Власники готелів в Єгипті вимагають підняти ціни

Готельєри Єгипту вимагають ввести державне регулювання на вартість розміщення для іноземних туристів. Вони хочуть, щоб середня ціна номера була не меншою, ніж на конкуруючих напрямках. У сформованій ціновій ситуації звинувачують німецький і український ринки.

З відкритим зверненням до уряду АРЕ виступив Атеф Абдул Латіф, президент Асоціації подорожей і туризму АРЕ, член асоціацій інвесторів Південного Синаю і Марса Алам. На його думку, Єгипет, як туристичний напрямок, через низькі ціни не дополучает таких потрібних валютних доходів.

За даними Латіфа, в деяких готелях ціна на номер, включаючи розміщення, їжу, напої та розваги, становить близько 14 доларів, в той час як реальна ціна цього комплексу послуг в інших країнах — близько 100 доларів за ніч.

» Те, що відбувається зараз, нелогічно і руйнівно. Вартість номера в деяких п’ятизіркових готелях продається за 14 і 15 доларів. Це призводить до неправильного позиціонування єгипетських туристичних напрямків як дешевих місць для відпочинку, незважаючи на їх якість», — упевнений Латіф.

Основними «винуватцями» сформованої цінової ситуації Єгипетський турбізнес вважає німецький і український ринки, які готові нарощувати свою присутність на курортах Єгипту лише за умови збереження низьких цін, незалежно від сезону. Більш того, Латіф нарікає на те, що подібного «руйнівного тренду» все більше слідують і такі ринки, як Китай та Індія, туристи з яких поїхали в Єгипет лише недавно.

Як зазначає експерт, готелі самостійно не можуть відразу збільшити свої ціни. «Навіть у високий сезон туристичні компанії, які представляють інтереси іноземних ринків, не погоджуються на підвищення цін більш ніж на 20%», — говорить представник інтересів турбізнесу Південного Синаю і Марса Алам.

З цієї причини Латіф просить Міністерство туризму на законодавчому рівні закріпити мінімальні рівень цін в готелях, співмірні з «реальною вартістю послуг, що надаються згідно класифікації готелів».

Якщо готель буде порушувати встановлений ціновий поріг і продавати свої кімнати нижче мінімального рівня, то його пропонується оштрафувати або знизити кількість зірок.

У разі повторного порушення готелі має загрожувати закриття. Така жорстка політика, як вважає Латіф, дозволить не тільки» тримати ціни», але і приверне в готельний сектор нових інвесторів, оскільки в цьому випадку їх інвестиції»будуть підтримані державою».

Президент асоціації туристичних мандрівників вважає, що якщо проблема низької ціни буде вирішена, то доходи Єгипту від туризму будуть подвоєні при тій же кількості туристів. Так, за його розрахунками, Єгипет минулого року, отримавши 8,3 млн іноземних гостей, замість 7,5 млрд доларів міг би заробити всі 16 млрд доларів. Нагадаємо, питання встановлення мінімальної ціни в готелях в Єгипті піднімається вже не в перший раз.

Місцеві готельєри та інвестори наполягають, що державний протекціонізм у питанні готельного ціноутворення дасть їм офіційний привід підвищити вартість своїх послуг для зарубіжних партнерів. Однак досі єгипетські профільні відомства відкидали подібні прохання, вважаючи таке регулювання ринку порушенням конкуренції.

Загрузка ...
PriceMedia