Як роботи висловлюють злість і страх (відео)

Вчені з Корнельського університету сконструювали робота , шкіра якого покривається мурашками або ж крізь неї пробиваються шипи , в залежності від його настрою — як у тварин.

Дослідники відзначають, що до цих пір вчені давали роботам вираження емоцій, які були схожі на людські. Вони давали роботам виразні обличчя або здатність зсутулитися. Але інші тварини використовують шкіру для вираження своїх емоцій. Наприклад, ми знаємо, як поводяться розсерджені коти або собаки, як скуйовджуються птиці. У цій новій спробі дослідники вирішили вивчити цю ідею, дозволивши роботам спілкуватися з людьми через тактильні відчуття.

В результаті вийшов робот, який може передати емоції очима, але також спеціальними панелями по обидві сторони голови. Панелі покриті еластомером, який змінюється під впливом програми в голові робота. У кожній є дві сітки текстурних блоків. Одна формує мурашки на шкірі, друга-шипи. Стискаючись » мурашки » безшовно зливаються з основою, шипи ж всмоктуються всередину, щоб їх не можна було відчути в стандартному стані. Комп’ютер в голові контролює повітряний насос, що забезпечує тиск. Для взаємодії з роботом людина повинна покласти руки на панелі. Комбінуючи дії виступів, робот може проявляти широкий набір емоцій, включаючи, злість, здивування або щастя.

Дослідники припускають, що така шкіра емоцій може стати основою для взаємодії роботів не тільки зі слабочуючими людьми, але і в ситуаціях, які вимагають тиші.

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia