Як великі роботодавці піклуються про здоров’я співробітників

Сучасні компанії активно впроваджують програми підтримки здоров’я і забезпечення благополуччя співробітників, роблячи це невід’ємною частиною своєї корпоративної культури. Крім того, це вигідно, оскільки оплата лікарняних обходиться дорожче.

Здорові співробітники — це вигідно

Здоров’я співробітників давно перестало бути виключно їх особистою справою. Сьогодні складно уявити успішну компанію, яка в тій чи іншій мірі не піклується про здоров’я своїх працівників. І мова не тільки про звичне ДМС-сучасні компанії активно впроваджують програми підтримки здоров’я (wellness program) і забезпечення благополуччя співробітників, роблячи це невід’ємною частиною своєї корпоративної культури.

Провідні бренди нерідко змагаються в кількості і якості подібного роду послуг, адже це дозволяє залучати в компанії найбільш конкурентоспроможних і професійних працівників.

Але справа не тільки і не стільки в корпоративних цінностях і гонках за кращими кадрами: для компаній вигідно піклуватися про здоров’я, фізичне і Психологічне благополуччя співробітників. Кожен день, який співробітник проводить на лікарняному, обертається для компанії фінансовими витратами. Наочно цю тезу ілюструють абсолютні цифри. Наприклад, за даними американського Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC), тільки в 2016 році економіка США понесла витрати в $2 мільярди через відсутність співробітників компаній на роботі через хворобу.

Існують дослідження, що підтверджують довгострокову економічну ефективність корпоративних оздоровчих програм. Так, дослідницька корпорація Rand провела аналіз даних про співробітників компаній за десятирічний період і дійшла висновку, що корпоративні оздоровчі програми дозволяють компаніям економити до $30 доларів на місяць на кожного співробітника і скоротити на 30% Час перебування працівників у лікарні.

Завдяки впровадженню власної wellness program компанія Johnson& Johnson протягом шести років змогла заощадити близько $250 мільйонів. У свою чергу аналогічна Корпоративна програма, що реалізується в SAS Institute, дозволила скоротити ротацію кадрів до 4% і підвищити коефіцієнт окупності інвестицій (ROI) до 6, тоді як в середньому показник ROI від маркетингових активностей становить близько 1,9. Очевидний і PR-ефект від діяльності, спрямованої на турботу про своїх співробітників: компанія SAS Intitute в минулому році увійшла в число кращих роботодавців Великобританії.

Лікувати або вчити?

Сучасний підхід до турботи про здоров’я співробітників не обмежується наданням якісних медичних послуг. Відносно недавно провідні компанії перейшли на більш складний і нелінійний підхід, який грунтується на філософії wellbeing.

Головний принцип wellbeing — це підтримка балансу між фізичним, емоційним і фінансовим благополуччям, а також формування усвідомленого ставлення співробітників до власного здоров’я.

Таким чином, співробітник компанії не просто стає «споживачем» послуг, що надаються в рамках соціального пакету, але і за допомогою роботодавця вчиться «бути здоровим». Тому особлива увага в рамках wellbeing приділяється профілактичним заходам, будь то відмова від куріння або участь в марафонських забігах. Корпоративні оздоровчі програми все частіше включають в себе Lifestyle Manage Programs — це комплекс заходів, спрямованих на пропаганду здорового способу життя і усвідомлене ставлення співробітників до себе і свого здоров’я.

Сучасний підхід до оздоровлення працівників, крім медичної страховки, включає в себе кілька напрямків роботи. Наведу деякі приклади:

  • Профілактика здоров’я співробітників

Сюди варто віднести заохочення відмови від шкідливих звичок, правильне харчування, заняття фітнесом, йогою і багато іншого. Зазначу, що такий підхід не позбавлений прагматичної складової, оскільки профілактичні заходи також дозволяють економити кошти компанії, однак розраховані на більш довгостроковий ефект. Так, згідно з дослідженням Rand, профілактичні програми дозволяють економити компаніям близько $6 на кожного співробітника щомісяця.

Роботодавці по-різному стимулюють своїх працівників вести здоровий спосіб життя: десь це додаткові бонуси до існуючого соцпакету, а десь-нематеріальне заохочення. Наприклад, в компанії Lowe вже сім років діє антитютюнова програма, згідно з якою співробітники можуть отримати додаткову знижку в $50 на медичну страховку, якщо всього лише пообіцяють не курити. У свою чергу, в Chevron HR-менеджери щодня організовують «перерви на розминку» і негласні змагання серед співробітників за кількістю пройдених за день кроків.

  • Турбота про дітей і батьків

У провідних західних компаніях турбота про співробітників, що мають маленьких дітей, давно стала одним з пріоритетів корпоративної політики. Наприклад, Google дозволяє молодим батькам в будь-який день брати відгул і отримувати додаткові засоби для догляду за дитиною.

Facebook виплачує своїм співробітникам компенсації в розмірі $4 тисяч при народженні дитини, а також бере активну участь у програмі збереження генофонду, виплачуючи $20-тисячну компенсацію співробітницям, які вирішуються на заморозку яйцеклітин. Аналогічна практика існує і в Apple.

  • Розвага співробітників як спосіб оздоровлення

Дозвілля стало невід’ємною частиною корпоративних програм оздоровлення. Компанії вирішують це питання по-різному. Наприклад, російське представництво Coca-Cola Hellenic організувало власний біговий клуб.

Офіс «Яндекс» у Москві

Airbnb щорічно доплачує своїм працівникам додаткові $2 тисячі, які можна витратити на подорожі, а в офісі «Яндекса» три рази в тиждень працює безкоштовний масажист.

Тренди найближчого майбутнього

  • Подбати про співробітника сьогодні, щоб не платити за нього завтра

Роботодавці вже оцінили ефективність превентивної роботи з оздоровлення своїх співробітників. Варто очікувати, що компанії намагатимуться мінімізувати витрати, пов’язані з лікуванням працівників, з прицілом на довгострокову перспективу. Такий тренд буде проявляти себе в самих різних «дрібницях», включаючи навіть повсякденну гігієну на робочому місці.

Так, наприклад, мій досвід взаємодії з клієнтами нашої компанії показує, що роботодавці найчастіше розглядають установку автоматичних освіжувачів рота не як «естетичне» доповнення, а як спосіб уникнути подальших витрат на стоматологічне лікування для своїх співробітників і освіжити подих перед діловими переговорами.

  • Психологічне здоров’я працівників стане турботою їх роботодавців

Якщо фізичне нездужання співробітників призводить до пропусків на роботі, то депресія і психоемоційне нездужання сьогодні є головними причинами зниження продуктивності праці. Так, згідно з даними центру з контролю і профілактики захворювань (CDC), депресія серед працівників американських компаній в середньому призводить до 11,5 днів зниженої продуктивності праці щомісяця. Витрати в абсолютних числах доходять до $44 мільярдів щорічно.

Вже сьогодні великі компанії впроваджують інструменти психологічної підтримки та допомоги своїх працівників. Так, наприклад, в PwC співробітники мають можливість отримати психологічну консультацію в режимі 24/7. У компанії Biltmore і зовсім співробітникам, незалежно від їх релігійної приналежності, пропонують безкоштовно і конфіденційно звертатися до священиків, які співпрацюють з компанією.

  • Вигорання на роботі стане повсюдною проблемою

Згідно дослідженню Forbes і Kronos, вигорання щорічно схильне близько половини співробітників великих компаній. Основними причинами цього є дисбаланс між тими силами, які витрачає працівник, і рівнем одержуваної компенсації, а також навантаження в офісі і поза ним.

Сприяє вигорянню і постійна необхідність » бути на зв’язку»: через сучасних гаджетів і використання електронної пошти співробітники всупереч власним бажанням виявляються залучені в робочий процес навіть у позаробочий час.

Варто очікувати, що у великих компаніях профілактика вигорання стане ще одним елементом корпоративної турботи про здоров’я співробітників. У Франції, наприклад, з 1 січня минулого року діє закон , який дає працівником «право відключитися» і не навантажувати себе роботою у позаробочий час.

&Nbsp

Загрузка ...
PriceMedia