Якими будуть інтернет-магазини через 10 років

У 2028 році 70-80% онлайн-покупки будуть відбуватися з мобільного, нейромережі передбачатимуть потреби споживачів, одяг і предмети побутового використання будемо друкувати на домашніх 3D-принтерах. Що ще зміниться — читайте в статті.

Згадаймо, якими були інтернет-магазини ще 10 років тому? Мобільні версії мали далеко не всі онлайн-магазини, а про прямі покупки в соцмережах можна було тільки мріяти. Сьогодні ми можемо без проблем купити вподобану нам річ, не виходячи з Instagram , VK , Facebook . Сфера онлайн-рітейлу розвивається неймовірними темпами, а через 10 років нас чекають онлайн-магазини, які будуть кардинально відрізнятися від сьогоднішніх.

Тетяна Глазачова, виконавчий директор Robokassa (проект Robo.market ) зробила свої прогнози, чого нам чекати в сфері онлайн-рітейлу через 10 років.

Мобільні покупки 2.0

Покупки за допомогою мобільних пристроїв займають лише чверть ринку електронної комерції. Статистика говорить , що до кінця 2018 року приблизно 73% всіх онлайн-покупок буде здійснено за допомогою комп’ютерів, і тільки 27% — за допомогою смартфонів або планшетів.

Але тенденція така, що число шанувальників мобільного шопінгу зростає з кожним роком. Наприклад, в 2014 році покупок з телефонів було тільки 19%. І динаміка тільки зростає.

pic

Якщо такі темпи зростання збережуться, то ми не помилимося в прогнозах, якщо припустимо, що в 2028 році 70-80% онлайн-покупок будуть відбуватися з використанням мобільних пристроїв.

Але це ще не все. Мобільність клієнтів дозволить переглянути в майбутньому саму систему обслуговування покупців. Прийняти рішення про покупку стане ще простіше, в пріоритеті буде максимальна економія часу і сил для клієнтів. Можливий варіант, коли людина набуває річ під час перерви на роботі, а по поверненню додому коробки будуть чекати його біля порога.

Персоналізація на максимум

Сьогодні багато онлайн-магазини пропонують окремі комплектації товарів для різних категорій покупців. Але клієнти очікують набагато більше можливостей індивідуального вибору.

Вони хочуть не просто вибрати більш-менш відповідний товар з існуючих, а створити його самостійно, щоб він відповідав їхнім потребам на 100%. Наші експерти вважають, що така тенденція з часом тільки посилиться. У 2028 році ми маємо шанси побачити онлайн-магазини з розряду «сам собі дизайнер», де існуючі моделі одягу можна змінювати, як завгодно. І навіть це не межа. Деякі футурологи припускають , що в 2028 році ми будемо купувати не сам одяг, а тільки її ескізи. Створювати одяг або предмети побутового використання ми будемо на домашніх 3D-принтерах.

pic Зображення: Photogenica

Аналіз потреб

Вже сьогодні пошуковики і соцмережі можуть пропонувати вам товари і послуги в контексті тієї інформації, яку ви шукали раніше.

Концерн Google вже оголосив про те, що він планує використовувати нейромережі для передбачення потреб споживачів. Фахівці щосили тестують нейромережу в системах аналізу даних. А це означає, що через 10 років алгоритми контекстної реклами стануть ще складніше і передбачатимуть бажання споживачів набагато краще.

Можна припустити, що за поведінковими реакціями користувача в Інтернеті система зможе визначати потреби з урахуванням особистісних переваг. Адже і зараз, варто один раз в пошуковому рядку ввести потрібну потребу, як нам в рекламних блоках довго відображаються будь-які схожі варіанти. Тести нейромереж показують їх неймовірну здатність до навчання. Впевнена, що за 10 років нейромережа досягне такого рівня розвитку, що визначати переваги вона зможе навіть за непрямими ознаками, без конкретних дій з Вашого боку. Тобто система буде просто аналізувати психотип людини по його діям в мережі і пропонувати йому товари і послуги, які найбільш часто вибирають люди даного психотипу.

Новий рівень доставки

Логістика завжди була дуже витратною справою для кожного інтернет-магазину. І компанії намагаються скоротити витрати на доставку товарів. Наприклад, деякі онлайн-магазини укладають договори з кур’єрськими службами або навіть таксі, але в майбутньому все може бути зовсім інакше.

Сьогодні в онлайн-магазинах можна спостерігати 2 цікаві тенденції:

  • Зменшення часу на доставку замовлень клієнтам;
  • Тотальна автоматизація всіх процесів.

Це означає, що інтернет-магазини будуть намагатися доставляти товари ще швидше і бажано — без допомоги людей. І такий спосіб існує. Компанія Amazon зараз тестує особливу систему доставки негабаритних товарів за допомогою дронів. При цьому інтернет-магазин планує запустити цю систему в повному обсязі вже в найближчі 5 років. Якщо тестування пройде успішно, то через 10 років частина замовлень буде доставлятися саме таким чином. При цьому швидкість доставки збільшиться в кілька разів — у великих містах вона займе всього кілька годин після оплати замовлення.

pic Фото: Amazon

Віртуальна реальність

Онлайн-магазини йдуть в VR . Звичайно, не все відразу, але багато великі світові рітейлери замислюються над створенням власних віртуальних магазинів. А деякі передовики вже роблять такі проекти. Щоб відвідувач міг не тільки прочитати описи товарів, а й побачити їх «наживо».

Крім того, сьогодні також ведуться розробки технологій, за допомогою яких можна буде передавати тактильні відчуття. Правда, неясно, чи будуть вони використовуватися в майбутньому.

У 2028 році ви зможете сидіти вдома в зручному кріслі і одночасно з цим здійснювати покупки в бутіку. Для цього потрібно буде просто надіти VR-шолом і запустити додаток магазину.

І це не межа. Експерти вважають, що віртуальна реальність буде прямо використовуватися для персоналізованого вибору товарів. Наприклад, можна буде приміряти одяг, «надягаючи» її на власну віртуальну модель.

Інтернет-магазини сьогодні впритул підібралися до вирішення проблеми, коли онлайн-покупка не підійшла клієнту за розміром. Вже сьогодні розробляються програми, які за допомогою веб-камери будуть точно визначати розміри покупця. При цьому також буде вирішена проблема нестандартної фігури. Через 10 років ці системи однозначно будуть використовуватися в онлайн-магазинах.

Способи оплати

Витратити 20 секунд, щоб вбити в поле оплати номер своєї банківської карти — це занадто довго для покупця з 2028 року. В тренді будуть системи, за допомогою яких можна оплатити покупку за допомогою одного кліка або навіть жесту.

Ударними темпами розвивається технологія бездротового високочастотного зв’язку NFC. Зараз її використовують переважно для безконтактних банківських карт з системою PayPass.

Але компанія Apple вже пішла далі і вивела цю технологію на новий рівень. За допомогою системи Apple Pay смартфон тепер стає повноцінним фінансовим інструментом. Власники iPhone вже можуть проводити фінансові операції без банківських карток. Достатньо лише прив’язати банківський рахунок до смартфону.

pic Фото: Shutterstock

Аналогічну систему розробляє і Android. За функціоналом вона дуже схожа з Apple Pay, але використовує дещо інші алгоритми.

Платежі P2P, не прив’язані до банківських карток, будуть набирати популярність і в майбутньому. Експерти вважають , що Apple Pay і аналогічні ресурси через 5-7 років займуть до 20% ринку онлайн-оплат.

Але також є ймовірність, що рітейлери будуть використовувати відмінний від традиційних спосіб для оплат. У біометрію я поки не вірю, в силу загострилися країнових конфліктів, але через 10 років, цілком повсюдно будуть використовувати в якості оплати скан пальців або сканування сітківки ока.

Що чекати в 2028 році?

Незалежно від того, які зміни нас чекають в сфері онлайн-покупок через 10 років, можна сказати одне: люди будуть купувати завжди. Конкуренція в онлайн-рітейлі буде рости постійно, і у виграші залишаться тільки найсильніші компанії, які запропонують покупцям найбільш вигідні та зручні можливості.
Використання технологій в цьому обов’язково зіграє ключову роль. Звичайно, цей прогноз не можна вважати основоположним, адже протягом 10 років фахівці можуть розробити технології, про які сьогодні ми навіть і не здогадуємося. Але ми впевнені, що онлайн-магазини будуть розвиватися, а процеси покупок будуть ставати технологічніше, зручніше і швидше.

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia