Гривня падає. Прогноз курсу долара на 2021 рік

Економіка не тільки України, а й інших країн буде порушена успіхом боротьби з пандемією і вакцинації.

В Україні курс долара зріс з 24 гривень на початку минулого року до 28 гривень через паніку, пов’язану з пандемією. Відтоді вартість гривні показала коливання. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, курс гривні до долара в 2021 році буде стабільним. Корреспондент.Net Зібрав думки експертів.

Що стосується курсу зараз

Національний банк України 5 січня знизив курс гривні майже на 16 копійок по відношенню до долара (28,5 гривні) і на 20 копійок по відношенню до Євро (34,9).

Таким чином, офіційний курс долара почався в 2021 році зі значним зростанням після зниження в кінці минулого року. Що стосується євро, то його курс виріс до максимуму майже за три роки. Тільки 30 Січня 2018 року курс був вище — 34,96 гривні за євро.

За день до цього глава Мінфіну Сергій Марченко заявив, що зростання долара не буде тенденцією 2021 року, тому курс гривні продовжить залишатися стабільним.

& Quot;різка девальвація або ревальвація вже погана . Різке зміцнення гривні робить українську економіку менш конкурентоспроможною. Ми встановили середньорічний обмінний курс на рівні 29,1 гривні, так що ми можемо бути готові до того, що всі державні витрати будуть зроблені при різних сценаріях", — сказав він. Марченко підкреслив, що знецінення долара має багато побічних ефектів, тому краще, щоб Гривня залишалася стабільною. Коливання в певних межах не зашкодять.

Міністр фінансів закликав приділяти менше уваги бірж, так як вони "не повинні мати справу з незначними ситуаційними коливаннями".

Нагадаємо, що гривня "увійшла" в 2020 рік зі ставкою 23,69 за Долар, а "пішла" зі ставкою 28,27 гривні. Це падіння майже на 20 відсотків по відношенню до долара.

Інвестори розчаровані Україною. На курс чинили і впливають, в основному, карантинні заходи, ситуація на світових ринках, переговори з Міжнародним валютним фондом, відставка голови Нацбанку, продаж фермерських господарств і бажання нерезидентів інвестувати у внутрішні облігації держпозик.

Прогнози курсу гривні до долара на 2021 р.

Курс гривні, короткий прогноз:

 • Аналітики Оксфордської економіки погіршили прогноз курсу гривні до 28,4 гривні за долар у 2021 році.

 • У бюджеті 2021 року курс гривні планується встановити на рівні 29.1 Гривні за долар.

 • МВФ прогнозує, що Українська гривня в 2021 році складе 28,12 гривні за долар.

 • Експерти в консенсус-прогнозі від Мінекономіки погодилися, що в 2021 році Долар буде коштувати 28.6 Гривні.

Аналітики"Оксфордської економіки & quot; прогнозують, що середньорічний курс долара в 2021 році складе 28,4 гривні за долар.

Інфляція може різко зрости на початку 2021 року, так як попит відновлюється випереджаючими темпами, а компанії несуть додаткові витрати через обіцяне підвищення мінімальної зарплати, йдеться в звіті.

Експерти також відзначили, що пандемія коронавірусів, війна в Донбасі, відсутність прогресу у відносинах з МВФ і повільне проведення реформ будуть чинити тиск на обмінний курс.

МВФ прогнозує, що курс української гривні в 2021 році складе 28,12 гривні за долар.

Основні зовнішні ризики на 2021 рік:

 • Поява інших хвиль пандемії у світі
 • Дефіцит зовнішнього фінансування
 • Вихід нерезидентів з ОВДП
 • Посилення гібридних загроз національній безпеці України

Серед внутрішніх загроз, зазначають експерти:

 • Значне зростання дефіциту державного бюджету
 • Зберігається високий рівень корупції
 • Падає гривня
 • Зростаюче безробіття й інфляція

У першому кварталі 2021 року завдяки поверненню інвестицій нерезидентів в облігації внутрішньої держпозики українська національна валюта має потенціал зміцнення до 26,0-26,5 гривні за долар, відзначає старший аналітик компанії "Алпари" Вадим Иосуб з посиланням на Bank of America.

&Quot;згідно зі звітом інвестиційного банку, основними драйверами припливу грошей від нерезидентів є прогрес у програмі МВФ, а також загальний оптимізм на ринках", — цитує експерта Укрінформ.

Аналітики BofA вважають, що нерезиденти можуть відновити свій портфель держоблігацій до докризових п’яти мільярдів доларів з нинішніх 2,6 млрд доларів, сказав Іосуб. Такий приплив капіталу може стати ключовою підтримкою для гривні в 2021 році, вважають аналітики.

Банк Америки вважає, що Гривня є найбільш недооціненою валютою в регіоні, додав Іосуб.
Віктор Таран, трейдер-аналітик Київського відділення МАБТ, курс долара продовжить рости в 2021 році. Цьому сприятиме збереження напруженості в українській економіці, сказав експерт.
Свою роль зіграє і зміцнення долара по відношенню до інших світових валют, зокрема, китайського юаня. Це може статися на тлі нестабільності, що зберігається, в торгових відносинах між країнами. Ми не виключаємо, що в першому півріччі 2021 року курс долара перевищить 30 гривень", — сказав експерт. Президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак не прогнозує будь-яких значних коливань курсу долара. На його думку, базовий сценарій, який лежить в основі бюджету 2021 року, цілком може стати реальністю. Це відбудеться, якщо на політичній арені не буде "жорстких" коливань в різних напрямках, тому зростання ВВП досягне трьох відсотків, а курс долара залишиться на рівні 28-29 гривень.

Спеціальний "песимістичний" сценарій включає в себе продовження коронавірусної пандемії, введення додаткових карантинних обмежень і раптову втрату підтримки з боку західних країн.

&Quot;якщо вони не зможуть знайти кошти на ринку, може виникнути питання про друкуванні Нацбанком грошей. Якщо говорити про суму 50-100 млрд.Грн. У рік, то курс буде "плавати" — буде 30-32 грн. За долар", — цитує аналітика коментар

Загрузка ...
PriceMedia