Ощадбанк отримав 8 млрд грн рефінансування від НБУ

Методист 1С

Київ * Sport Life

Операційний менеджер

Київ * Медіа-холдинг Ligamedia

1С консультант

Київ * Sport Life

Поштова вакансія

Національний банк України провів кількісний конкурс з рефінансування п’яти банків строком до 84 днів за процентною ставкою 6% річних за 9,3 млрд грн, з яких 8 млрд грн отримав державний Ощадбанк. Про це повідомив голова Ради НБУ Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

НБУ рефінансував банки в рамках політики підтримки ліквідності банківської системи, уточнив Данилишин.

За його словами, банківська система України зберігає значний запас фінансової стійкості та кредитного потенціалу. Станом на 1 грудня 2020 року достатність регулятивного капіталу банків склала 21,67%, у тому числі основного капіталу — 15,51%, що більш ніж у два рази перевищує показники Н2 і Н3 (10% і 7% відповідно).

Регулятивний капітал банківської системи збільшився в листопаді на 0,6%, а з початку року — на 21% до 181,9 млрд.Грн.

Банки, у тому числі зі спеціалізованим статусом заощаджень, з істотною маржею задовольняють коефіцієнтам покриття ліквідності (ПЛК) як в іноземній валюті, так і у всіх інших валютах, додав голова Ради НБУ.

  • 18 Березня 2020 року Національний банк України запровадив довгострокове рефінансування банків на строк до 5 років на додаток до стандартних короткострокових інструментів.

  • 18 Грудня Нацбанк назвав банки, які порушують нормативні акти НБУ про величину кредитного ризику, валютної позиції та інші.

  • 21 Грудня НБУ у звіті про фінансову стабільність вказав, що банківський сектор стійкий до коронакризових явищ і банки безперебійно надавали послуги, підтримували клієнтів кредитуванням.

Роман Брил

Загрузка ...
PriceMedia