Літо, шкіра, спека: топ сонцезахисних засобів

Сонцезахисні засоби необхідні для захисту відкритих ділянок шкіри від небезпечних сонячних випромінювань двох типів: UVA і UVB. Як правильно вибрати сонцезахисний засіб — читайте Price.ua .

Косметичні засоби з SPF

Солнцезащитные средства: виды и эффективность Перебування під прямими сонячними променями цілий рік впливає на стан шкіри людей, а в літній період стає особливо агресивним через великі дози ультрафіолету. Ультрафіолет ділиться на три спектра: А, В і С. Два перших згубні для людської шкіри, а третій просто не доходить крізь бар’єр озонового шару.

Промені спектра а дарують нашій шкірі можливість засмагати, але заодно і прискорюють процеси старіння. Промені спектра в проникають вглиб шкіри і провокують в організмі вироблення пігменту меланіну, який відповідає за колір шкіри і волосся людини. Кількість вироблюваного меланіну визначається ареалом проживання людини.

Захистити епідерміс від надмірного опромінення ультрафіолетом покликані сонцезахисні зовнішні засоби з правильно підібраним фактором захисту від сонця SPF (Sun Protection Factor).

Засоби виробляються різних за впливом індексів: від мінімального SPF «2» до максимального SPF «50», що вказується на упаковці. Сонцезахисний засіб, найчастіше крем, з максимальним індексом SPF призначений для фільтрації приблизно половини ультрафіолету. Для європейського типу шкіри досить користуватися кремами з індексом 20-30 одиниць.

Значення індексів для кожної людини суто індивідуально і буквально позначають скільки часу він безпечно зможе провести під прямими сонячними променями.

Приклад: ваша шкіра починає червоніти після 10 хвилин перебування під сонцем, з кремом SPF10 час почервоніння буде відстрочено на 100 хвилин, а з кремом SPF20 — до 200 хвилин. Спокушатися не слід: всі сонцезахисні засоби необхідно змивати і наносити заново кожні 2 години, тому безперервної і безхлопотной захисту на весь день просто бути не може.

Здавалося б, купуємо сонцезахисну уходовую косметику з максимальним індексом 50, яка захищає від ультрафіолету на 98%, і назавжди забуваємо про фактори ризику для епідермісу! Але з цього моменту слід задуматися про зовсім інший бік медалі сонцезахисних засобів-якими способами і компонентами нам дістається фактор безпеки.

Пам’ятайте! Засоби захисту від ультрафіолетового випромінювання не скасовують можливість засмагнути, а допомагають захистити або хоча б відстрочити момент згоряння шкіри і появи пігментації.

Читайте: Як вибрати тональний крем

Склад факторів захисту

Самые популярные солнцезащитные средства Склад сонцезахисних засобів буває з хімічними і фізичними фільтрами променів. Хімічні крему-санблоки, поглинають УФ — промені і утримують їх на поверхні шкіри, а фізичні-санскріни відображають випромінювання. Властивості санблоків-утримувати тільки в-промені, а санскріни здатні на більше і захищають одночасно від двох типів променів в пропорції 1:3 (співвідношення а до в променях).

Санскріни. До складу санскрінів входить фізичні мінеральні фільтри оксиду цинку і діоксиду титану. Крему поверхневі, не проникають в глибокі шари шкіри, діяти починають відразу після нанесення. Крупиці цинку і титану подрібнюють до розміру наночастинок, які в складі крему відображають випромінювання.

Фізичні засоби захисту відносяться до безпечної уходовой косметиці: не змінюють склад крові, не провокують розвиток алергії, дерматитів і не змінюють гормональний фон. Очевидний недолік: після нанесення крем залишає помітні білясті розводи. Через розлучення санскріни більше підходять для походів на пляж, ніж для виходів в люди.

Санскріни легко розпізнати за складом: zinc oxide, ZnO-це цинк або titanium dioxide, TiO2 — титан.

Санблоки. Хімічні сонцезахисні засоби виробляються з продуктів переробки нафти і утворюють тонку плівку на шкірі, яка пропускає випромінювання сонця в шкіру, а там перетворює їх в фотоізомери. Енергія фотоізомерів вивільняється назад довгими хвилями, які не несуть загрози здоров’ю шкіри.

На етикетці цей складний процес виглядає приблизно так: Avobenzone, еcamsule (Mexoryl SX — торгова назва компонента для продукції L’oreal), оctinoxate, оctisalate, оctocrylene, оксибензон та інше.

Санблоки не рекомендовані для дітей, віковим людям і для проблемної шкіри, схильної до запалень і висипань. Сонцезахисні засоби цього типу рекомендовано наносити на шкіру мінімум за 20 хвилин до виходу на вулицю. І це при тому, що через пару годин захист доведеться змити і нанести заново! Всі бензольні похідні в складі зовнішніх доглядових засобів можуть виступати алергенами. Препарати здатні проникати крізь шкірний покрив в кровоносну систему, впливати на роботу ендокринної системи і порушувати гормональний фон.

На замітку! Бензофенон (Benzophenone) сприяє зростанню безплідності серед представників обох статей. Компонент широко використовується в сонцезахисних засобах і має з десяток синонімів, за якими ховається одна і таже загроза: 2-Hydroxy-4-methoxy benzophenone, Benzophenone cryst., Benzophenone 1, Benzophenone 2, Benzophenone 3, 2,2′,4,4′-tetrahydroxy benzophenone, 2-hydroxy-4-methoxy Benzophenone-5-Sulphonic Acid.

Його запатентовані формули: Artec Chemical Benzophenone-1, GalSORB Benzophenone-3, Haisorb 9, AgiSyn&# x2122; 1801, Jeescreen B-3, SunCat DE, Misorb BPS9, BP — 4, Sunsafe ® BP1, AakoSun BP4, Escalol&# x2122; 577 UV filter, Cromollient & #x2122; SCE, Oxybenzone USP, LanCos UVB, Mfsorb 101, Uvinul ® MS 40, Neo Heliopan ® BB, CRYSPAN ® BP3, EMULZOME SOLAIRE (OMC 30/BENZO 10), Vida-Care USB-25, Olesun™ B-4.

Додатково до всього вищесказаного хімічні засоби захисту від ультрафіолетового випромінювання не стійкі і можуть почати розпадатися на сонці.

Переваги: санблоки рівно без блиску лягають на шкіру, не залишають слідів на одязі. Для нейтралізації негативного впливу до хімічних сполук додають косметичні масла.

Читайте: Як вибрати молочко для тіла

Сонцезахисний засіб: труднощі вибору

Помилково при виборі сонцезахисного засобу покладатися на максимальний Індекс SPF, який може стати прямим провокатором алергічних реакцій і абсолютно протипоказаний для щоденного використання. Високий рівень захисту необхідний після процедур пілінгу, сонячних опіках або при високій пігментації шкіри, тобто у виняткових випадках.

Тому підійдемо до вибору комплексно:

 • Середній індекс SPF для України та Європи — 30;
 • Підбираємо сонцезахисний засіб з доглядаючими екстрактами, зволожуючими маслами, остужающими (ментол) компонентами, противоожоговыми (пантенол) та іншими добавками;
 • Купуємо тільки сертифікований товар, який відповідає реально заявленому рівню SPF;
 • Перевіряємо дію сонцезахисного засобу на алергічні реакції (нанести крем на внутрішню частину зап’ястя на 10-15 хвилин);
 • Переважно для пляжного відпочинку вибирати крем або спрей з водовідштовхувальними властивостями;
 • Після 40 років необхідно купувати засоби з підвищеним індексом захисту.

Читайте: Як вибрати пудру

Рейтинг сонцезахисних засобів

Какие варианты солнцезащитных средств лучше выбрать? Вибір сонцезахисних засобів — справа суто індивідуальна, крім хімічних і фізичних формул засіб виробляється в різних формах. Традиційно випускаються крему, але можна зупинити вибір на лосьйонах, молочку, емульсіях, сухіхі пудрах або маслі. Так само як і в традиційних косметичних засобах, захисні засоби призначаються:

 • Лосьйони — для жирної шкіри,
 • Молочко — для тонкої проблемної шкіри,
 • Емульсія — для нормальної шкіри,
 • Сухі пудри — відмінна основа під щоденний макіяж,
 • Масла — для сухої шкіри.

Увага! Для перших виходів на пляж або в солярій необхідно придбати два сонцезахисних засоби: для 1-3 дня — засіб максимального фактора, а після першого засмаги досить флакончика середнього ступеня захисту. Переважно, щоб обидва засоби були одного виробника (і тим самим не викликали несподівані реакції на шкірі).

Водовідштовхувальні Засоби захисту розроблені спеціально для пляжного відпочинку і прекрасно оберігають відпочиваючих навіть під час купання у відкритих водоймах. Але слід пам’ятати, що після виходу на берег крем слід повторно нанести на шкіру.

Ми склали власний рейтинг засобів для кожного типу шкіри.

Сонцезахисні засоби для сухої шкіри:

 • Avene Mineral Cream SPF50 ( санскрін) — Ціна від 250 грн;
 • Clarins Creme Solaire Confort SPF20 (санскрін) — Ціна від 280 грн;
 • La Roche — Posay Anthelios XL SPF50 (санскрін), фармацептичний препарат-Ціна від 480 грн;
 • Nivea Sun Care SPF50 (санблок) дитячий супер водостійкий лосьйон — Ціна від 230 грн;
 • Avon SPF50 (санблок) для сухої і в’янучої шкіри — від 151 грн.

Сонцезахисні засоби для жирної шкіри

 • Vichy Ideal Soleil (санскрін) — Ціна від 450 грн;
 • Vichy Capital Soleil SPF 50 (санскрін) — від 500 грн;
 • Obagi Medical Sun Shield (професійна косметика, санскрін) — від 1 700 грн;
 • BurnOut ECO-sensitive sunscreen (Санскрін) — від 800 грн.

Сонцезахисні засоби для нормальної шкіри:

 • Matis Reponse Soleil SPF20 ( санскрін) — від 520 грн;
 • Vichy Capital Soleil Velvety Cream Complexion Refining Action SPF50 (санскрін) — від 370 грн;
 • Sun Energy Panthenol Green (санблок, Україна, Дитячий, з пантенолом) — від 40 грн;
 • Oriflame Sun Zone (санблок, для шиї і плечей) — Ціна до 180 грн;
 • Estee Lauder cyber White Brilliant Cells Full Spectrum Brightening UV Protector SPF50/PA (санблок, засіб від веснянок і пігментації) — Ціна до 2 000 грн.

Вибрати сонцезахисні засоби і порівняти ціни зручно на Price.ua

Загрузка ...
PriceMedia