Маринатор. Незамінний пристрій для пікніків і не тільки

Замаринувати м’ясо, рибу, овочі, гриби і навіть десерти — не проблема, якщо є маринатор. Він дозволяє зробити це за лічені хвилини, в той час як «дідівський» метод вимагає чекати 3-8 годин.

Гості, несподіваний виїзд на пікнік, відсутність вільного часу на приготування їжі — з усім цим допоможе впоратися цей відносно новий на ринку пристрій.

Принцип дії

Маринатор - современное устройство для идеального мяса. Принцип действия

В основі лежат.физика і хімія. А точніше, технологія вакуумного маринування, яка давно застосовується в громадському харчуванні.

Працює все дуже просто.

У спеціальний контейнер, що йде в комплекті, укладаються нарізані або нашатковані продукти і заливаються заздалегідь підготовленим маринадом. Після цього ємність герметично закривається, а з неї насосом відкачується повітря.

Всередині утворюється вакуум, який розширює відстань між волокнами продуктів. Вони стають мікропористими і відмінно вбирають маринад.

Всі випускаються моделі маринаторів оснащені обертовим контейнером. При маринуванні контейнер постійно обертається, перемішуючи продукти з маринадом.

Велика частина моделей також забезпечується рифленою відбивною пластиною (планкою), яка не тільки допомагає перемішувати вміст, але і сприяє розм’якшенню поверхні м’яса.

Переваги маринатора

В чем преимущества маринатора и как его выбрать

Час на маринування. Тут все зрозуміло. Наприклад, для маринування скумбрії знадобиться близько 18 хвилин, овочів — 9 хвилин. Свинина і м’ясо птиці перед приготуванням промаринуется за 18-30 хвилин.

Практичність. Герметичний контейнер можна використовувати окремо для зберігання їжі. Помістивши всередину продукти і відкачавши повітря, терміни їх зберігання можна збільшити в 2-3 рази, зберігши корисні властивості. Ставите контейнер в холодильник — і готово.

Причому зберігати можна все що завгодно: приготовлену їжу, кондитерські вироби, горіхи, сири, рибу, м’ясо, фрукти, овочі, гриби, ягоди.

Економічність. Максимальна споживана потужність побутових маринаторів — не більше 40 Вт. Це менше, ніж звичайна лампочка.

Як вибрати маринатор?

Как правильно выбрать устройство для мариновки мяса? Современный маринатор

В даний час моделей на ринку не так багато. Однак на деякі нюанси варто звернути увагу.

Тип насоса. Одні моделі оснащуються ручним насосом, інші-автоматичним.

Автоматика звільняє від необхідності докладати зусиль для відкачування повітря, проте в разі поломки відремонтувати прилад буде проблематично. Якщо ж виникнуть проблеми з механічним (ручним) насосом, потрібно буде всього лише замінити прокладку.

Обсяг і розмір контейнера. Від обсягу залежить кількість маринованих продуктів. На ринку представлені моделі з ємностями від 3 до 6 літрів.

Цього цілком достатньо щоб замаринувати на невелику компанію порцію овочів або м’яса, або цілого курчати.

Розмір важливий, якщо контейнер буде використовуватися для зберігання продуктів. Тоді розмір маринатора краще підбирати під габарити холодильника.

Наявність відбивної пластини. Якщо пріоритет робиться на маринування м’яса, то краще купувати модель з такою пластиною.

Матеріал контейнера. У більшості моделей контейнер виконаний з міцного пластику. Це здешевлює виріб в цілому, проте з часом контейнер може помутніти і потріскатися. Крім цього пластик досить крихкий і схильний до подряпин.

Таких недоліків позбавлені ємності з нержавіючої сталі або загартованого скла. Крім того ці матеріали відмінно відмиваються і менш схильні до впливу агресивної кислотного середовища маринаду.

При цьому сталь і скло дорожче, що впливає на кінцеву ціну всього приладу.

Тривалість робочого циклу. Робочий цикл майже всіх моделей маринаторів становить 9 хвилин. Тобто після приміщення компонентів в контейнер і натискання кнопки включення прилад через 9 хвилин автоматично вимкнеться. Наприклад, щоб добре промаринувати м’ясо, потрібно буде повторити процедуру 2-4 рази.

Якщо продукти потрібно маринувати менше 9 хвилин, тоді маринатор вимикається вручну.

Однак є моделі, оснащені таймером з можливістю установки робочого циклу до 30 хвилин.

Корисне завантаження. Більшість моделей вміщують продукти масою 2-3 кг, чого цілком достатньо для однієї сім’ї. Маринатори, розраховані на велику масу, вимагають збільшення наступного критерію — потужності.

Потужність. Конкретно для маринаторів цей показник не так істотний. Чим більше контейнер і вага завантажуваних продуктів, тим більше буде потрібно енергії на його обертання.

Найбільш поширені моделі споживають 7-9 Вт.

Система управління. З урахуванням простоти приладу досить клавіші включення / вимикання.

Моделі подорожче можуть оснащуватися таймером, можливістю регулювання температури і дисплеєм, що відображає робочі параметри.

Електроживлення. Стандартні маринатори працюють від звичайної електромережі змінного струму напругою 220 В.

Але якщо планується часто користуватися маринатором за межами свого будинку, підшукайте модель з можливістю роботи від постійної 12-вольтової мережі. Включаєте такий маринатор в прикурювач автомобіля — і хороший пікнік забезпечений.

Корисні дрібниці. Зверніть увагу на такі додаткові опції як знімний шнур живлення, відсіки для зберігання шнура і вакуумного насоса, а також наявність функції захисту від дітей.

Залежно від характеристик і функціоналу маринатор можна купити за ціною від 600 до 2000 грн.

Вибрати маринатор, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia