Снігоступи: і для чого вони потрібні

Снігоступи-атрибут активної насиченої зими. Вони дозволять легко переміщатися по засніженому лісі і навіть підкорювати гірські вершини. Як вибрати снігоступи, щоб не обмежити зимове дозвілля сидіннями під пледом?

Для чого потрібні снігоступи

Собираемся в зимний поход: как выбрать снегоступы Вибір снігоступів залежить, перш за все, від їх призначення. Купувати даний вид інвентарю можна з різними цілями:

 • Прогулянка по зимовому бездоріжжю;
 • Зимові та весняні походи, коли у високогір’ї ще не розтанув сніг;
 • Альпінізм: сходження сезон, коли біля вершини ще лежить сніг, і поодинокі переходи по льодовиках;
 • Сноубординг та інші екстремальні види спорту: підхід і підйом до точки старту;
 • БІГ, змагання і мультигонки, які включають етапи забігу на снігоступах;
 • Риболовля, Полювання.

Якщо ви вибираєте снігоступи для походів взимку, таке спорядження здатне замінити лижі. Зрозуміло, якщо ваша мета не в катанні, а в швидкості і зручності переміщення, снігоступи навіть краще:

 • Снігоступи менше важать і компактніше, легко кріпляться до рюкзака, що спрощує транспортування;
 • Універсальність: на ледоступах ви подолаєте будь-яку поверхню, від дикого лісу до засніженого схилу;
 • Маневреність: в лісі серед дерев куди простіше розвернутися на снігоступах, ніж на довгих лижах;
 • Снігоступи не вимагають спеціальних навичок.

З чого складаються снігоступи

Как правильно выбрать снегоступы: главные характеристики Характеристики снігоступів залежать від особливостей конструкції.

Основною частиною є дека.

Якщо знаєте, що належить багато ходити по заметах, вибирайте варіант з алюмінію з натягнутим на деку матеріалом. Завдяки легкості і великій поверхні ви не провалитеся в пухкий глибокий сніг.

Якщо вас чекає різноманітність рельєфу (наприклад, в горах), вибирайте цільну деку з пластика. Вони важче і оснащені ребрами жорсткості, що забезпечує хороше зчеплення з будь-якою поверхнею, від снігу до льоду.

Максимальне пристосування до поверхні забезпечує гнучка дека. У таких снігоступах можна гуляти по бурелому в лісі, але вони не годяться для людей з великою вагою, а також не підійдуть для ходьби по глибокому пухкому снігу.

Якщо збираєтеся в регіони з екстремальними морозами, вибирайте модель з алюмінієвою рамою або деку з морозостійкого пластику.

Овальна дека дозволить не провалюватися в глибокий сніг, а загострена дасть можливість маневрувати, що актуально спортсменам.

Для справжніх профі є снігоступи-трансформери і варіанти з пристібаються майданчиками, але для побутового використання вони навряд чи актуальні.

Є кілька варіантів кріплення снігоступів до ніг:

 • Ремені з фіксацією максимально прості, стійкі до впливу холоду і снігу, легко чиняться навіть в похідних умовах і надійні у використанні;
 • Кріплення з фастексом швидше і простіше застібаються і розстібаються, але забиваються снігом і не піддаються ремонту в польових умовах;
 • Ремені з тріскачками для затягування легко застебнути, але в багатьох моделях їх важко розстібати на морозі в рукавичках.

Конструкція платформи і зчеплень

Саме до платформи кріпиться взуття, а значить, саме від цього елемента багато в чому залежить зручність ледоступов в ходьбі.

Якщо збираєтеся в гори, зверніть увагу на наявність п’яткового упору. Він виглядає як металева скоба в районі п’яти. Якщо вибираєте снігоступи для прогулянок в лісі, цей елемент вам не стане в нагоді.

Для глибокого пухкого снігу необхідна модель з опускається платформою, щоб вона не провалювалася в замет.

Упор носка додає зручності спуску, але актуальний, як і інші додаткові елементи платформи, тільки для гір.

Переміщення по льоду забезпечують кішки, або зчеплення. Вони знаходяться під платформою або з боків, деякі моделі поєднують обидва варіанти розміщення.

Для гірських походів потрібні більш серйозні системи типу альпіністських кішок, але для простої прогулянки по лісі або беккантрі таке оснащення не потрібно. Пам’ятайте, що якщо базова комплектація вашої моделі взагалі не передбачає системи зчеплення, її завжди можна встановити.

Як вибрати відповідну модель

Лайфхак по выбору снегоступов Отже, головний критерій при виборі льодоступів — їх призначення в конкретному випадку.

Для лісових зимових прогулянок підійдуть найпростіші варіанти зі зручною рамою і кріпленнями. Для гірських походів на першому плані цілісна дека, чіпкі кішки, зручні кріплення і підп’ятник. При виборі моделі враховуйте, що снігоступам належить витримувати не тільки вашу вагу, але і рюкзак. У бігових варіантах найважливіше маневреність, яку забезпечить легкість конструкції.

Вибрати туристичне спорядження, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia