Як вибрати автомагнітолу? (Оновлений гайд)

З вітерцем та з музикою. Хороша автомагнітола забезпечує відмінне звучання у вашому автомобілі.

Типорозмір

Как выбрать автомагнитолу

Всі магнітоли випускаються в декількох стандартизованих розмірах, під які розраховане місце в авто. При цьому загальні характеристики і функціонал у автомагнітол різних типорозмірів можуть взагалі не відрізнятися.

Штатні

Йдуть в комплекті з машиною вже з заводу. Можуть відрізнятися нестандартними розмірами і коректно працювати тільки в певних моделях або модельних рядах авто.

1 DIN

Універсальні пристрої з габаритами 178х50 мм. Левова частка всіх автомагнітол (як бюджетних, так і преміум-класу) мають саме цей типорозмір. Практично у всіх моделей 1 DIN передня панель знімна, що захищає пристрій від крадіжки з авто. У мультимедійних є ще й Висувний екран.

При наявності декоративної панелі потрібного розміру 1 DIN-магнітолу можна встановити замість штатної або 2 DIN магнітоли.

2 DIN

Розмір корпусу — 178х100 мм.Як правило, це багатофункціональні мультимедійні моделі з екраном, який не забирається, і незнімною передньою панеллю. Зазвичай у них більш широкий функціонал в плані роботи з медіафайлами і відеозображеннями, може бути вбудований навігатор і підключатися камера заднього виду.

Такі моделі проблематично встановити в гніздо меншого розміру — доведеться вирізати частину пластику на торпедо.

Підтримка зовнішніх носіїв

Как выбрать автомагнитолу

Підтримка CD, MD і DVD-дисків потихеньку відходить в минуле і багато виробників відмовляються від їх використання. Здебільшого підтримка CD/MD/DVD / BlueRay поки ще широко використовується тільки в мультимедійних магнітолах для перегляду відео.

Найбільш «ходовими» зовнішніми носіями є ємні, але компактні Flash і SD. Саме під них «заточена» велика частина автомагнітол. При цьому SD-картка ще й не видно в слоті, на відміну від флешки, яка стирчить з передньої панелі магнітоли.

Якість звуку

Більшість моделей автомагнітол є» середнячками » і мало відрізняються один від одного по частотно-звуковим характеристикам. Без якісної периферії отримати суперзвучаніе практично неможливо. Якщо сабвуфер або Підсилювач використовувати не планується, важливою характеристикою є кількість лінійних виходів на колонки. Від цього залежить, стільки акустичних систем можна буде одночасно підключити до магнітоли.

Не слід забувати, що багато моделей взагалі оснащуються тільки 1 лінійним виходом, призначеним виключно для сабвуфера або зовнішнього підсилювача. Колонки до таких магнітол безпосередньо взагалі не підключаться (тільки за допомогою кабелю-перехідника).

Налаштування звучання

Корисні додаткові опції-встановлені налаштування звучання для різних жанрів (рок, класика, поп і т.Д.) І функція приглушення (при натисканні кнопки звук зменшується до фонового).

Для просунутих меломанів у багатьох магнітолах передбачені багатосмугові еквалайзери. З його допомогою можна не тільки оптимально підлаштувати звучання під себе, але і часто налаштувати рівень звучання окремих колонок (наприклад, тільки для пасажирів).

Можна окремо відзначити Hi-End-магнітоли. Це дорогі моделі преміум-класу, де якість звучання дійсно ставиться на перше місце. Але найчастіше у них дуже обмежений функціонал, наприклад, можуть взагалі бути відсутнім USB-роз’єми і підтримка Bluetooth.

Потужність

Как выбрать автомагнитолу

Показник важливий, якщо не використовується зовнішній підсилювач. Загальне правило свідчить, що акустика повинна мати 30-відсотковий запас потужності в порівнянні з вхідним сигналом, інакше колонки просто можуть перегоріти. Наприклад, при 30-ватної потужності одного вихідного каналу магнітоли, колонка повинна бути потужністю близько 40 Вт.

Виробники магнітол в техпаспортах часто вказують 3 потужності: пікову, максимальну і номінальну. Найбільш важливий останній показник-саме він показує, з якою потужністю може видаватися сигнал тривалий час без шкоди для обладнання.

Також виробники можуть вказувати загальну потужність магнітоли або на кожен вихідний канал (що зручніше). Слід розуміти, що загальна потужність пропорційно розділяється на кількість підключаються колонок. Тобто 4-х канальна Магнітола загальною потужністю 60 Вт при підключенні двох колонок зможе видавати по 30 Вт на кожну, а при чотирьох — тільки по 15 Вт.

Також при підборі потужності магнітоли важливий рівень зовнішніх шумів під час руху авто. Наприклад, при хорошій шумоізоляції салону для прослуховування музики з головою вистачить 10-15 Вт на канал.

Підтримувані формати

МР3 підтримують всі автомагнітоли. Це найпоширеніший формат. Головний недолік-плейлист доведеться складати тільки з таких файлів, витрачаючи додатковий час на їх пошук. Для «ледачих» підійдуть моделі з підтримкою форматів МР3/WMA/WAV/ААС, для меломанів — підтримка перерахованих форматів, плюс FLAC і АРЕ.

З відео складніше, адже кодування відеофайлів досі дуже різноманітна. Найбільш поширеними є кодеки MPEG-1,2,4, AVI і Xvid.

Екран

Монохромний відображає мінімальну текстову інформацію: назва треку і виконавця, його порядковий номер в треклисті, назва радіостанції і т.П. Такі екрани часто використовуються в бюджетних безмультимедійних 1 DIN-магнітолах.

Двоколірний екран є подальшим удосконаленням монохромного, покращує сприйняття тексту, але коштує дорожче.

У мультимедійних моделях широко використовуються багатобарвні екрани, для яких найбільш важливим параметром є дозвіл. Воно ж, в свою чергу, безпосередньо пов’язане з діагоналлю екрану. Так, більшість 6-дюймових екранів мають роздільну здатність 800х480 пікселів, а 7-дюймові і вище — 1024х600.

Зручним, але більш дорогим варіантом є сенсорний екран.

За типом управління вони бувають двох видів.

  • Резистивний спрацьовує від натискання. Така технологія дешевше, а чутливість сенсора не залежить від забруднення поверхні екрану. Недоліки-знижена яскравість, відсутність мультитач-режиму і необхідність регулярного калібрування сенсора.
  • Ємнісний працює від торкання. Такі екрани більш надійні і яскраві, однак, і коштують дорожче.

Також слід зазначити, що стаціонарний екран в магнітолі 2 DIN на порядок надійніше висувного варіанту в 1 DIN-моделях. Найбільш вразливі місця-шлейф підключення і сам механізм висунення.

Радіо

Ця функція доступна практично у всіх моделях, незалежно від ціни. Найбільш затребуваними є функції закріплення улюблених станцій за певними кнопками на панелі і підтримка стандарту RDS (відображення на екрані додаткових відомостей, наприклад, назви радіостанції, прогнозу погоди і т.Д.).

Підтримка Bluetooth і A2DP

Bluetooth стане в нагоді тим, хто часто здійснює дзвінки HandsFree. Після синхронізації мікрофон магнітоли і автомобільні колонки виступають в якості аналогічних пристроїв смартфона.

Стандарт A2DP також використовує технологію Bluetooth і стане в нагоді при відтворенні музики на магнітолі з портативних пристроїв (смартфон, планшет) без втрати якості.

Додаткові порти і роз’єми

Додатковий USB-порт з тильного боку дозволяє приховано вивести кабель в бардачок. Після цього вже ніхто випадково не зачепить вічно стирчить флешку на передній панелі магнітоли.

За допомогою відеовходу до мультимедійної магнітоли можна підключити камеру заднього виду, отримуючи при цьому повноцінний Парктронік. Використовуючи той же роз’єм в поєднанні з аудіовходом можна підключити до магнітоли зовнішній ТВ-тюнер.
AUX-вхід дозволяє транслювати на магнітолу звук практично з будь-якого пристрою через 3,5-мм роз’єм MiniJack.

Розширені опції

Вони розширюють можливості автомагнітоли, але неминуче збільшують її ціну.

GPS

Цей модуль дозволяє використовувати магнітолу як звичайний навігатор. Актуально для мультимедійних моделей з екраном. Головна перевага-немає необхідності окремо купувати навігатор, проте доведеться підключати спеціальну антену. Вона може бути гібридною, наприклад, GPS/GSM/TV.

Безсумнівним плюсом такої магнітоли буде підтримка GPS-сервісів Android Auto (від Google) і CarPlay (Apple).

ТВ-тюнер

Перетворює магнітолу в міні-телевізор. Знову ж таки — без екрану ніяк. Головний недолік-потрібна антена для нормального прийому сигналу.

Пульт ДУ

Дозволяє управляти магнітолою Дистанційно, наприклад, пасажирами з заднього сидіння або під час відпочинку на природі.

Вибрати автомагнітолу зручно на Price.ua .

Кращі ціни на Автомагнітоли на Price.ua

&Nbsp;

Автор: Frau Yoda

&Nbsp

Загрузка ...
PriceMedia