Як вибрати домофон для розумного будинку

Домофони для розумного будинку дещо відрізняються від звичайних пристроїв цього типу, отже, і підбирати їх потрібно більш уважно. Про те, як правильно вибрати домофон — читайте в огляді Price.ua .

Що входить в систему домофонії

Как правильно выбирать домофон для умного дома В першу чергу слід зрозуміти, що домофон — це не один пристрій, а комплекс з працюючих в одній зв’язці гаджетів. У нього входять:

  1. Виклична панель. Встановлюється зовні будинку і служить для виклику господарів. На ній обов’язково знаходиться кнопка виклику, динамік, мікрофон, а також може бути розташована камера відеоспостереження, система підсвічування, сенсорна панель і ряд другорядних елементів.
  2. Відеопанель або трубка. Окремий пристрій для передачі голосових і відеосигналів, яке встановлюється з боку будинку. На відеопанелі господар може бачити зображення гостя, а передавати вона може кольорове або чорно-біле зображення. Трубка використовується з тією ж метою, що і динамік з мікрофоном, але робить розмову більш конфіденційною.
  3. Електронний замок. Служить для відкриття і закриття дверей власником будинку. Може бути встановлений як на панелі виклику, так і окремо від неї.

Комплектація різних моделей домофона може бути різною. Наприклад, зображення з зовнішньої камери може передаватися не тільки на внутрішню відеопанель, але і на смартфон, планшет, ноутбук або телевізор. Передача зображення на мобільні гаджети-відмінний варіант, якщо ви хочете знати, хто прийшов до вас в гості, а вас немає вдома. До слова, за допомогою дистанційного керування ви можете відкрити двері будинку гостю, навіть якщо перебуваєте на роботі або взагалі в іншому місті.

Читайте: Як вибрати датчики для розумного будинку

Різновиди домофонів

Найпростіший варіант домофона для розумного будинку — це аудіодомофон. Як видно з назви, він передає тільки звуковий сигнал, але не виводить зображення. Такі моделі коштують найдешевше, але і не дають повної впевненості в безпеці, так що все більша кількість користувачів вибирає наступний варіант — відеодомофони.

Відеодомофони, в свою чергу, бувають кольоровими або чорно-білими. Кольорові моделі з хорошим дозволом дозволяють краще розглянути відвідувача, а такі додаткові функції, як нічне бачення, дадуть вам можливість відчувати себе в безпеці не тільки вдень, але і в темний час доби. Але про додаткові функції ми поговоримо в кінці статті.

Основні критерії вибору

Основные критерии выбора домофона для умного дома При виборі домофона для підключення до системи розумного будинку необхідно звертати увагу на наступні параметри пристрою.

Тип підключення. Може бути дротовим або бездротовим. Перший варіант дешевше, другий-дає більше можливостей, так як дозволяє управляти викличним пристроєм на великій відстані. Особливо актуальною буде установка бездротового домофона в гаражі, заміському будинку і будь-якому іншому місці, де ви не перебуваєте постійно.

Дозвіл камери. Чим воно вище, тим чіткіше вийде картинка, тобто ви зможете краще розглянути відвідувача.

Кут огляду камери. Чим більше, тим менше ймовірність того, що гість не потрапить в поле її зору.

Захист від вологи і пилу. Необхідний параметр для панелі виклику, розташованої на відкритому повітрі. Пам’ятайте, що саморобний козирок є далеко не найефективнішим захистом зовнішньої частини домофона, краще відразу придбати пристрій в герметичному корпусі.

Тип управління. Панель управління може бути сенсорною або механічною. Перша виглядає більш стильно і сучасно, але друга є більш надійною. Крім того, для використання механічних кнопок не потрібно знімати рукавички, що особливо актуально в холодну пору року.

Тип живлення. Домофон працює на електриці, яке може подаватися від центральної системи електропостачання або власного акумулятора. Якщо ви впевнені в тому, що у вашому будинку не відключать електрику, то можна вибрати перший варіант, в іншому випадку — другий.

Тип замка. Замок домофона може відкриватися за допомогою магнітного ключа, відбитка пальця, сканування смартфона, голосової команди. Вибір тут залежить від ваших уподобань, а найдорожча система не завжди є також найнадійнішою.

Крім цього, багато сучасних моделей домофонів для розумного будинку мають різні додаткові функції. Про них ми зараз і поговоримо.

Читайте: Як вибрати тепла підлога для розумного будинку

Додаткові функції домофоно

Какой лучше выбрать домофон для умного дома Перш, ніж приступити до розгляду додаткових можливостей сучасної розумної домофон, слід зрозуміти, що далеко не всі функції є дійсно потрібними. Кожна така функція підвищує вартість пристрою, так що вибирайте тільки ті, які вам дійсно потрібні.

Функції можуть бути наступними:

  • Запис фото і відео — може включатися відразу ж після натискання гостем кнопки виклику або ж за сигналом від власника будинку. Фото і відео можуть відразу ж пересилатися на ваш смартфон або планшет, демонструватися на внутрішній відеопанелі або зберігатися в пам’яті пристрою. До фото і відео обов’язково докладає дата і час, коли вони були зроблені, так що ви будете знати точний час візиту гостей. Одна з найбільш корисних функцій.
  • Автовідповідач — можливість записувати і програвати голосові повідомлення. Дозволяє гостям залишати повідомлення для вас або Вам залишати повідомлення для гостей. Чи не найкорисніша можливість, від якої при необхідності можна відмовитися.
  • Оповіщення по SMS — у разі візиту гостей на ваш телефон приходить повідомлення про це. Так, як система сповіщає тільки про сам факт візиту, але не надсилає ні фото, ні відео, реальна користь від такої функції дуже сумнівна.
  • Нічне бачення-дуже корисна додаткова функція, якщо зовнішня панель домофона розташована в погано освітленому місці. Врахуйте, що до системи нічного бачення повинна додаватися камера з високою роздільною здатністю, інакше отримане зображення буде дуже розмитим і користі від нього буде мало. Альтернативою цієї функції є просто підсвічування панелі, але її мінус — дуже обмежений радіус дії.
  • Розпізнавання осіб-дозволить вам налаштувати систему так, щоб вона автоматично відкривала двері членам сім’ї, у яких немає ключа, а також особливо довіреним особам. Врахуйте, що домофон з розпізнаванням осіб буде коштує в кілька разів дорожче інших моделей.
  • Інтеграція з системою сигналізації — при спробі злому такий домофон автоматично включає сигналізацію і передає сигнал на пульт охорони. Корисна, але не життєво необхідна функція, можна обійтися і підключеної до дверей сигналізацією.

Вибрати домофон і порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia