Як вибрати електрокамін: ключові характеристики

Хочете камін в звичайній міській квартирі? Читайте, як вибрати електрокамін — міський елемент заміського затишку.

Які типи нагрівального елементу бувають

Как выбрать электрический камин? Більшість вибирає камін в якості елемента інтер’єру і створення романтичної атмосфери. Проте, він залишається повноцінною частиною опалювальної системи, тому в основі пристрою електрокаміна — нагрівальний елемент.

Вони бувають двох видів:

 • Нагрівальний елемент відкритого типу;
 • Нагрівальний елемент закритого типу.

Закритий нагрівальний елемент-це звичайний ТЕН (трубчастий електронагрівач) або джерело інфрачервоного випромінювання.

Відкритий елемент роблять зі спіралі, яка виготовлена з високорезистентного сплаву. Мінус такого варіанту в тому, що камін буде дуже сушити повітря, і в приміщенні швидко стає душно: нагрівальний елемент активно випалює кисень.

Відкритий нагрівальний елемент коштує дешевше, але зважаючи на свої мінуси не використовується в сучасних електрокамінах. Не варто економити і вибирати застарілі моделі: сенс встановлювати камін, якщо ви не будете користуватися ним через дискомфорт.

Оптимальний тип нагрівального елементу. Інфрачервоний варіант — найбільш екологічний і зручний. Особливість такого закритого нагрівального елементу в тому, що промениста енергія впливає не на повітря, а, в першу чергу, на предмети в кімнаті. В результаті, камін не буде надавати негативного впливу на атмосферу в кімнаті і не викличе дискомфорту.

Який тип установки електрокаміна вибрати?

Электрокамины: какие бывают и как выбрать Залежно від типу установки вибирається і місце для розташування каміна в інтер’єрі. Тому поставтеся до вибору цього параметра серйозно.

 1. Кутові каміни можна розмістити у внутрішньому або на виступаючому кутку кімнати.
 2. Настінний варіант найбільш універсальний: це підвісна конструкція, яку легко встановити в будь-якій частині квартири. Особливо це зручно, якщо житлоплощу невелика — просто вибирайте будь-який відповідний ділянку стіни і встановлюйте камін.
 3. Підлоговий камін можна встановити біля стіни або навіть в центрі кімнати.
 4. Настільний: супер-компактний варіант, затишок прямо на вашому столі. Головний мінус такого рішення-мініатюрний камін майже не виділяє тепла і грає чисто декоративну роль.

Як вибрати електрокамін, виходячи з його потужності?

Як і у випадку з іншими електроприладами, споживана потужність каміна-одна з вирішальних характеристик при виборі.

Мініатюрні каміни майже не виділяють тепла, і якщо ви хочете обігрівати приміщення, варто придивитися до моделей побільше.

Потужність повнорозмірного каміна досягає декількох кіловат. Для оптимального вибору виходите з Формули 1 кВт для прогрівання 10 м2 кімнати. Таким чином, потужність каміна для стандартної вітальні або спальні повинна бути не менше 1,5 кВт.

Як вибрати електрокамін з оформлення?

Как правильно выбрать электрокамин? Советы Декоративна функція — одне з важливих призначень електрокаміна, ось чому естетична складова є важливим критерієм вибору.

 1. За стилем каміни можуть бути різними, від класики до хай-тек рішень. Якщо такий електрокамін вам подобається і вписується в інтер’єр, можна вибрати повну імітацію старовинного дизайну з ліпниною і кахлями. Для більш сучасного інтер’єру є моделі в стилі техно або модерн. Цікаво, що для того, щоб вписати в стиль певну модель, можна окремо докупити декоративні елементи для каміна.
 2. Особливо здорово виглядають каміни з імітацією живого полум’я. У більш простих моделях ефект досягається завдяки шматочках тканини, які при обдуванні вентилятором рухаються, як язики вогню. Підсилюють враження підсвічування і муляжі полін.
 3. Дорогі моделі використовують рідкокристалічний дисплей зі спеціальним підсвічуванням. В такому випадку полум’я неможливо відрізнити від справжнього, правда, лише під певним кутом — екран плоский, і в більшості ракурсів картинка спотворюється.
 4. Найсучасніші варіанти використовують Галогенні лампи в поєднанні зі струменями водяної пари. Ефект виходить об’ємним і не спотворюється незалежно від кута зору.
 5. Якщо хочеться повного ефекту присутності, вибирайте моделі зі звуковою імітацією потріскування полін. Є навіть електрокаміни, що відтворюють запах смоли!

Додатковий функціонал

Крім основного призначення, Сучасний електрокамін може виконувати ще ряд корисних функцій, наприклад, зволожувати і очищати повітря. Придивіться і виберіть актуальні для вас можливості.

Вибрати електрокамін і порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia