Як вибрати навігатор

При обговоренні прокладання маршруту в пішому поході більшість звикло покладатися на смартфон. Дійсно, на нього можна встановити спеціалізований софт, офлайнові карти, та й Гугл завжди виручить, правда? Насправді, це актуально тільки в разі вилазки на пару днів в найближчу лісопосадку, а в серйозному поході звичка покладатися в питаннях навігації на смартфон може дуже сильно підвести. Якщо ви вважаєте себе справжнім досвідченим туристом , то вам варто вибрати навігатор , спеціально призначений для піших подорожей.

Особливості та переваги туристичного навігатора

Якщо ви не олдскульний похідник, який принципово використовує тільки паперову карту і олівець, то вам від навігатора потрібні будуть наступні можливості:

 • Заздалегідь Прокласти маршрут, можливо, в декількох варіантах;
 • Відзначити на карті такі життєво важливі точки, як: джерела, місця під кемпінг, небезпечні ділянки, і не забуваємо про пам’ятки;
 • Точно визначати поточне місцезнаходження незалежно від вашої віддаленості від цивілізації, показувати просування по маршруту з максимальною точністю, так як у випадку з джерелами, наприклад, зайва пара кроків може бути дуже важлива;
 • Зберігати маршрут в офлайні, щоб після походу їм можна було поділитися з друзями, а також зрозуміти, де ви не туди згорнули і чому забрели в це болото.

В принципі, смартфон гідно справляється з усіма цими функціями, про що впевнено говорять недосвідчені туристи і любителі заощадити. Але тут є кілька нюансів, дивлячись на які розумієш, що варто вибрати навігатор:

 1. Батарея — навіть самий хороший смартфон тримає заряд трохи більше доби. А постійна перевірка координат і включений GPS-модуль скорочують час роботи в кілька разів, тому великий ризик того, що ваші прекрасні викачані офлайн-карти закінчаться на найцікавішому місці. Звичайно, можна набити рюкзак PowerBank-ами, але вони недешево коштують і солідно важать. Батарейки для туристичного навігатора цих недоліків позбавлені, а купити їх можна навіть в зубожілому сільському універмазі.
 2. Корпус — Якщо смартфон впустити на камені або в струмок, то, з великою часткою ймовірності, далі його можна буде використовувати хіба що в якості обробної дошки. Корпус спеціалізованого навігатора водонепроникний, легко переносить спеку і холод, а від падінь хороші моделі захищають спеціальні гумові бампери.
 3. Спеціалізація — навігатор заточений під навігацію, а це означає, що з цією своєю єдиною функцією він справляється відмінно. У смартфоні навігаційний софт-це просто ще один додаток, який може працювати на середньому рівні.

Останній фактор — це і плюс, і мінус одночасно. З навігатора не можна зателефонувати, з його допомогою не зробиш селфі на тлі гір, тому необхідність смартфона в поході ніхто не заперечує. Але, якщо ви збираєтеся кудись далі, ніж лісосмуга біля дачі, то варто все-таки обзавестися спеціалізованою технікою. При складних походах, наприклад, гірських, цей момент навіть не обговорюється.

Як вибрати навігатор GPS: основні параметри і можливості

Як і при виборі автомобільного GPS-навігатора, перед покупкою техніки для туризму потрібно враховувати ряд її характеристик. В першу чергу, потрібно розуміти, що гаджет може бути як гранично простим, так і складніше. Перший варіант-це просто електронний пристрій з вбудованими картами. Як правило, таки моделі продаються з уже закачаними картами, а встановлювати нові немає можливості. Для мисливця, рибалки або грибника, який ходить по плюс-мінус одному і тому ж знайомому маршруту, хороший варіант, для активно подорожуючого туриста — ні.

Більш складна модель пристрою-це не тільки карти, але і додаткові функції типу висотоміра або компаса, а також сенсорний екран, високий рівень захисту та інші дуже корисні речі. Основні моменти, на які потрібно звертати увагу при виборі, наступні:

 1. Габарити — для туриста, що йде в гори або просто складний похід, на рахунку кожен грам, тому чим легше і компактніше пристрій, тим краще, тим легше буде Вам його нести і менше місця буде займати Навігатор в рюкзаку.
 2. Корпус — тут дуже важливий захист від вологи, пилу, ударів, прямих сонячних променів, коротше, від будь-яких неприємностей, які можуть трапитися в поході. А для того, щоб навігатор не пошкодився в рюкзаку, варто придивитися до моделі з чохлом.
 3. Дисплей-може бути сенсорним або звичайним. Останній варіант, як і кнопкове управління, можуть викликати напад паніки і здивування у людини, звичного до сенсорних гаджетів, але тут варто розуміти, що енергії такий пристрій споживає в рази менше, ніж сенсорне. А якщо зображення ще й чорно-біле, то навігатор сміливо пропрацює не один день без зміни батарейок. Якщо ж ви вибираєте гаджет з сенсорним екраном, то намагайтеся брати модель з діагоналлю побільше , так буде простіше потрапити в потрібну точку пальцем. Велике значення також грає дозвіл і контрастність, а також яскравість. Зображення на тьмяному екрані буде дуже складно розглянути в сонячний полудень, враховуйте це.
 4. Процесор — чим він потужніший, тим швидше буде оброблятися інформація. Звичайно, процесори в навігаторах не такі потужні, як в смартфонах, але і паралельних завдань їм потрібно виконувати набагато менше.
 5. Пам’ять-більше пам’яті-більше карт можна завантажити в пристрій. Відмінно, якщо обсяг вбудованої пам’яті можна збільшити за рахунок SD або microSD карт, тоді вам не доведеться гарячково придумувати, щоб видалити для того, щоб встановити нову карту або оновлення.
 6. Джерело живлення — це можуть бути не тільки вже згадані батарейки, але і акумулятор з можливістю підзарядки в автомобілі або від розетки. Останні варіанти зручніше, але в тривалому поході далеко від цивілізації краще довіритися старим добрим батарейок або пальчиковим акумуляторів.
 7. Роз’єми — з їх допомогою можна підключити ваш навігатор до комп’ютера, гарнітурі, смартфону і так далі, так що не нехтуйте цим моментом.
 8. По — софт, який може бути вбудованим або закачується.

Як і в разі вибору правильного автомобільного навігатора , останній пункт грає дуже велику роль, тому його варто розглянути детальніше.

Як вибрати GPS навігатор для туризму: вибираємо софт

Перш ніж ми почнемо розглядати виробників програмного забезпечення для туристичних навігаторів, варто згадати ще про таку річ, як точки інтересу або POI (Points of Interest). Це точки, які може додавати на карту сам користувач, і без них ваша карта не буде і наполовину такою функціональною, як з ними. Один з кращих варіантів для установки таких точок — це карти, засновані на технології Open Street Maps, яка дозволяє будь-якому користувачеві встановити свою точку, додати до неї опис і зробити доступною для інших туристів.

А тепер детально про навігаційне програмне забезпечення:

 1. Garmin — лідер ринку GPS-навігаторів, який випускає дуже хороший софт. ПЗ від компанії може похвалитися широким покриттям, швидко реагує техпідтримкою, зручністю використання. На картах Garmin можна побачити пробки, якщо ви подорожуєте на автомобілі, знайти місце за адресою або точці інтересу, якщо ви піший турист. Єдиний мінус-ПЗ працює тільки з навігаторами від тієї ж фірми, а додаткові карти встановлюються за додаткову плату.
 2. Навітел — один з найпопулярніших на просторах СНД виробник програм для автомобільних і туристичних навігаторів. Весь софт платний, зате карти можуть похвалитися дуже хорошою деталізацією.
 3. IGo — програми з дуже зручним і зрозумілим інтерфейсом, орієнтовані на використання в країнах Європи. Ще один плюс-безкоштовні оновлення карт. Правда, оновлення виходять не так часто, як У інших виробників, так що цей момент можна записати в мінуси.
 4. Google maps — функціональна і зручна класика, у якої є всього один, але дуже істотний мінус — необхідність підключення до Інтернету. Так що користуватися цими картами має сенс тільки в тому випадку, якщо ваш навігатор оснащений GPRS-модулем, а ви відправляєтеся в місця з впевненим прийомом сигналу мобільного інтернету. Але краще все ж залишити Гугл-карти для смартфона.
 5. Maps.me — Одні з кращих і найпопулярніших офлайнових карт в світі, що працюють на технології Open Street Maps. Гранично деталізовані, з величезною кількістю точок інтересу, список яких постійно зростає. Мінус-великий розмір карт. Компенсується це тим, що карту окремої країни або регіону можна завантажити окремо, а після походу видалити, щоб вона не займала місце. При цьому всі ваші мітки збережуться в пам’яті, і, якщо ви ще раз зберетеся в похід в ту ж область — вони будуть на місці.

Є ще безліч найменувань софта для туристичних гаджетів, і вибирати тут варто за принципом деталізації і зручності використання. А для окремих видів походів, наприклад, гірських, є спеціалізовані карти, які, крім усього іншого, показують перепади висот або сезонні маршрути, недоступні в певну пору року.

Закінчуючи тему програм для пішохідних навігаторів, варто також згадати софт, який поєднує в собі функціонал навігації та фітнес-трекера. Такі програми не тільки показують ваше положення на карті і просування по маршруту, але і вважають пульс, кроки, витрата калорій і багато іншого. Найсучасніші моделі таких гаджетів можуть підключатися до смарт-годиннику або фітнес-браслету , тоді ви точно будете знати, скільки калорій спалили на гірському перевалі або на скільки метрів піднялися за день. На перший погляд можна подумати, що такий додатковий функціонал — доля схиблених на здоровому способі життя дівчаток, насправді ж, він буде дуже корисний навіть для просунутого туриста.

Огляд популярних моделей

Тут варто зауважити, що зараз практично монополістом на ринку девайсів для туризму є американська компанія Garmin, тому даний список буде присвячений саме її продукції. У нього включені моделі, сукупність характеристик яких робить їх дуже популярними серед професійних похідників. Але цей бренд випускає навігатори для будь-яких мандрівників, на будь-якому виді транспорту. Пропонуємо Вам кращі варіанти від Гармін для різних цілей і способів подорожі.

 1. Garmin eTrex 10 — монохромний екран 2,2 дюйма, роздільна здатність екрану 128х160 пікселів. Він не підтримує карти пам’яті, автономність-25 годин. Високочутливий GPS-приймач, може одночасно підключатися до 24 навігаційних супутників (GLONASS і GPS), тобто показує дуже точно місце розташування. Крім того, у моделі маса додаткових можливостей — календар риболовлі та полювання, інформація про припливи і відливи, Схід і заходи сонця і місяця і багато іншого. . Один з найдешевших якісних варіантів, який підійде як для піших пересувань, так і для вело — авто-подорожей, а також водним транспортом. Девайс з IPX7-сертифікацією. Може зберігати до 100 маршрутів, виставляти власні POI .
 2. Garmin eTrex Touch 25 — просунутий варіант попереднього навігатора. Він вже з вбудованою пам’яттю 4 Гб, плюс є слот для додаткового обсягу. Дисплей 2,6 дюйма, але вже кольоровий, LCD, 160×240 пікс. У навігатор вже встановлена топографічна карта Східної Європи, плюс можна закачати свої. Девайс вже може зберігати до 200 маршрутів і до 2000 шляхових точок. Ця модель також дозволить вам завантажувати супутникові знімки від BirdsEye і поєднувати їх з картами. ETrex Touch 25 також водонепроникний і універсально підійде для мото-, велотуристів, піших, а також для пересування водним транспортом. Автономність 2 години
 3. Garmin Drive 61 LMT — S -6,1-дюймовий WVGA TFT-екран, роздільна здатність
  800X480 пікселів. Якісний навігатор для автомобіля: в комплекті є кріплення на присоску. У навігаторі вже стоять карти України та Європи. Девайс максимально заточений під потреби автомобіліста: фірмові функції дають спокій водієві:за допомогою програми Smartphone Link, у вас буде оперативна інформація про трафік, про завантаження паркінгу, наявності вільних місць і вартості паркування. Крім того, функція Garmin Real Directions вже з поліпшеними голосовими підказками, які орієнтують водія по маркерах будівель, світлофорів і прочего.Direct Access дозволяє питання навігації до складеного місця призначення, відшукуючи потрібне місце. Завжди допоможе зорієнтуватися на парковці і в’їзді.
 4. Garmin Zumo 395LM EUROPE — це навігатор для мотоцикла, один з доступних у своїй лінійці, але з відмінним функціоналом. Розмір WQVGA TFT-дисплея 4,3 дюйма, з підсвічуванням і він сенсорний. Екран захищений від вологи і паливних парів, але дозволить працювати в рукавичках. У девайс закачані карти Європи з безкоштовними необмеженими оновленнями. Що дуже круто і буде оцінено мотоциклістами: Garmin Adventurous Routing така функція, яка відшукає звивисті або горбисті маршрути, що не включають автомагістралі. Навігатор попередить про круті повороти, залізничні переїзди та інші особливості в дорозі. Він навіть попередити про необхідність відпочити, якщо райдер в тривалому переїзді без зупинок.
 5. Garmin nuviCam — автонавігатор з сегмента дорогих, так як в нього включена ще й функція відеореєстратора. Розмір WVGA TFT дисплея 6 дюймів, мультитач. Попередньо встановлені карти України («Аероскан» з безкоштовним довічним оновленням), Білорусі, Молдови. Автономність невисока — 30 хвилин всього, але цей девайс розрахований все ж для автомобіля, де є постійне харчування. Навігатор володіє всім крутими функціями від Гармін, в тому числі і розв’язки в 3D, Forward Collision Warning-попередження про небезпечну близькість з іншим об’єктом, з’їзду з полосы.движение по зустрічці — Lane Departure Warning. Плюс дружні голосові підказки Active Lane Guidance. Маршрут можна детально розглянути за допомогою Garmin Real Vision-огляд за допомогою режиму камери.

Словом, навігатор Garmin nuviCam — дуже класний девайс, який не підведе навіть в самих наворочених розв’язках мегаполісів, заблукати в них не вийде.

А вибрати відповідний навігатор і порівняти ціни завжди зручно на Price.ua

Загрузка ...
PriceMedia