Лайфхак: як навчити папугу говорити

Купуючи папужки, кожен потай сподівається, що той заговорить. Але для цього пташку варто правильно вчити.

Які папуги більш навчені

Как учить попугая говорить: самые обучаемые виды попугаев.

Не всі йогурти однаково корисні, не всі папуги однаково балакучі. Тому перш, ніж покладати на вихованця великі надії, варто дізнатися, наскільки його вид взагалі здатний навчатися людської мови.

Найрозумніші і здатні до навчання папуги-це жако. Володіючи інтелектом трирічної дитини, вони можуть не тільки запам’ятати більше сотні слів, але і здатні вести осмислений діалог. Так що, якщо вам потрібно щось більше, ніж класичне » Попка-дурень!», Варто звернути увагу на цих зовні непоказних пташок.

На другому місці знаходяться яскраві амазонські папуги, які можуть прекрасно наслідувати звуків навколишнього середовища, запам’ятовують до сотні слів, можуть вимовляти короткі речення. Приблизно ті ж здібності у найпопулярнішого виду-хвилястих папужок, але у них є один істотний мінус — погана «дикція». Слова в щебетанні пернатих вихованців доведеться вгадувати, чіткої мови від них не чекайте. Крім того, базікати люблять тільки самці хвилястих папужок, самочки мовчазні.

Великих і солідних на вигляд ара прийнято вважати дуже розумними папугами, але це не так. Пара десятків слів і кілька простих команд — це все, що здатний запам’ятати цей красень. Зате він буде відмінно ладити з іншими домашніми тваринами, а при необхідності зможе і постояти за себе в сутичці з кішкою або собакою.

А найгірше з промовою у корелл: вони можуть пронизливо вигукувати деякі слова, але при цьому абсолютно не розуміють їх значення.

Крім того, пам’ятайте, що навчити говорити можна лише одного папугу — якщо у вас пара, то ефект якщо і буде, то мінімальний.

Як правильно навчати папугу

Как научить попугая говорить?

До навчання найкраще приступати, коли папузі всього пару місяців від роду, а також після того, як він освоїться на новому місці. При цьому слід дотримуватися наступних правил.

Комфортні умови. Кімната для навчання повинна бути тихою, а птах не повинна відволікатися на сторонні подразники. Папуги дуже цікаві і легко перемикають увагу, тому на час навчання варто прибрати з клітки всі іграшки і дзеркала. Навчати повинна людина, якій птах найбільше довіряє.

Систематичність. Проводити уроки слід щодня, по 5-10 хвилин. Робити це найкраще не ввечері, але і не рано вранці. Папуга повинен бути сповнений сил і енергії, ситий і задоволений життям.

Послідовність. Починати слід з простих слів, а вимовляти їх слід не рівним голосом, а емоційно. Практика показує, що папуги краще запам’ятовують слова, вимовлені жіночим або дитячим голосом, але і чоловік теж може навчити пернатого вихованця, якщо буде говорити від усього серця і вкладати емоції.

Винагорода. У папуг, як і у будь-яких тварин, можна виробити умовний рефлекс. Так якщо нагороджувати вихованця чимось смачним після кожної вдалої спроби відтворити людську мову, то він буде робити це з більшою полюванням. Не варто кричати на папугу, лаяти його, тут дуже важливо терпіння і гарний настрій.

Якщо ви хочете, щоб папужка не просто вигукував випадкові слова, а вживав їх до місця, то озвучуйте свої дії, щоб птах запам’ятовувала ситуації. Говоріть» їсти», коли кладете їжу в годівницю, і тоді у птиці ця дія буде чітко асоціюватися зі словом.

Навчити говорити в тій чи іншій мірі можна практично будь-якого папугу, головне, не здаватися після перших кількох спроб. Ваш вихованець може буквально схоплювати слова на льоту, а може Місяць запам’ятовувати пару фраз, але це абсолютно не привід лаяти його. Пам’ятайте, що не буває поганих учнів-бувають погані вчителі.

Вибрати товари для вихованців, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia