Пропав вихованець. Як цього не допустити

Пропажа улюбленого вихованця може стати справжньою трагедією. Тому варто подумати заздалегідь про те, як цього уникнути.

Втекти вихованець може з кількох причин. Молоде і недосвідчене тварина може піддатися цікавості. Найчастіше котів і собак кличе «Основний інстинкт». Також тварина може злякатися. Наприклад, гучна сварка господарів, ремонт або новорічні феєрверки цілком можуть спровокувати втечу.

Як не допустити пропажу кішки

Якщо мова йде про домашню кішку, яку не випускають на вулицю, то справа йде не так вже й складно. По-перше, якщо ви не плануєте займатися розведенням, то обов’язково каструйте кота або стерилізують кішку. Ветеринари в один голос твердять: це не принесе ніякої шкоди вашій тварині, але навпаки, вбереже його від різних захворювань і неврозів. Також ваш вихованець буде «глухий» до поклику інстинктів.

По-друге, перевіряйте, щоб вхідні двері були закриті. Приходячи додому, стежте, щоб кішка не вислизнула в під’їзд.

По-третє, в теплу пору року обов’язково встановлюйте на вікна міцні сітки. Це захистить вашого вихованця від падіння з вікна, якщо він раптом вирішить пополювати на пролітає повз пташку.

Як не втратити собаку

Собаку, як і кішку, також можна і потрібно стерилізувати.

На прогулянці намагайтеся не спускати собаку з повідця. Принаймні, не робіть це в галасливих і людних місцях, де тварина може злякатися і втекти або просто загубитися.

Не залишайте улюбленця прив’язаним біля магазину або іншого закладу. Адже ви ж не чините так з коляскою? Ставтеся до вихованця, як до дитини.

Фотографуйте свого вихованця. У вас обов’язково повинно бути кілька чітких фотографій на повний зріст, на яких добре видно розміри, забарвлення і відмінні риси тварини. Такі фото допоможуть в пошуках, якщо вихованець все-таки загубився.

Виберіть спосіб ідентифікації

Ми з самого дитинства вчимо дітей запам’ятовувати своє прізвище та адресу на випадок, якщо дитина загубиться. Так чому ж не подбати заздалегідь і про своїх чотириногих улюбленців?

Один з найпростіших і недорогих способів-придбати адресник. Це такий жетон, на якому гравірується (або наноситься якимось іншим способом) інформація про власника вихованця. Наприклад, номер телефону, за яким з ним можна зв’язатися. Рекомендується, щоб жетон-адресник був яскравим і міцним. Найкраще, якщо вихованець буде носити його цілодобово, тому адресник повинен бути зручним.

Другий спосіб-чіпування. Ця технологія існує вже кілька десятків років. А ідентифікацію тварин за допомогою чіпів почали здійснювати з 90-х років минулого століття. Середня ціна чіпа зараз близько 10 доларів, що доступно практично всім власникам тварин. У деяких країнах і регіонах чіпування є обов’язковою вимогою. Наприклад, ви не зможете ввезти тварину без чіпа в Євросоюз.

По суті чіп-це електронний паспорт тварини. Тільки вся ця інформація знаходиться не в самому чіпі, в ньому «забитий» тільки певний п’ятнадцятизначний код. А ось в базу даних вже можна внести все інше: інформацію про власника, особливості тварини, вакцинації, історії хвороби та іншу інформацію.

За розміром мікрочіп можна порівняти з рисовим зернятком. Процедура імплантації відбувається безпечно і безболісно. Зазвичай кішкам і собакам його імплантують між лопаток. Мікрочіп можна поставити цуценяті або кошеняті вже в перший місяць життя. Головне, щоб тварина була здоровою. І бажано це зробити до вакцинації.

Такий чіп не дозволяє відстежувати тварину. Він лише є пасивним носієм інформації про нього. Тому, толк від нього буде тільки в тому випадку, якщо загубилося тварина відведуть в установу, де є сканер для таких мікрочіпів.

А якщо ви хочете завжди знати, де знаходиться ваш вихованець, то виходом може стати придбання GPS-трекера для тварин. Зазвичай, він чіпляється на нашийник (або сам виконаний у формі нашийника). Встановивши спеціальний додаток, ви зможете відстежувати пересування тварини. Також можна обмежити безпечну зону, і якщо тварина його покине, вам на смартфон прийде повідомлення. Деякі моделі мають функцію двостороннього зв’язку, тобто ви можете зателефонувати як на телефон на брелок-трекер. Також на них може бути кнопка зв’язку з господарем, але це звичайно, не для тварини, а для того, хто виявить вашого потеряшку.

Деякі моделі виконують ще й функцію фітнес-трекерів, дозволяючи контролювати, чи достатньо ваш вихованець рухається. Зазвичай якісні трекери для тварин виконані в ударостійкому і вологозахисному корпусі.

Пристрій це зручне, але і коштує чимало. Наприклад, GPS Tracker Smartix A21 (водозахист + чохол з нашийником) коштує 1925 грн, а Tractive Pet-Remote — 599 грн. Є ще недорогий варіант від Xiaomi за 399 грн — трекер Smart dog.

Вибрати товари для свого вихованця, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia