Протікання-ні: що робити, якщо тече дах в гаражі

Гараж повинен бути надійним і сухим. Якщо почала протікати дах, то з цим терміново потрібно щось робити. Ми розповімо, що саме.

Якщо ви-щасливий власник гаража в гаражному кооперативі, який бачив ще ваших дідусів і бабусь, то протікання в його даху неминучі, як світанок. Втім, і в новому гаражі дах теж може протікати. Природно, це загрожує псуванням майна, розмноженням в гаражі цвілі і грибків, а також іншим малоприємним наслідків. Щоб усунути протікання, необхідно спочатку зрозуміти, через що вони взагалі виникли, а також знати плюси і мінуси популярних матеріалів для

Причини протікання

Течет крыша в гараже: что делать? Причины

Одна з найпоширеніших причин, за якими може протікати дах гаража, це ветхість матеріалу. Якщо гараж служить Вам вірою і правдою вже не перший десяток років, то якою б надійною і довговічною спочатку не була б його покрівля, з часом в ній почнуть утворюватися діри. Вихід тут тільки один-Капітальний ремонт даху.

Але про це трохи пізніше, а зараз розглянемо інші часто зустрічаються причини протікання:

Дефекти підстави у м’якої покрівлі. На герметичність даху впливає надійність і міцність не тільки її верхнього шару, але також властивості підстави, на яке він змонтований. І якщо з підставою проблеми, то при сильних дощах або рясному таненні снігу вода буде просочуватися.

  • Маленький нахлест полотен. Поширена проблема для таких покрівельних матеріалів, як, наприклад, черепиця або шифер. У прогалини між полотнами можуть потрапляти бризки, там може намерзати лід взимку, а підсумок один — протікає дах.
  • Проблеми з герметичністю стиків. Ця проблема виникає, якщо покрівельний матеріал покладений не внахлест, а встик, а самі шви погано загерметизовані або просто втратили герметичність з часом.
  • Маленький кут ската. Якщо на даху після дощу накопичуються і застоюються калюжі води, то може не витримати навіть найнадійніший і герметичний матеріал. Якщо в гаражі капає зі стелі акурат в тому місці, де на даху завжди стоїть озерце води, то проблема явно в схилі.
  • Маленька товщина матеріалу. Деякі матеріали для покрівлі, наприклад, бітум, тим надійніше захищають гараж від протікання, чим більше їх товщина. Але варто вам покласти занадто тонкий шар покрівельного матеріалу, і він просто не зможе затримувати воду.
  • Забився слив. Якою б якісною, міцною і надійною не була б дах гаража, проблеми зі зливом можуть звести всі ці переваги нанівець. Тому слід регулярно перевіряти стоки і жолоби на предмет скупчилися листя, гілок, бруду та іншого сміття, який заважає відтоку води.
  • Помилки монтажу. Ще один момент, який може перекрити всі переваги покрівельних матеріалів. Варто припуститися помилки на етапі створення покрівлі, і це загрожує не тільки протечками, але і набагато більш серйозними наслідками.

Перед тим, як приступати до ремонту даху гаража, слід з’ясувати, а звідки взагалі протікання. Проблема може бути в маленькій тріщині або повністю неправильно змонтованої черепиці, і в залежності від цього вибирається вид ремонту. Він може бути капітальним або локальним.

Матеріали для ремонту даху

Звичайно, для локального ремонту слід використовувати той же матеріал, яким вже покрита покрівля. Але якщо ви вирішили повністю міняти шар, то у вас є такі варіанти:

  • Руберойд. Легкий, простий в монтажі, з хорошою гідроізоляцією. Але використовувати його рекомендується не в якості основного покрівельного матеріалу, а як фінішний шар, так як сам по собі він не дуже міцний і довговічний. Монтувати руберойд слід в три шари і більше, інакше користі від нього буде мало. Так, ще він легкозаймистий, це обов’язково варто враховувати.
  • Профнастил. Ще один легкий і зручний в експлуатації, але теж не дуже міцний матеріал, який теж найкраще використовувати як фінішне покриття. Тонкі хвилясті листи профнастилу будуть виглядати дуже красиво і вбережуть дах від протікання, якщо під ними буде надійна основа.
  • Шифер. Дешевий, довговічний вогнетривкий. Цей матеріал для покрівлі гаража можна назвати класичним, а його мінуси — це велика вага і крихкість. Монтувати шифер на слабку кроквяну систему ні в якому разі не можна, інакше дах може впасти під власною вагою.

Також дах можна залити бітумом або покласти на неї плити, але це менш популярні і більш трудомісткі варіанти.

Варіанти локального ремонту

Течет крыша в гараже: что делать? Локальный ремонт

Дах оглянуто і причин для капітального ремонту не виявлено? Відмінно, тоді вам потрібно всього лише усунути локальні протікання. І робити це слід в залежності від того, в чому саме проблема.

Наприклад, якщо в підставі даху гаража лежать плити, і вода просочується саме там, де знаходяться шви між ними, то проблема, швидше за все, в герметичності цих швів. В такому випадку необхідно акуратно зняти верхній шар покрівельного матеріалу, залити шви смолою, бітумом, герметиком або іншим матеріалом, встановити спеціальні заплатки з брезенту, а потім повернути верхній шар на місце.

Часто зустрічаються проблеми з м’якою покрівлею, через які утворюються протікання, це мікротріщини і бульбашки. Зрозуміти, що вся справа саме в тріщинах, дуже просто. Якщо дах починає протікати відразу після дощу або тоді, коли починає танути сніг, то пора їх шукати. Часто мікротріщини можна визначити візуально, але якщо це не виходить, то в суху погоду влаштуйте «дощ» самі — полийте покрівлю зі шланга і дивіться, куди просочується вода. Усуваються тріщини латками.

Якщо проблема в зносився ділянці м’якого покрівельного матеріалу, то його потрібно акуратно вирізати з запасом в 10-20 сантиметрів, так як постійно протікає вода може зіпсувати навіть на вигляд нормальну покрівлю. Очищену ділянку заливається рідкою гумою або полімерною мастикою, вони забезпечують відмінну герметичність.

Ремонтувати дах гаража з металочерепиці дещо складніше, і тут є кілька варіантів. Невеликі тріщини можна просто запаяти зварювальним апаратом і обробити спеціальним антикорозійним складом. Якщо ж тріщина занадто велика, і запаяти її не вийде, то потрібно замінити весь лист черепиці. А ще може бути так, що дах гаража протікає через розбовталися кріплень, тоді їх потрібно замінити на нові, а не підтягувати.

Фальцевий дах найчастіше тече через неякісну герметизації швів, і в такому випадку потрібно виконати їх прокатку. Робиться це за допомогою спеціального інструменту, а після прокатки стики обробляються силіконовим або бітумним герметиком.

Черепична покрівля протікає через тріщини або помилок монтажу кроквяної системи. В останньому випадку доведеться робити капітальний ремонт, в тріснуті елементи слід замінити. Іноді причина проникнення в гараж вологи може бути в порушенні шару гідроізоляції між черепицею і латами, і тоді для вирішення проблеми доведеться попітніти. Спочатку потрібно буде демонтувати черепицю там, де виявлена протікання. Потім ви прибираєте пошкоджену ділянку гідроізоляції, а на місце його ставите латку, яка повинна на 15 сантиметрів перекривати навколишній матеріал.

Як застрахуватися від протікання даху гаража

Якщо справа стосується даху, то єдина правильна відповідь тут — ніяк. Термін експлуатації нової покрівлі можна продовжити, якщо регулярно проводити її огляд. Особливо уважно це слід робити навесні, після танення снігу, і восени, перед тим, як підуть рясні дощі. Найменші тріщини, здуття і інші недоліки потрібно відразу ж усувати, поки вони не переросли в серйозні проблеми.

При будівництві нового гаража або повній заміні покрівельного матеріалу обов’язково звертайте увагу на його якість, дотримуйтесь технологію монтажу, а якщо у вас немає для цього навичок, сил або бажання, то не соромтеся звертатися за допомогою до кваліфікованих фахівців, які точно знають, що робити. І пам’ятайте, що надійна гідроізоляція даху гаража — запорука збереження Вашого майна і ваших нервів.
Вибрати необхідні матеріали для ремонту, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia