Своїми руками. Як поклеїти шпалери самостійно

Як правило, для поклейки шпалер потрібні спільні зусилля двох осіб. Але і поодинці зробити це цілком реально, якщо розділити процес поклейки на етапи і чітко дотримуватися встановленої технології.

Інструменти і підготовка стін

Клеим обои самостоятельно: как правильно подготовить стены

В першу чергу слід підібрати інструменти для поклейки. Звичайно ж, в цій справі не обійтися без драбини. Врахуйте, що при самостійній поклейці вас ніхто не буде страхувати, тому стежте за стійкістю моделі. Крім того, вам знадобитися ємність для розведення шпалерного клею, пензлик або валик для його нанесення, плюс ще один гумовий валик — щоб розгладжувати вже поклеєні шпалери. Також приготуйте лінійку, олівець, рівень, ніж, вони стануть в нагоді для того, щоб розмічати і відрізати шпалери.

Перед тим, як приступити до підготовки стін, укрийте чим-небудь меблі і приберіть підлогове покриття, якщо воно знімається. Як би акуратно ви не підходили до питання поклейки шпалер, будівельне сміття неминучий, тому великий шматок поліетилену або тканини врятує ваші дивани і крісла.

Підготовка стін перед поклейкою шпалер включає в себе два основних етапи:

Видалення старого покриття. Тут є у вигляді старі шпалери або шар потрісканої фарби. Метод видалення залежить від того, що було раніше на стіні. Скажімо, з вінтажними паперовими шпалерами, які клеїлися ще півстоліття тому, доведеться повозитися, а ось вінілові відстають від стін набагато простіше. В особливо важких випадках слід використовувати спеціальні склади, а також не обійтися без шпателя.

Вирівнювання стін. Якщо на поверхні багато тріщин, нерівностей і вм’ятин, то нові шпалери, навіть найкрасивіші і добре поклеєні, навряд чи будуть виглядати привабливо. Озбройтеся штукатуркою, наждачкою і рівнем і закрийте всі дефекти. Робиться це в кілька етапів — спочатку наноситься шар штукатурки, поверх неї-шпаклівка, а після все це ретельно шліфується наждачним папером. Врахуйте, чим рівніше і міцніше буде стіна, тим краще і довше на ній будуть триматися шпалери.

Після того, як стіни підготовлені, можна приступати до поклейки.

Етапи і тонкощі поклейки

Как самому поклеить обои? Этапы и правила

Шпалери слід клеїти при плюсовій температурі, в приміщенні без протягів, інакше на їх поверхні можуть з’явитися неакуратні бульбашки, а це точно не додасть естетичності кімнаті. Ще один важливий момент-поєднання малюнка на смугах шпалер. Для цього потрібно спочатку розкласти вже відрізані смуги на підлозі так, щоб малюнок однієї смуги плавно перетікав в малюнок на інший. Довжина однієї стрічки повинна бути приблизно на 10 см більше відстані від підлоги до стелі, щоб при необхідності «хвіст» можна було обрізати вже після поклейки.

Після того, як шпалери розрізані на смуги, можна приступити до розведення клею. Для кожного типу шпалер потрібен свій склад, а технологія його приготування зазвичай написана на упаковці. Деякі види клею можуть наноситися не на шпалери, а безпосередньо на стіну, все це дуже важливо дізнатися перед початком поклейки. Клей обов’язково розлучається в холодній воді, а додавати сухий склад в воду слід поступово, постійно розмішуючи, щоб не утворювалися грудочки. Вмочати валик або кисть в основне відро не варто, краще перелити частину клею в окрему невелику широку ємність.

Після того, як клей нанесений на смугу шпалер, її слід скласти навпіл і залишити так на 3-5 хвилин. Звичайно, це має сенс, якщо клей наноситься на шпалери, а не на стіну, як при поклейці флізелінових шпалер. Коли смуга буде готова, її слід поступово розгортати, піднімаючись по драбині.

Клеїти шпалери варто від кута, зверху вниз. Перед поклейкою першої смуги візьміть лазерний рівень і проведіть по стіні вертикальну смугу, щоб полотно не пішло в сторону. Друге полотно слід приклеювати встик до першого, поєднуючи малюнок, але ні в якому разі не внахлест. Виступаючі за край стіни краю акуратно обрізаються за допомогою канцелярського ножа.

Шви між смугами слід прокочувати спеціальним валиком або пропрасовувати шпателем, після чого протирати злегка вологою ганчіркою, щоб видалити залишки клею. Самі шпалери теж пропрасовуються шпателем або щіткою зверху вниз, щоб видавити з-під них повітря і уникнути утворення бульбашок.

Поклейка шпалер на складні ділянки

Как самому поклеить обои в сложных участках?

Дуже важливий момент — поклейка шпалер поверх розеток і вимикачів. В ідеалі електрику в квартирі перед поклейкою слід вимкнути, а виступаючі частини вимикачів зняти. При поклейці позначте олівцем ті місця на шпалерах, під якими знаходяться розетки і кнопки, а потім проріжте їх все тим же канцелярським ножем.

Ділянка стіни над дверним прорізом заклеюється шматком шпалер, який приблизно на 10 сантиметрів ширше, ніж порожнє місце, залишене Під шпалери. І відразу ж виступаючі над двома бічними смугами шпалер краю обрізаються канцелярським ножем, щоб вийшли ідеальні шви.

Окремої уваги заслуговують також ділянки стіни за радіаторами опалення. Якщо їх можна без проблем демонтувати, то вам дуже пощастило, і проблем з поклейкою шпалер не виникне. А ось якщо ви живете в квартирі з радіаторами радянського зразка, які просто так зі стіни не знімеш, то доведеться заводити під них смужки шпалер.

Вже наклеєним шпалерам треба дати висохнути приблизно добу, в залежності від їх типу, а потім вже прикручувати розетки і вимикачі і приступати до інших ремонтних робіт, якщо вони плануються.

Вибрати шпалери, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia