Як відучити кота обдирати все навколо

Набридли обдерті шпалери, зіпсована меблі або інші дорогі серцю предмети? Вчимося, як відвадити улюбленого мурзика точити кігті про все підряд!

Точити кігті-природна котяча потреба. Таким чином вони позбавляються від омертвілих нігтьових пластин і поверхня кігтів оновлюється.

Також кішка може дерти шпалери або меблі, тренуючись швидко випускати і ховати кігті. Хоч домашнім кішкам цей навик особливо не потрібен, а ось диким представникам котячих він просто необхідний. І інстинкт бере своє.

І третя причина-кішка мітить територію. На задній поверхні передніх лапок у неї розташовані особливі залози. Поточив кігті об щось, кішка дає зрозуміти, що вона тут господиня.

Зрозуміло, що всі ці маніпуляції кішка проводить, керуючись інстинктами. І у неї абсолютно немає наміру якось вам насолити. Але все ж як пояснити вихованцеві, що ви дуже любите свої шпалери і диван?

Точити кігтики правильно

Змусити кішку відмовитися повністю від самого процесу у вас навряд чи вийде, та це було б і не правильно. А ось зробити так, щоб кішка точила кігті без шкоди вашої нерухомості, можна. Для цього і винайшли когтеточки.

Придбати їх можна в будь-якому магазині для тварин або навіть виготовити самому. Головна вимога-когтеточка повинна бути безпечною для вашого улюбленця. Це означає, що верхній шар повинен бути виконаний з натурального матеріалу. Також когтеточка повинна стійко стояти або бути надійно закріплена на стіні.

Привчати кошеня до когтеточке краще з самого дитинства. Якщо малюк вже облюбував собі якесь місце, то найкраще саме там і поставте когтеточку. Якщо з якоїсь причини ви цього зробити не можете, то слід ізолювати це місце від кошеня, наприклад, закривши шматком пластика, а когтеточку поставити поруч.

Також фахівці рекомендують ставити когтеточку поруч зі спальним місцем вихованця, тому що кішки дуже люблять прокинувшись розім’яти м’язи. І напевно ви бачили як вони солодко потягуються, вчепившись в спинку вашого улюбленого крісла.

Іноді має сенс поставити когтеточку недалеко від входу в квартиру, тому що саме там і починається котяча територія, яку потрібно помітити.

Як бути вже з дорослою кішкою

Щоб відучити кішку дерти меблі, не потрібно бити її або якось карати. Толку від цього буде мало, а ось образиться на вас вихованець легко. Можна прикрикнуть або» шикнуть » на кішку, коли вона підходить до меблів з явними намірами випустити з неї пару ниточок. Також злякати кішку можна голосно грюкнувши в долоні або бризнувши водою з пульверизатора.

Кішки терпіти не можуть липкі поверхні. Тому є сенс наклеїти двосторонній скотч або спеціальні клейкі стрічки (наприклад, Sticky Paws ) на місця, де кішка точить кігті. Вони не зашкодять вашим меблям і навіть шторам.

Намагайтеся бути терплячими і послідовними в своїх діях. Із завзятістю маніяка, з яким кішка вибирає ваш диван, пропонуйте їй когтеточку. Можливо, кішці не подобається форма когтеточки, тоді спробуйте іншу.

Хваліть кішку, коли вона починає проявляти інтерес до когтеточке. Погладьте її, якщо вона вже не проходить повз неї з байдужим виглядом, а проявляє інтерес або навіть пробує «на Кігтик».

Запахи в допомогу

Щоб викликати у кішки інтерес до когтеточке, збризнете її спеціальної котячої м’ятою, яку можна придбати в зоомагазині. Для кішок вона дуже приваблива і когтеточка почне викликати у вихованця позитивні асоціації.

Існують запахи, які коти навпаки не люблять. Їх можна використовувати, щоб відвадити кішку від тих місць, де точити кігті не можна. Так, коти не люблять різкі запахи. Але ні, це не хлорка. Швидше вам допоможе різкий запах цитрусових. Розкладіть, наприклад, апельсинові шкурки в місцях, куди не хочете допускати кішку. Також в зоомагазинах можна купити спеціальні спреї-відлякувачі. Зазвичай в складі вони містять ефірні масла і для людини цілком приємні на запах.

І не забувайте, що кігті кішці можна підстригати. Робіть це вчасно і нехай краще ветеринар навчить вас як це робити правильно.

Вибрати товари для улюбленого кота, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia