Мишка, яку знають всі: історія Logitech

Назва бренду Logitech знає кожен, хто має справу з комп’ютерною технікою. Колонки, навушники, клавіатури і багато інших варіантів периферійний пристроїв за відносно низькими цінами завоювали ринок менше півстоліття тому, але зараз здається, що пристрої Logitech існували завжди.

Три друга-студента

Мышка, которую знают все: история Logitech

Як і багато компаній IT-сфери, Logitech була заснована молодими людьми, які захоплюються високими технологіями. Швейцарець Даніель Борел і італієць П’єрлуїджі Запакоста познайомилися під час навчання в Стендфордському університеті в США, коли працювали над створенням програми для обробки тексту. Пізніше до них приєднався Джіакомо мартіні, і наступні кілька років друзі займалися розробкою програмного забезпечення для різних компаній.

До 1981 року три друзі накопичили достатньо грошей для заснування власної фірми. Так в швейцарському місті Аппле був відкритий перший офіс Logitech. Назва походить від французького слова logiciel, що означає програмне забезпечення. Правда, повноцінним офісом це було складно назвати, працювали розробники на фермі.

У 1982 році компанія Логітек віддала замовникам першу серйозну програму. Після цього розробники отримали можливість відкрити новий офіс-вже в США, в штаті Каліфорнія.

Миша, з якої все почалося

На початку 80-х років на ринку електроніки почали набирати популярність координатно-вказівні пристрої або, як їх охрестили користувачі «комп’ютерні миші». Перші такі пристрої були дуже громіздкими, незручними і розроблялися, скоріше, для вузьких фахівців, ніж для рядових користувачів. Творці Логітек тісто співпрацювали з швейцарським Федеральним Інститутом технологій, що дозволило почати виведення мишок на масовий ринок.

Просування комп’ютерних мишок від Logitech починається восени 1982 року на виставці в Лас-Вегасі. Протягом наступних років обсяги виробленої продукції такого типу збільшуються в кілька разів, у зв’язку з чим компанії Логітек доводиться нарощувати виробничі потужності. До 1984 року фірма випускає і продає понад 25 тисяч комп’ютерних мишок на рік.

Як і багато інших фірм, в кінці 80-х Логітек переносить виробництво в Азію — на Тайвань. Ринок периферійних пристроїв для комп’ютерів на той час ще невеликий, але дуже активно розвивається, і засновники Logitech всіляко намагаються цим скористатися. Протягом двох років активно ведуться переговори з титаном ринку — компанією Microsoft, але вони ні до чого не призводять.

Проте, Логітек швидко доводять свою конкурентоспроможність, виводячи на ринок мишу С7. Тоді на компанію звертає увагу інша висхідна зірка-фірма Apple. Миші від Логітек починають випускатися для платформи Макінтош.

Боротьба з конкурентами

Мышка, которую знают все: история Logitech

До початку 90-х років ринок комп’ютерної периферії виростає до небачених раніше масштабів. Все більше і більше компаній починають виробляти миші та інші пристрої, продажі Logitech починають падати. З метою збереження лідируючих позицій компанія переносить виробництво в Китай і починає масштабне розширення бізнесу та асортименту.

Першою новинкою в асортименті бренду стає ручний сканер, випущений ще в 1988 році. Потім з’являється одна з перших у світі цифрових фотокамер FotoMan, яка продається за рекордною для того періоду ціною — менше 1000 доларів США. За нею слід AudioMan-гібрид колонок і мікрофона, VideoMan — веб-камера на рухомій підставці. Не забуває компанія і про зростаючий ринок відеоігор для ПК, в 1994 році на радість геймерам виходить перший джойстик від Logitech — WingMan.

Але основним бізнесом Logitech залишаються комп’ютерні миші, і саме на них робиться основна ставка при розробці стратегій для обходу конкурентів. Компанія першою випускає бездротову мишу, що передає сигнал за допомогою радіо-частот, а в 1994 — миша нового покоління, яка працює на частоті 27 мегагерц замість 150 кілогерц. На базі цієї моделі випускаються практично всі комп’ютерні миші протягом декількох наступних років.

Ювілейна мільйонна миша від Logitech виходить в 1996 році. У той же час в рази збільшується популярність і доступність Інтернету. Це запускає другу хвилю попиту на периферійні пристрої, і Логітек знову опиняється на висоті.

Пристрої нового тисячоліття

Мышка, которую знают все: история Logitech

З початку 2000-х випускає оптичні миші нового покоління, веб-камери, активно інтегрується на ринок програмного забезпечення. З 2001 року починається експансія на ринок продукції для аудіо. Після поглинання бренду Labtec у Логітек починають виходити цифрові колонки і розважальні системи, розраховані на геймерів. При цьому, продукція випускається в дуже різній ціновій категорії, що дозволяє отримувати прибуток від користувачів з різним бюджетом.

Всього за пару років бренд стає лідером на ринку США. Під брендом виходять ігрові навушники, гарнітури для мобільних телефонів, бездротові пристрої. У 2006 році відбувається дуже важлива для компанії подія — вона починає випускати універсальні пульти управління з програмованими клавішами.

З інших цікавих речей, випущених під брендом Logitech вже в третьому тисячолітті — цифрові ручки, які перетворюють рукописні дані в цифру, периферійні пристрої для ігрових консолей, джойстики і гоночні рулі, гарнітури практично для всіх популярних моделей мобільних телефонів.

Зараз Logitech належить величезна кількість патентів на різноманітні периферійні пристрої, офіси компанії відкриті в десятках країн, а її продукцію використовують мільйони людей по всьому світу.

Кращі ціни на Комп’ютерні мишки на Price.ua

&Nbsp;

Автор: Євген Semar Новик

Загрузка ...
PriceMedia