Знайомимося з брендом: Suzuki

Сьогодні вони знамениті своїми спортивними мотоциклами. Але століття тому Suzuki виробляли кращі в світі ткацькі верстати. Чому «верстати Сузукі» збанкрутували і як компанії вдалося реорганізуватися в виробника спортивних байків?

Хамамацу є частиною регіону Еншу. Саме там у фермерському будинку народився Мічіо Сузукі. Цей регіон був відомий виробництвом бавовни і розвиненою текстильною промисловістю.

Тут в 1909 р Мічіо Сузукі організував свою компанію «Suzuki Loom Works». У дитинстві Мічіо часто спостерігав як його мати та інші жінки плели тканину вручну. Він бачив наскільки це непроста і копітка праця. Тоді він вирішив, що коли виросте, обов’язково створить машину, яка спростить це завдання. Свій перший верстат Мічіо побудував самостійно і подарував матері. Цей винахід викликав величезний ажіотаж і Сузуки відразу засипали замовленнями.

Мічіо Сузукі винайшов революційний пристрій, що дозволяв плести будь-який бажаний візерунок. Верстати Сузукі замовляли не тільки в його рідному місті, але і по всій країні.

До 1929 р. Мічіо Сузукі вже отримав близько 120 патентів при винаході абсолютно нового типу ткацького верстата. Продукція була настільки хороша і затребувана, що компанія пережила руйнівну Другу світову війну.

Під час війни завод зазнав повітряних атак і був зруйнований. Однак у повоєнний час США, які на той час окупували територію Японії, оголосили про свою політику відродження японської текстильної промисловості, що дозволило компанії повернутися до свого бізнесу з виробництва ткацьких верстатів.

Протягом 40 з гаком років верстати Сузукі були кращими на ринку і продавалися в усьому світі.

Новий напрямок

Але в 1951 р стався обвал світового ринку бавовни. Компанія Suzuki зіткнулася з фінансовою катастрофою і довелося спішно перекваліфікувати своє виробництво. У 1952 році, незважаючи на те, що Мічіо Сузукі було вже 64 роки, він зайнявся активною реорганізацією компанії.

Післявоєнної Японії були потрібні дешеві засоби пересування. І Сузукі направив свої неординарні винахідницькі здібності на створення моторизованого велосипеда. Мотор у нього був об’ємом 36 куб.см і потужністю в 1 к.С. Він назвав його Power Free. Пристрій приводився в рух як за рахунок роботи двигуна, так і за рахунок крутіння педалей. У Хамамацу сильні сезонні вітри ускладнюють їзду на звичайному велосипеді, тому велосипед з двигуном став дуже популярним.

Зараз такі технічні характеристики звучать смішно. Але на той час це було настільки геніальним винаходом, що уряд Японії навіть виділив Сузукі гроші на розвиток виробництва.

У 1953 р. У світ вийшов новий Diamond Free вже в два рази могутніше попереднього Power Free. Обсяг його виробництва в півтора рази перевершив планований.

У 1954 р.Компанію перейменували в Suzuki Motor Co., Ltd. Щодня вона виробляла близько 200 мотоциклів і велосипедів.

В 1959 р перший справжній мотоцикл Suzuki Colleda був відправлений на гонки. І незважаючи на те, що гонку мотоцикли Сузукі так і не виграли, один з них показав відмінний результат. І компанія була готова рухатися далі. Допоміг у створенні та налаштуванні нових мотоциклів німецький гонщик Ернест Дегнер. Команді Сузукі катастрофічно не вистачало в команді досвідченого практика. Ним і став Дегнер.

8 Червня 1962 Дегнер на мотоциклі, який допомагав конструювати, виграв престижну гонку на острові Мен. Через всього 10 років після переходу від ткацьких верстатів до мототехніки, Suzuki вдалося створити найпотужніший в світі мотоцикл. Тепер, коли марка Suzuki була у всіх на слуху, можна було виходити на ринки інших країн. Почався експорт мотоциклів Suzuki в США.

У 1965 з’явився мотоцикл T-20, який розвивав швидкість в 140 км/год. Це був перший в світі мотоцикл з 6-ступінчастою коробкою передач. На американському ринку він називався Х-6 Hustler і був дуже популярним. Об’єм його двигуна дорівнював 250 «кубикам». А до 1968 об’єм двигуна збільшився вдвічі. Це був самий об’ємний двигун того року. Модель Т-500 могла розвивати швидкість до 170 км/ч. Модель була ідеально збалансована по потужності і ваги.

У 1967 р діяльність компанії розширилася і був відкритий перший зарубіжний завод в Таїланді.

Сучасна Ера спортбайків Suzuki

Відкрив цю еру в 1976 р GS-750. Компанія представила свій перший 4-тактний двигун з уже роздільною системою змащення. Він мав потужність 72 к.С. І розвивав швидкість до 200 км/ч.

У 1982 р інженери компанії Suzuki почали роботу над 750-кубовим мотоциклом, який став справжнім проривом. У цьому ж році концерн випустив перший у світі чотириколісний мотовсюдихід (квадроцикл). QuadRunner LT125 мав 124-кубовий двигун і 5-ступінчасту напівавтоматичну коробку передач. У цьому ж році виробництво техніки Suzuki почалося і в Індії.

У 1985 р. Suzuki сколихнули все мотоспільнота, представивши новий GSXR-750. Ця модель була полегшеною, на 50 кг менше, ніж модель попереднього покоління.

У 1988 р Кевін Шванц виграв на GSX-R750 гонку Дайтона 200-заїзд на 320 км у Флориді. А через кілька місяців і гран-прі Японії. Правда, в світовому гран-прі (MotoGP) перше місце вдалося завоювати лише в 1993 р.

Інженери Suzuki не стали спочивати на лаврах. Постійно велися розробки. І кожна нова випущена модель мотоцикла залишала конкурентів далеко позаду.

У 1999 р. Був представлений знаковий для Suzuki мотоцикл, який у всіх на слуху вже два десятки років. Suzuki Hayabusa-мотоцикл класу спорт-тур, який відразу ж завоював звання найшвидшого серійного мотоцикла в світі. Це була відповідь Suzuki на Honda CBR1100 XX. Рекорд швидкості Hayabusa-312 км / ч.Лідерство Hayabusa тримав до 2006 р. І став по-справжньому культовою моделлю.

У 2000 р з’явився ще один спортивний мотоцикл перевернув світ мотогонок. GSX-R1000 — дуже компактний і легкий мотоцикл, але з літровим двигуном. Слоган компанії був «володій треком» («Own the racetrack»), чим і займався GSX-R1000. Він вигравав чемпіонат Американської асоціації мотоспорту 8 разів поспіль, починаючи з 2001 р.

Кросові мотоцикли

Компанія Suzuki займає почесні місця у всіх класах мототехніки. Кросовий байк Suzuki RM-Z450 щорічно потрапляє в п’ятірку кращих кросових мотоциклів. Його можна побачити в різних змаганнях з мотокросу і мотофристайлу. Він дуже популярний серед любителів поганяти по бездоріжжю.

Починаючи з 2005 р., Коли RM-Z450 вийшов на ринок, він зазнав безліч переробок. На сьогоднішній день мотоцикл має алюмінієву раму, спортивні регульовані підвіски, 4-тактний двигун рідинного охолодження, інжектор, 5-ступінчасту КПП.

Не мотоциклом єдиним

Примітно, що розробки по створенню малолітражних авто були в компанії Suzuki ще в кінці 1930-х років. І довгоочікуваний перший прототип з’явився вже в 1937 р Однак проекти були згорнуті через настання другої світової.

Але в січні 1954 р. Мрія засновника про виробництво автомобілів була відновлена. Знову сформована команда складалася всього з 6 осіб, середній вік яких був молодший 30 років. Незважаючи на всі труднощі і протидії восени 1954 р.Була завершена розробка першого прототипу.

Після всіх пройдених тестів в 1955 р з конвеєра зійшла перша малолітражка Suzulight. Вона мала передній привід і незалежну передню і задню підвіску.

У 1967 р стартувало виробництво першого сімейства малолітражок.

12 Серпня 1968 року на автостраді-дель-Соле було проведено тест-драйв, щоб довести високу продуктивність Fronte SS. Міні-автомобіль Suzuki проїхав 550 км від Мілана до Риму за чотири години і 27 хвилин, з чудовою середньою швидкістю 125 км/ч.

Дивно, але вже півстоліття тому в 1970 р Suzuki представили свій перший електро автомобіль. А в 1979 р Suzuki створили свій перший автомобіль, що працює на водні.


Для їзди по бездоріжжю інженери Suzuki винайшли легендарний Jimny. Вони створили міцний, але легкий кузов. І коли під час випробувань на пляжі важкі автомобілі конкурентів тонули в піску, Jimny продовжував свій рух. Дебютував автомобіль в 1970 р.І відразу став дуже популярний, особливо серед молоді.

У 1979 р.Відбувся дебют епохального автомобіля Alto. Автомобіль був приблизно на 20% дешевше аналогів конкурентів і відразу придбав масу шанувальників, половину з яких становили жінки.

У 1984 р дебютувало перше покоління знайомого нам Swift. Пізніше були оголошені моделі другого і третього покоління. І через трохи більше 10 років обсяги продажів по всьому світу досягли 5 мільйонів.

У 1988 р.Асортимент компанії ще розширився. Почалося виробництво кросовера Vitara, який хоч і має повний привід, досить економічний.

У 1991 р.Було засновано ще одне виробництво Suzuki в Угорщині. SX4 S-CROSS і Vitara в даний час виробляються в Magyar Suzuki.

У 1993 р.На ринку з’явився Wagon R, що володів високою практичністю і інноваційним дизайном.

Крім мотоциклів і легкових авто, в даний час компанія Suzuki відома також як виробник човнових моторів. Перші човнові мотори надійшли в продаж в 1965 р

В недалекому 2017 р мотор Suzuki DF350A отримав нагороду IBEX за інновації 2017 від Національної Асоціації морських виробників США (NMMA), що є вищою нагородою в області морських технологій.

Вибрати все необхідне для автомобіля або мотоцикла, а також порівняти ціни зручно на Price.ua

Загрузка ...
PriceMedia