Віртуальне втеча: від чого Підлітки ховаються в смартфонах і хто в цьому винен

18.07.2018 - Просмотров: 58

Залежність від гаджетів – поширена проблема для підлітків, дослідження пов’язують її з депресією і тривожним синдромом. Але чи є смартфони причиною таких явищ, або ж їх надмірне використання відображає негативні соціальні тенденції? Про це міркує професор психології Нью-Йоркського університету Трейсі Денніс-Тіворі (Tracy A. Dennis-Tiwary) в колонці The New York Times.

&Nbsp;

Apple представила нове програмне забезпечення iOS12, призначене для обмеження часу, проведеного за екраном смартфона – просто змініть налаштування, і додаток Screen Time заблокує ваш гаджет через певну кількість годин, проведених в соцмережах. Йому особливо зраділи батьки, стурбовані звичками своїх дітей-тінейджерів, які постійно прив’язані до своїх мобільних пристроїв.

Що вже говорити, якщо навіть “свої” люди з Силіконової долини зажадали від Apple створення продукції, яка б не так викликала залежність.

4 лжи, порожденные онлайн: почему опасно «не кормить троллей»

Деякі дослідники дійшли до того, що оголосили Смартфони психологічною зброєю, що знищує покоління міленіалів і підживлює епідемію підліткової тривожності і самогубств в Сполучених Штатах. В одному дослідженні відзначається сплеск тривожності і депресії серед підлітків в 2011 році-за часів широкого впровадження смартфонів.

Однак я прийшов до висновку, що багатьом зручна премудрість про зв’язок між проблемними дітьми та їх улюбленою технологією невірна.

Нехай навіть деякі дослідження показують, що надмірне і неконтрольоване використання смартфонів корелює з тривожністю і депресією, немає ніяких прямих доказів того, що пристрої дійсно викликають проблеми з психічним здоров’ям.

Іншими словами, поки ще ніхто не довів, що за інших рівних умов, підлітки, які частіше за своїх однолітків використовують гаджети, більш схильні до порушень психіки.

Великі дослідження, які мали на увазі цілодобове спостереження за людьми, провалилися – вони змогли виявити тільки взаємозв’язок, але ніяк не причину. На щастя, деякі нещодавно розпочаті дослідження будуть готові брати до уваги причинно-наслідковий зв’язок, не те нам роками доведеться чекати достовірних результатів.

Тим часом ми не можемо просто звалювати всю провину на пристрої. Це особливо важливо, адже якщо смартфони не є прямою причиною психічних розладів у підлітків, їх використання може бути одним з найважливіших способів вираження психологічних проблем. І це вимагає зовсім іншого набору рішень.

Підлітки борються з тривожністю більше, ніж з будь-якою іншою проблемою, і, можливо, більше, ніж будь-коли раніше. Цілком ймовірно, тривога спонукає підлітків (і всіх нас) “збігати” в екрани і там ховатися від своїх страхів. У всіх типів тривог є одне спільне-труднощі впоратися з почуттям невпевненості в собі: і це те, що сьогоднішніх підлітків турбує більше, ніж вони намагаються показати.

Вони стурбовані майбутнім: на відміну від попередніх поколінь, у тому числі їхніх батьків, вони можуть передбачити найгірший сценарій розвитку економіки.

Вони виросли на невизначених істинах, і ненадійних джерелах новин і фактів, при цьому не можуть уникнути цифрової екосистеми, яка в цьому винна.

Нарешті, у підлітків-міленіалів великі проблеми з їх самостійністю: багато з них були виховані в гіперопіці, під тотальним контролем батьків, які намагаються вирішити кожну проблему своїх дітей. Цей спосіб виховання здатний задушити самостійність в той час, коли підлітки повинні вчитися приймати рішення: все це впливає на формування “внутрішнього стрижня” і твердості характеру, і навіть може безпосередньо викликати занепокоєння і депресію.

«Я глубоко подавлен»: человек, создавший всемирную Сеть, планирует вернуть ее к истокам

Коли ми чимось стурбовані, то прагнемо притупити відчуття тривоги, намагаємося чимось себе зайняти. І мобільний пристрій-відмінний спосіб втечі з реальності, який доступний кожному підлітку.

Отже, ми вже знаємо, що підлітки виходять в мережу, щоб уникнути почуття стресу, депресії та тривоги, і ми також знаємо, що ця стратегія має більш негативні емоційні наслідки, ніж позитивні. За принципом ігрових автоматів та іншої захоплюючої бутафорії, Смартфони змушують нас повертатися до них все частіше і частіше: щоб відволіктися, прочитати повідомлення від одного, новини, і посміятися над черговим мемом з котиком.

Цифрові технології покликані захоплювати нашу увагу, тому вони нас виснажують, збивають з пантелику і применшують нашу здатність будувати людські відносини. Маючи це на увазі, підлітки повинні менш покладатися на смартфони, а ми повинні прислухатися до заклику зробити гаджети і соціальні мережі менш захоплюючими, щоб зменшити їх вплив на нас і наших дітей.

У той же час, якщо залежність від смартфонів є відображенням підліткової тривожності, обмеження на їх використання не здатне вирішити глобальну проблему: ту, яка змушує дитину ховатися в мережі. І звинувачення технологій у всіх проблемах-це лише спосіб уникнути більш складного завдання: покращення життя молодих людей.

Так, Ми повинні виділяти ресурси на те, щоб зробити Смартфони менш затягуючими, але ще більше ресурсів від нас потрібно для вирішення масової кризи, пов’язаної з тривожністю – проблемою, яка приносить підліткам стільки страждань і спонукає їх шукати допомоги у машин.

За матеріалами The New York Times .

Читайте также