ФОПи отримають по 8000 гривень. Рада прийняла законопроект Зеленського

04.12.2020 - Просмотров: 14

Фізичні особи-підприємці отримають одноразову допомогу в розмірі 8000 грн. Кожна. Верховна Рада затвердила проект закону № 4429 за основу і в цілому. &Quot;всього за нього проголосували 297 депутатів.

Крім того, депутати відразу ж підтримали рішення про негайне підписання законопроекту спікером Дмитром Разумковим. Всього за нього проголосував 301 депутат.

У документі пропонується забезпечити в 2020-2021 рр. За рахунок коштів держбюджету виплату одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які у разі введення додаткових обмежувальних антиепідемічних заходів можуть втратити частину заробітної плати або доходів.

Передбачена одноразова виплата допомоги бізнесу для збереження робочих місць найманих працівників, а також одноразова компенсація витрат на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Тимчасово, протягом строку карантину та протягом шести місяців після його закінчення, суб’єкти малого та середнього підприємництва громадського харчування зможуть отримувати державну підтримку.

Для підприємств, призупинених у зв’язку з карантином, на період карантину і протягом одного місяця з дня його закінчення договори оренди державного і муніципального майна, термін дії яких закінчується під час карантину або обмежувальних заходів, будуть продовжені.

Закон скасовує справляння орендної плати за договорами оренди державного та комунального майна протягом строку дії карантину або обмежувальних заходів для бізнесу, діяльність якого була заборонена у зазначений строк.

Крім того, на період дії карантину і далі, вони не будуть призупиняти або анулювати ліцензії на торгівлю алкогольними напоями, якщо ліцензіати не зроблять своєчасну оплату наступного ліцензійного збору.

Період страхового захисту включатиме період, протягом якого людина отримувала часткову допомогу по безробіттю під час карантину у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Платіж не буде отримано найманими працівниками, для яких не було нараховано ЄСВ за третій квартал 2020 року, а також працівниками, зайнятими неповний робочий день, або які отримують заробітну плату, що перевищує 30 000 грн. В місяць.

Для ФОП, які є застрахованими особами, допомога не надається у випадках, якщо строк їх державної реєстрації та виплати ЄСВ становить менше трьох місяців, а також у випадках, якщо на дату набрання чинності цим Законом їх діяльність припинена.

  • 23 Листопада прем’єр-міністр Денис Шмигал повідомив, що за дорученням президента Уряд розробив план дій щодо підтримки підприємств та окремих галузей промисловості на карантинний період вихідного дня.

  • 24 Листопада Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні повідомив, що найближчим часом на розгляд Верховної Ради будуть внесені законопроекти на підтримку населення і підприємств, які постраждали від посилення карантину.

  • 26 Листопада Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект № 4429 про підтримку бізнесу під час карантину.

Наталія Софієнко