Глава Мінсоцполітики: накопичувальних пенсій не буде, як мінімум, до 2022 року

15.12.2020 - Просмотров: 10

Верховна Рада цього року не встигне розглянути законопроект № 2683, який вводить в Україні другий рівень пенсійної системи – накопичувальні пенсії. Про це в інтерв’ю LIGA.Net повідомила Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

& Quot ;цього року – немає [шансів проголосувати навіть у першому читанні, * – ред.*]. У 2021 році ми не будемо вводити і другий рівень", – сказала міністр. – Може бути, з 1 січня 2022 року, але за умови, що в першому кварталі 2021 року буде прийнятий законопроект 2683 і всі, від кого залежить реалізація, засукають рукави і будуть дуже старанно працювати".

За словами Лазебни, Міністерство соціальної політики підтримує законопроект, але вважає, що він потребує доопрацювання. Вона також пояснила, що дискусії з парламентом все ще тривають напружено.

& Quot;вперше навесні ми представили пропозиції по тексту в рамках робочої групи Комітету з соціальної політики, щоб зробити систему працездатною, а не корумпованою, захистити людину і її заощадження, більш відповідної ринковим реаліям", – сказала Лазебна. За словами міністра, якщо другий рівень накопичувальної системи найближчим часом не запрацює, то для фінансування пенсій державі доведеться збільшити єдиний соціальний податок або інші податки для наповнення державного бюджету.

Сергій Шевчук