Нацбанк півроку не змінює облікову ставку

21.01.2021 - Просмотров: 17

Фото: Korrespondent.Net

Останній раз облікова ставка була змінена в червні 2020 року

Фінансовий регулятор підтримує облікову ставку на рекордно низькому рівні з червня. У той же час, прогноз інфляції погіршився.

Нацбанк утримує облікову ставку на рівні 6%, введену в червні минулого року, повідомила прес-служба регулятора в четвер, 21 січня.

У той же час центральний банк очікує посилення інфляції після 5% в минулому році. НБУ прогнозує, що індекс споживчих цін вийде за межі цільового діапазону НБУ вже в січні 2021 р., Досягнувши 6,2% в річному численні. У березні інфляція складе 7%, в червні перевищить 8%.

& Quot;однак слід враховувати, що поточний сплеск інфляції обумовлений факторами на стороні пропозиції: підвищенням цін на продукти харчування через погані врожаї і адміністративно регульованими цінами. При відсутності додаткових шоків такі ефекти будуть поступово слабшати. Тому ми очікуємо, що інфляція сповільниться до 7% до кінця цього року і вийде на запланований рівень у першому півріччі 2022 року", – вважає НБУ.

У найближчі два роки центральний банк очікує, що інфляція буде перебувати в межах середньострокового цільового показника в 5%.

Водночас Нацбанк готовий підвищити облікову ставку, щоб довести інфляцію до цільового діапазону.

Ставка дисконтування є еквівалентом вартості грошей в економіці. При такій ставці НБУ надає кошти комерційним банкам, а вони, в свою чергу, кредитують фізичних і юридичних осіб.Таким чином, ставка дисконтування впливає на вартість кредиту.

Збільшення облікової ставки свідчить про зростання інфляції і зниження темпів економічного зростання в країні.