Професійні накопичувальні пенсії. Третьякова запропонувала не допускати відкриті фонди

09.12.2020 - Просмотров: 9

У Верховній Раді зареєстровано Другий законопроект № 4408-1 про створення професійної накопичувальної пенсійної системи, яка є обов’язковою для громадян, які працюють на шкідливих виробництвах або у важких умовах праці, що дає право на пільгову пенсію.

Альтернативний законопроект (раніше законопроект про професійну систему був внесений до Верховної Ради Кабінетом Міністрів) ініціювала голова комітету Ради з соціальної політики Галина Третьякова (Слуга народу).

На відміну від законопроекту Кабінету Міністрів, в документі Третьяковій пропонується впроваджувати накопичувальну професійну систему тільки через корпоративні та професійні фонди, всі відкриті фонди виключаються (Зараз на українському ринку 60 фондів: 7 корпоративних фондів, 7 професійних фондів, решта – відкриті фонди, до яких може приєднатися будь-хто Red. ).

Голова Комітету з соціальної політики пропонує підвищити ставку ЄСВ для підприємств, які продовжують наймати працівників на посади зі списку Кабміну № 1 зі списком професій, що дають право на пільгову пенсію, на 10%, для Списку № 2 – на 5% (зі списками можна ознайомитися тут).

За пропозицією уряду, кожен роботодавець до 22% ЄРЮ доплачуватиме від 3 до 15% внесків. Передбачається, що збільшені ЄСВ компенсують виплату пільгових пенсій, які повинні надавати роботодавці працівникам.

Крім професійних накопичувальних систем, законопроект Кабміну передбачає створення корпоративних накопичувальних програм, в яких можуть брати участь всі бажаючі українці, які працюють в одній галузі або на одному підприємстві. Такі накопичувальні програми повинні створюватися в рамках колективних договорів працівників.

Юлія Кузнєцова