Україна сподівається отримати транш від МВФ до кінця березня – Шмигаль

18.12.2020 - Просмотров: 23

Україна може отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в лютому-березні 2021 року. Про це в інтерв’ю NV Business заявив прем’єр-міністр Денис Шмигал.

&Quot;якщо ми говоримо про прогнозоване майбутнє, я хотів би мати його не пізніше лютого. Я думаю, що це лютий-березень. Це прогнози, про які ми говоримо разом з МВФ на інших рівних умовах, – сказав прем’єр.

Він також нагадав, що минулого тижня Україна отримала від ЄС 600 млн.Євро.

&Quot; у нас хороша співпраця з ЄС, ми отримали транш минулого тижня. Наступного тижня ми сподіваємося на прогрес у наших переговорах з МВФ, тому у нас досить хороші перспективи", – сказав Шмигал.

Прем’єр додав, що минулого тижня Україні вдалося залучити $600 млн.За рахунок додаткового розміщення єврооблігацій, а Цього тижня – 51 млрд. Грн. На внутрішньому ринку.

& Quot;є відродження . Приходять нерезиденти, а це означає, що сьогодні Україна, навіть в умовах кризи, цікава інвесторам, у тому числі іноземним. Це приємно",- зазначив Шмигал.

  • 4 Листопада 2020 року міністр фінансів повідомив, що у зв’язку з рішенням КСУ Україна не може отримати від МВФ два транші по 700 млн.Дол. Цього року і ще 1,5 млрд.Дол. В наступному році.
  • 18 Листопада президент Володимир Зеленський заявив, що Україна виконала всі вимоги МВФ. У той же час директор-розпорядник МВФ Кристаліна Георгієва заявила, що для перегляду програми необхідна повна згода на дії.
  • 23 Листопада радник глави Адміністрації президента Тимофій Милованов заявив, що Україна не отримає траншу МВФ цього року.

Наталія Софіієнко