Зміна структури НБУ. Рожкова і Сологуб прокоментували ситуацію в Нацбанку

15.12.2020 - Просмотров: 20

Методист 1С

Київ * Sport Life

Операційний менеджер

Київ * Медіа-холдинг Ligamedia

1С консультант

Київ * Sport Life

Посада

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова і перший заступник голови НБУ Дмитро Салахуб відреагували на зміни в структурі Національного банку України.

Рожкова зазначила, що нова структура явно краще попередньої, проте в блоці "операції на ринку" існує потенційний конфлікт інтересів.

&Quot;нова структура виразно краще попередньої. Відділ методології банківської діяльності, на мій погляд, мав би бути підпорядкований монетарному блоку, в якому зараз є і відділ методології небанківського сектору, і відділ фінансової стабільності. Таким чином, ми б дійсно розділили методологію і нагляд на окремі блоки", – написала вона в Facebook.

&Quot; по-перше, якщо ми покращуємо, то дійсно покращуємо (до речі, це було в наших попередніх планах). По-друге, в блоці & quot;операції на ринку" можливий конфлікт інтересів. Адже "операції на ринку" – це, в тому числі, операції рефінансування.

У свою чергу, Дмитро Салахуб заявив, що підтримує скасування необґрунтованих, на його думку, змін в організаційній структурі НБУ. &Quot; але я вважаю, що розподіл повноважень між членами правління не відповідає їх професійному профілю і несе в собі ризики для ефективного виконання НБУ функції підтримки фінансової стабільності", – написав він у Twitter.

Наталія Софієнко