Резерви України впали нижче $29 млрд

31.01.2021 - Просмотров: 43

Фото: прес-служба НБУ

З початку січня резерви скоротилися на 200 мільйонів доларів

Кошти уряду в Національному банку перевищують 1,8 мільярда доларів. Їх достатньо для обслуговування планових платежів за зовнішніми і внутрішніми запозиченнями в іноземній валюті.

Міжнародні резерви України незначно знизилися до $28,9 млрд, що на $200 млн менше, ніж $29,1 млрд на 1 січня 2021 року. Про це повідомив голова правління Нацбанку Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, кошти уряду в НБУ перевищують 1,8 мільярда доларів. Їх достатньо для обслуговування планових платежів за зовнішніми і внутрішніми запозиченнями в іноземній валюті, обсяг яких до кінця січня становить 77 млн дол., У лютому-652 млн дол.

Данилишин додав, що обсяг продажів іноземної валюти клієнтами банку минулого тижня був практично збалансований з обсягом пропозиції.

У звіті також говориться, що переважання пропозиції іноземної валюти спостерігалося на "спотовому" сегменті ринку, незначне переважання попиту-на "форвардному" сегменті.

Раніше повідомлялося, що міжнародні резерви України скоротилися три місяці поспіль-до $26,1 млрд у листопаді. Однак у грудні резерви України збільшилися майже на 3 мільярди доларів завдяки значному рівню надходжень на користь уряду, а також позитивному сальдо операцій НБУ на міжбанківському валютному ринку.