Apple не збирається робити свій електромобіль по-справжньому масовим

05.02.2021 - Просмотров: 45

Ще один день, і докладніше про проект першого автомобіля Apple. Цього разу анонімне джерело розкрило деякі деталі угоди між Hyundai і Apple.

Повідомляється, що не тільки Apple вкладе $ 3,5 млрд в Kia Motors, але і Hyundai вкладе близько $ 3 млрд в свій дочірній бренд. Тільки учасники проекту знають, на що підуть ці кошти, але можна припустити, що хоча б частина з них піде на розширення виробничих потужностей північноамериканського заводу KIA. Справа в тому, що проектна потужність підприємства Kia Motors Manufacturing Georgia, розташованого недалеко від міста Вест-Пойнт (штат Джорджія, США), становить всього 360 000 автомобілів на рік. Очевидно, що для виробництва автомобілів іншої марки, та ще й на новій платформі, доведеться побудувати як мінімум ще одну лінію конвеєра.

Що стосується обсягів виробництва перспективних автомобілів Apple, то вони все тим же анонімним джерелом прогнозуються на рівні до 100 000 автомобілів на рік. Тобто Apple не буде робити автомобілі по-справжньому масовими – і в цьому є логіка. Необхідно обмежити тираж в тому випадку, якщо Apple збирається позиціонувати свою новинку як розкішний автомобіль, а чутки говорять саме про це. У цьому випадку дуже висока ціна автомобіля буде більш ніж виправдана. Якщо перейти на масове виробництво, то ні про яку розкіш не буде й мови, автомобіль перейде в преміальний сегмент, в якому йому доведеться конкурувати з тими ж електричними Mercedes-Benz, не кажучи вже про флагмани Tesla.

Всі деталі угоди між Apple і KIA Motors повинні з’явитися в середині місяця – за чутками, вона буде підписана 17 лютого.