MacBook на Apple M1 це круто, але чому ніхто не біжить їх купувати?

20.12.2020 - Просмотров: 38

Зрештою, компанія Apple вирішила використовувати & quot;зброю масового знищення", похитнувши основи комп’ютерного світу і підірвавши трильйони тонн яблучного пилу в атмосферу. Тепер, коли пил осів і шок пройшов, прийшов час озирнутися навколо, оцінити руйнування і зрозуміти, що і як станеться далі. Все буде не так, як раніше. Старий світ не зникне в одну мить, щось подібне (тільки в набагато меншому масштабі) Apple вже робила одного разу – в 2007 році, представивши світу iPhone, – традиційні Смартфони відчайдушно боролися за життя і протрималися ще кілька років, але врешті-решт пішли. Індустрія персональних комп’ютерів на порядок складніше і різноманітніше, і набагато важливіше для людства, ніж мобільні комп’ютери – і через кілька років вона зміниться до невпізнання.

Поки відеоблогери і журналісти вихваляли Apple M1, реальність виявилася зовсім іншою

Apple обіцяв абсолютно неможливі речі. Чіп з неймовірною продуктивністю, неймовірно низьким енергоспоживанням і цілим букетом епітетів. Щось подібне, десять-двадцять разів на рік, чутно з фізичних і віртуальних трибун, і в кращому випадку виявляється на тридцять-п’ятдесят відсотків вірним. Вищезгадана відома IT-компанія виконала свої обіцянки на сто відсотків, повністю. Що ж тепер робити іншим? Але це не найболючіша проблема. Питання "що робити зараз" як ніколи актуальний за останні півстоліття. І Apple, головний винуватець кризи, що насувається, здається, болісно шукає відповідь на ще більш складне питання: "Чи повинні ми захопити світове панування на ринку ПК?&Quot;Тіма Кука вважають " білим і пухнастим" і нездатним на таке.

Чому Apple не буде рости на ринку ПК

Насправді, наскільки я знаю з більш ніж інформованих джерел, Тім Кук зовсім не "білий і пухнастий". Він починає свій робочий день в 4 або 5 ранку зі своїх прямих звітів компанії. Чи зроблено те, що повинно було бути зроблено, що заплановано, хто винен тощо. Ті, кого тім досі не вигнав з компанії, роблять те ж саме зі своїми підлеглими – і так кожен день. Ось що таке Apple, якщо ви не знали.

У Apple є шанс збільшити свою частку на ринку ПК, цей шанс не впав з неба, Apple наполегливо і цілеспрямовано працює як мінімум з 2016 року, щоб це сталося, і вони неодноразово і неупереджено обчислювали варіанти розвитку ситуації, якщо цей план буде успішним. Зараз Apple займає 16% світового ринку ПК, збільшення цієї частки до 30-40% реально, Apple нічим не загрожує – навпаки, на це розраховували. Але якщо частка зросте до 60-70% (це теж можливо), то без проблем не обійтися. Не будемо гадати, хіба що скажемо, що Тім Кук нічого не думає про світове панування.

У той же час, питання про перевагу Apple на ринку залишається спірним. Ніхто не сумнівається в силі Apple Silicon і їх бенчмарках, але відеоблогери і журналісти – не всі користувачі, яких потребує Apple. Щоб досягти як мінімум 30% частки, компанії Apple необхідно браконьєрствувати з гравцями та іншими старими користувачами комп’ютерів з Windows, які воліли б використовувати Intel або AMD, але залишитися в звичному для них середовищі. Не кажучи вже про те, що на чемпіонатах світу з кіберспорту є потужні комп’ютери з водяним охолодженням, і про Apple M1 вони чули тільки по вухах.

Геймери частіше обговорюють AMD Ryzen і нові відеокарти, ніж Apple M1

Зрештою, це все гроші. І мало хто купить новий макбук за 120-150 тис. Рублів, ще досить комп’ютерів під управлінням Windows, які коштують в 2 або навіть 3 рази дешевше, але вони будуть відповідати потребам своїх клієнтів. У нашому чаті майже у всіх є iPhone, але вони не купують Mac. Не дарма.

&Quot; Так, рендеринг в Final Cut Pro буде йти довше, архів розпаковується – не так швидко, але їм це не потрібно. А як щодо Dell, Lenovo, HP та інших лідерів комп’ютерної індустрії?

Чи прийшов час для Dell, Lenovo, HP та інших перейти на ARM?

Ось чому Apple тепер перейшла лише на Apple Silicon

У той же час, це не змінює того факту, що ARM – це майбутнє. ARM (процесорна платформа) і RISC (командна Архітектура, що використовується в ARM) – це круто. У 2018 році 95% мобільних пристроїв використовували ARM-процесори. Деякі речі змінилися з тих пір, тепер 99,9%, мабуть, використовують ARM-процесорів і їх похідних. Ринок важких робочих станцій і серверів досі не захоплений ARM-процесорами, але вони вже довели свою перевагу, і колонізація цього сегмента є лише питанням часу.
Але в інших сегментах PC-індустрії досягнення ARM набагато скромніші. Саме тому фахівці, ДО РЕЧІ, скептично ставляться до перспектив переходу Apple "на ARM". Microsoft в даний час зазнає невдачі у своїй третій спробі завоювати ARM, використовуючи arm-чіпи, розроблені з Qualcomm. До цього були Windows RT (2011) і ще один спільний проект з Qualcomm (2016). Крім Microsoft, інші намагалися йти цим шляхом-очікування не виправдалися.

Тільки Apple вдалося приручити ARM? Я можу здивувати вас – але Apple не зробив цього. Процесор в Apple Silicon не ARM. Компанія Apple будує свої власні процесори на базі ARM і за допомогою системи інструкцій ARMv8, але починаючи з Apple A6 все далі і далі від стандартних ядер ARM. Зміни, що вносяться Apple, класифікуються, але результати очевидні.

& Quot;Простого переходу на ARM недостатньо.

Крім того, перевага Apple має й іншу причину, і те, як з цим впорається індустрія персональних комп’ютерів, я просто не можу собі уявити.

Чому Apple досягла успіху з ARM

Може бути, якби Apple змінила дизайн, це б допомогло продажів MacBook

Apple має оригінальну бізнес-модель. Компанія розробляє як операційні системи для свого обладнання, так і саме обладнання, і на початку 2010-х років почав повільний, але неухильний перехід на власні чіпи. Стів вважав, що створити видатні комп’ютери або гаджети можна тільки повністю контролюючи всі критичні аспекти їх конструкції. А в традиційній і"єдино вірною " бізнес-моделі, не застосовуваної тільки в Apple, ключовою фразою було:"я відповідаю за це і за те, що решта – не моя проблема & quot;. Одна компанія (або навіть одна – Intel) проектувала і ліпила процесорні чіпи, одна компанія, монополістично, писала комп’ютерні операційні системи, інші збирала персональні комп’ютери з чіпів та інших електронних компонентів.

&Quot;працювало". Більш того, вони залишили компанії Apple крихітний шматочок ринку (в кінці 90-х років він впав до 2%), і виглядало так, ніби вони збиралися його повністю вичавити.

І ось тріумф моделі Apple. Системи Apple на кристалі-це не просто купа процесорів, анклав безпеки і всілякі контролери. Це велика частина комп’ютера на одному чіпі. Десятки компонентів в міліметрі один від одного. Весь комплекс & quot;підігнаний під пристрій", в якому він буде використовуватися . Якщо таких пристроїв кілька, а їх потреби істотно розрізняються, то кожен з них створює свою версію SnC (System-on-Chip), оптимізовану і "доопрацьовану" під нього. Все, що має значення, знаходиться під контролем Apple. Обладнання та програмне забезпечення & quot; Під замовлення"завжди краще, ніж " готове плаття".

Dell, HP, Lenovo та інші асемблери-чи можуть вони розробити свій власний чіп? Qualcomm вже багато років намагається створити такий чіп для Microsoft. Китай вже готує свою відповідь – і об’єднує зусилля, намагаючись вичавити з продуктів те, що вони можуть. Для цього Apple витратила десятиліття проб і помилок. Нехай надолужать згаяне