Ось це так: як розробники обманюють користувачів у App Store, А Apple їх не перевіряє

01.02.2021 - Просмотров: 163

Наприкінці минулого року Apple запустила ярлики конфіденційності в App Store. Це свого роду списки метаданих, які збирають Додатки і які розробники повинні публікувати. У Купертіно вважають, що таким чином можна дати користувачам більш-менш чітке уявлення про те, що їх чекає при завантаженні програми. Звучить логічно, але розробники звинуватили Apple в однобічності, оскільки ярлики враховують тільки негативні характеристики додатків і не враховують позитивні, такі як вбудовані захисні механізми. Але це не єдиний їх недолік.

Ярлики конфіденційності необхідні, щоб дати користувачам уявлення про те, як додатки збирають дані

&Quot; Марк Цукерберг: Apple захищає iOS зло Facebook"

До половини ярликів конфіденційності в App Store містять невірну інформацію. Це показала випадкова перевірка програмного забезпечення, яка була проведена в Washington Post. Кореспондент видання Джеффрі Фаулер скачав додаток для зняття стресу під назвою Satisfying Slime Simulator, яке відрізняється високим рівнем захисту, і виявив, що тут дійсно немає ніякого захисту. За словами Фаулера, додаток зібрав досить великий обсяг даних, а потім відправив їх у Facebook, Google та інші компанії.

Навіщо мені потрібні ярлики конфіденційності в App Store

Зверніть увагу, що сама Apple пише, що не перевіряла дані мітки

Satisfying Slime Simulator-це не єдиний обман, який мені вдалося зустріти в App Store. Коли я вибірково перевірив близько пари десятків додатків, я виявив, що більше десятка з них вводять в оману щодо використовуваних даних. Вони навмисно звужують діапазон зібраних даних, щоб зробити їх більш безпечними. Це популярна гра Match 3D, соціальна мережа Rub і навіть дитяче додаток PBS KIDS Video. З тих пір, однак, Match 3D і Rumble змінили етикетки, але це нічого не змінює", – написав Фаулер.

Виходить, що Apple використовує розробникам у вигляді міток конфіденційності. Тобто компанія дозволяє їм вказувати ті дані, які вважає необхідними, не перевіряючи їх вручну. Ні, час від часу цензори, як заявляють в Купертіно, влаштовують планові перевірки, але як часто вони проводяться і скільки заявок покривається за один раз, сказати важко. З цього можна зробити висновок, що на даний момент ярлики-це досить компромісна річ, на якій явно не варто загострювати увагу користувачам.

& Quot;прийміть його, скоро всі додатки будуть працювати за підпискою & quot;

І, що цікаво, Apple досить лояльно ставиться до такого роду нечесності з боку розробників. Коли Фаулер надіслав компанії лист із поясненням проблем із ярликами конфіденційності, Купертіно також запитав, скільки всього існує додатків. На думку журналіста, це абсолютно неприйнятне питання, яке свідчить про те, що у Apple Немає добре налагодженої системи виявлення підробок. Більш того, під усіма етикетками зазначено, що надана інформація не була перевірена Apple.

Безпека додатків в App Store

Apple не може видалити всі програми, тому що тоді вона втратить дохід

Неважко зрозуміти, чому Apple легковажно ставиться до безпеки додатків App Store. Справа в тому, що компанія просто заробляє на цьому гроші. Якщо він почне масово видаляти програмне забезпечення з каталогу тільки за те, що не вказав зібрані дані, він може втратити частину свого доходу. А оскільки дані збираються практично всіма додатками, втрати будуть дуже значними. Тому все, що може зробити Apple, – це час від часу перевіряти додатки на відповідність даним, зазначеним на етикетках, і видавати попередження розробникам.

& Quot;Apple додала в iMessage новий рівень суперзахисту, а ми про це не знали"

Інша справа-навіщо взагалі потрібні були ці ярлики? Вони не тільки практично ігнорують категорії, до яких відносяться додатки, але й змушують розробників вказувати тільки ті дані, які вони збирають, і не залишають їм жодних шансів виправдатися за це. Зрештою, було б логічно дати їм можливість поговорити про використовувані захисні механізми. І тоді виходить гра в одні ворота, яка теж ведеться без будь-яких особливих правил. Адже зараз ми бачимо, що розробники протестують проти підходу Apple і всіляко намагаються його обійти.