Qualcomm планує випустити конкурента процесора M1 від Apple вже в цьому році

25.01.2021 - Просмотров: 43

ARM-процесори стають все більш потужними, а сфера їх застосування розширюється. В даний час компанія Qualcomm працює над новим високопродуктивним ARM-чіпом. Його процесор для настільних ПК і ноутбуків називається SC8280, і його можна без проблем використовувати в комп’ютерах з Windows.

Snapdragon SC828 буде доступний в середині цього року, точна дата невідома. Наскільки ми розуміємо, чіп стане прямим конкурентом процесора Apple, який також побудований на архітектурі ARM.

Qualcomm має хороші шанси випустити свій власний потужний процесор, так як компанія є одним з найбільших виробників ARM-чіпів. Частка компанії Qualcomm на ринку становить близько 33% в середині 2019 року. До кінця минулого року цей показник знизився до 29% – компанія поступилася місцем китайській MediaTek. Остання, однак, лише на пару відсотків випереджає свого конкурента.

Що це за новий продукт?

Наскільки нам відомо, Snapdragon SC8280 являє собою вдосконалену версію перших рішень Qualcomm для ноутбуків на базі Windows. Йдеться про апаратні платформи Snapdragon 8cx і 8CX Gen 2. Але є й істотні відмінності – не тільки внутрішні, але і зовнішні. Наприклад, вони відрізняються навіть розмірами – в SC8280 це 20X17 мм. Розміри попередників-20х15 мм.Різниця може бути пояснена великою кількістю сердечників. Компанія збирається випустити відразу дві модифікації процесора, одна з яких буде підтримувати 32 ГБ LPDDR4X. Друга модифікація буде працювати з новими модулями LPDDR5.

На якому етапі розробки?

На завершальній стадії. Вже існують прототипи процесора, вони тестуються в лабораторіях компанії в парі з 14-дюймовими моніторами. Незважаючи на те, що з моменту демонстрації 8CX Gen 2 (Вересень 2020 р.) Не пройшло і шести місяців, нові чіпи будуть випущені в цьому році.

Незважаючи на те, що технічні характеристики процесора невідомі, швидше за все, до його складу увійде модем Snapdragon X55. Він дозволяє пристрою працювати з стільниковими мережами п’ятого покоління, що має привернути увагу корпорацій до пристрою.

Більше того, гаджети на базі Apple M1 не мають підключення до 5G, тому це стане ще однією конкурентною перевагою нового продукту.

Ну а даний процесор виконаний по 5нм технологічному процесу, що є ще однією конкурентною перевагою. У Qualcomm вже є процесор, який виконаний по 5нм технології. Однак це чіп для мобільних пристроїв-Qualcomm 888.

Що зараз має Qualcomm?

Якщо говорити про процесорах, які компанія поставляє зараз, то основним є Snapdragon 8cx Gen 2. Це 64-бітний чіп, зроблений по 7нм технології. Він має 8 ядер Kryo 495. Існує дещо модифікована версія, також з вісьмома ядрами, але Kryo 490. Вбудована графіка-Adreno 675.

Snapdragon 8cx Gen 2, який буде замінений новинкою, вже має підтримку 5G мереж, проте перше покоління має підтримку тільки LTE і 4G. Воно використовується в Galaxy Book S, флагманської моделі ноутбука Samsung і деяких інших системах. Завдяки низькому енергоспоживанню, акумулятора такого пристрою вистачає майже на день в режимі відео.

Snapdragon 8CX Gen 2 і Snapdragon 8c також присутні в IdeaPad 5g і IdeaPad 4G LTE. Кожне з пристроїв здатне працювати в стільниковій мережі, а акумулятор вистачає на 20 годин роботи.

Також є мобільний процесор Snapdragon 888 з Cortex X1, Wi-Fi 6E і 5g. Він має вісім ядер. Основне ядро для високопродуктивних завдань, три ядра для фонових ресурсомістких завдань і ще чотири ядра для фонових непріоритетних завдань. Основне ядро в чіпі Cortex-X1 працює на частоті 2,84 ГГц. Три додаткових ядра-це Cortex A78, а інші чотири – A55.

Найближчий учасник

Що стосується конкурента, Apple M1, то на даний момент на його базі встановлені три системи – MacBook Air, MacBook Pro 13 і неттоп Mac mini. Процесор включає в себе чотири високопродуктивних"Firestorm " і чотири малопотужних"Icestorm & quot; ядра.

Високопродуктивні ядра мають кеш команд об’ємом 192 КБ і кеш даних об’ємом 128 КБ, а загальний обсяг кеш-пам’яті L2 становить 12 МБ. Друга група ядер має 128 КБ кеш-пам’яті інструкцій, 64 КБ кеш-пам’яті даних і 4 МБ загального кеш-пам’яті L2.

Частина мікросхеми також є восьмиядерною графікою, яка може обробляти 25 000 одночасних потоків, плюс 16-ядерний нейропроцесор, який виконує 11 трильйонів операцій в секунду.