Apple, Google, Microsoft і Mozilla заблокували в браузерах сертифікат від уряду Казахстану

20.12.2020 - Просмотров: 20

Apple, поряд з Google, Microsoft і Mozilla заблокували в своїх браузерах сертифікат HTTPS, який використовувався урядом Казахстану для перехоплення інтернет-трафіку в столиці країни. Користувачі можуть втратити доступ до деяких зарубіжних сервісів. Компанії вже вдруге роблять цей крок, раніше заблокувавши цей же сертифікат в серпні 2019 року.

Початкове зображення: Getty Images / iStockphoto

Інтернет-провайдери змушені були 6 грудня впровадити спеціальний сертифікат, розроблений державними органами. Facebook, Instagram та Netflix були б обмежені без встановлення в країні. Офіційна версія, якою поділилися казахстанські чиновники, є вправою з кібербезпеки для держорганів, телекомунікаційних компаній та юридичних осіб.

Основною причиною, на їхню думку, є зростання частоти кібератак в казахстанському сегменті Інтернету. За їхніми даними, під час пандемії КОВІД-19 атаки збільшилися в 2,7 рази. Портал Zdnet зазначає, що такі HTTPS-сертифікати для захисту від кібератак неефективні. Але їх можна використовувати для перехоплення, фільтрації та блокування трафіку.