Apple передумала випускати Apple Glasses. Що буде замість них?

24.01.2021 - Просмотров: 29

Марк Гурман з "людей, які знають, що відбувається" Блумберга дізнався, що Apple Glasses не вийде в 2023 році. Але щось станеться в 2022 році, і ця "щось" стане найдивовижнішою гарнітурою віртуальної реальності в історії людства – можливо, початком реальної історії носяться в Apple пристроїв віртуальної і доповненої реальності. Розробка гарнітури для віртуальної реальності знаходиться на пізній стадії прототипу, варіанти майбутнього продукту проходять тестування, наступним етапом після цього є розробка реального продукту, і вона ось-ось почнеться.

Замість окулярів Apple випустить що-небудь інше

До кінця 2022 року гарнітура віртуальної і доповненої реальності від Apple, принаймні, планує представити її широкій публіці. Ми вже знаємо, яким має бути цей пристрій. Легкий, простий у використанні, його процесор перевершить продуктивність процесора в чіпі M1, а графічна потужність буде безпрецедентною – інакше гарнітура не зможе працювати з дисплеями з заборонно високою роздільною здатністю. А її дизайн буде елегантним і чарівним. Вони що, брешуть? Навряд чи-у Bloomberg занадто серйозна репутація, щоб ризикувати нею з вигаданою сенсацією.

І все ж гарнітура VR може легко не вийти в 2022 році, а то і ніколи. Навіть самі багатообіцяючі проекти іноді закінчуються нічим-таке життя.

Шолом віртуальної реальності від Apple

Гарнітури віртуальної реальності та інтелектуальні окуляри – це найбільший і амбітний проект Apple на думку керівництва. Вони більше, ніж Mac і iPhone разом узяті. Тому стратегія виведення на ринок AR/VR пристроїв буде нетиповою для цієї компанії. Зазвичай, коли Apple випускає новий продукт, який для нього важливий, вона робить все, щоб попит на нього був масивним і гучним. Як правило, його нові продукти дорогі, але тільки настільки, щоб це не заважало їм продавати в масових кількостях. Як приклади можна привести iPhone, перший iMac, AirPods і багато інших хіти Apple. Гарнітура віртуальної реальності від Apple буде продаватися за $ 900-1000, дорожче, ніж її колеги продають за $300-500, але метою її запуску не будуть масові продажі. Їх завдання-випробувати і доопрацювати концепції нового пристрою, навчити власний персонал і залучити користувачів. Один з інсайдерів порівняв цей пристрій з Mac Pro 2019 року, ціни на який починаються від 5 999 доларів (в Росії – від 621 990 рублів) і припустив, що продажі гарнітур VR будуть приблизно такими ж через рік – в діапазоні 180 000-200 000 штук. (Тут ми дізнаємося, вибачте за офтопи, кількість придбаних Mac Pro з грудня 2019 по грудень 2020 року).

Це буде нішевий продукт.

Oculus VR гарнітура, від Facebook

Facebook з Oculus, Sony Corporation з PlayStation VR і HTC Corporation з гарнітурами віртуальної реальності може спати спокійно. Їх продажі поки не знаходяться під загрозою. Але ЗМІ писатимуть про те, що саме представить Apple. А потім, на підготовлений майданчик, прийдуть гарнітури Apple VR для всіх – майже такі ж, як і у моделі 2022 року, але дешевші.

&Quot; Ви б купили таку гарнітуру? Розкажіть нам у чаті.

Не дарма компанія Apple має послужний список в ряді областей – в ультраширокосмугового зв’язку і орієнтації, в мікроелектроніці, у використанні LiDAR і AR/VR в побутовій техніці, а також в тих, про які ми навіть не знаємо.

Гарнітура VR від HTC, HTC Vive VR

Навіщо Apple потрібен шолом віртуальної реальності?

Кажуть, Apple займається цим з 2008 року. Це брехня і наклеп. Apple Computer цікавиться цією темою з кінця 1980 – х років, у відділі просунутих проектів-хоча в той час вони ніяк не називалися. Компанія Apple накопичила величезну кількість інформації на цю тему, в її архіві зберігається неймовірна кількість оригінальних і абсолютно божевільних ідей – і деякі з них все одно "вистрілять".

Але це давня історія. Новітня історія AR / VR в компанії Apple почалася в 2015 році, після того, як Майк Роквелл очолив роботу над пристроями AR/VR. У 2017 році здавалося, що вже виходить – Тім Кук кілька разів говорив про своє ставлення до AR/VR пристроїв. Передбачалося, що це будуть розумні окуляри з функцією доповненої реальностіпротив цій концепції несподівано виступив Джонатан Айв: центр – це порочне шлях. Для того, щоб розумні окуляри завоювали ринок, необхідний проміжний етап – гарнітура VR. Вони вже існували, і з точки зору Айва, вони були жахливі-важкі , виснажливі, обмежені. Зрештою, тім погодився з Айвом. Команда промислового дизайну придумала для них неймовірний дизайн, для них була написана операційна система rOS (де " r" – скорочення від & quot;реальність & quot; реальність"), апаратні інженери розробили химерний пристрій, який повинен був вийти в 2019-2020 роках. Його випуск, як і випуск ROS SDK і запуск Ros App Store, був відкладений.

В кінці 2019 року випуск пристрою, системи і все, що з нею пов’язано, був перенесений на 2022-2023 роки. Але до цього, в наступаючому 2020 році, було прийнято рішення про те, що всі технології для носяться пристроїв AR і VR будуть протестовані на мобільних пристроях і доведені до досконалості. LiDAR, технології надширокосмугового зв’язку і орієнтації, і дещо ще. Фаза налагодження завершена