Apple попередила про небезпеку MagSafe для медичних приладів

25.01.2021 - Просмотров: 58

Зарядні пристрої MagSafe, які Apple почала виробляти для iPhone 12, з самого початку здавалися дуже суперечливими. По-перше, такий спосіб зарядки не можна було вважати по-справжньому бездротовим через наявність проводів в його конструкції. По-друге, для роботи на максимальній потужності MagSafe потрібні певні Зарядні пристрої зі спеціалізованими профілями потужності. І по-третє, самі магніти, що лежать в основі технології, виявилися досить небезпечними для людей з кардіостимуляторами і імплантованими дефібриляторами. Компанія Apple, нарешті, визнала це.

MagSafe може бути небезпечним для людей з кардіостимуляторами

&Quot;iOS 14.3 Зламала швидку зарядку в китайському MagSafe"

Наприкінці минулого року, журнал серцевого ритму опублікував статтю, в якій кардіологи детально описали схильність деяких кардіостимуляторів до вимикання при контакті з магнітами MagSafe.

MagSafe і кардіостимулятори

MedTronic кардіостимулятори особливо чутливі до відключень через MagSafe

Хоча експеримент, який кардіологи провели залучені тільки MedTronic кардіостимулятори, очевидно, немає ніяких гарантій, що якщо магніти впливають на деякі пристрої таким чином, немає ніяких гарантій, що вони не будуть мати аналогічний ефект на інших. А оскільки кардіостимулятори і дефібрилятори несуть в собі набір магнітів в своїй конструкції, немає ніяких сумнівів в тому, що між ними і магнітами MagSafe може виникнути конфлікт.

Був випущений знімний акумулятор MagSafe для iPhone. Він прикріплюється до нього за допомогою магнітів

Мабуть, після отримання шквал критики, Apple, все ж вирішив доповнити iPhone 12 посібник користувача, вказавши, що MagSafe дійсно може становити небезпеку для користувачів з імплантованими медичними пристроями:

Різні медичні пристрої, такі як імплантованого кардіостимулятора і дефібрилятори, можуть містити датчики, які можуть вступати в конфлікт з магнітами при тісному контакті. Щоб уникнути потенційної взаємодії, тримайте iPhone і аксесуари MagSafe на безпечній відстані (більше 30 см). Однак для отримання більш конкретних рекомендацій зверніться до лікаря і виробника медичного пристрою.

Як iPhone відключає кардіостимулятори

.

MagSafe є джерелом електромагнітного випромінювання, яке негативно впливає на кардіостимулятори

Це говорить про те, що для того, щоб спровокувати вимикання медичного пристрою, було досить просто наблизити його до незарядженому iPhone 12. Так що виходить, що магнітних хвиль, випромінюваних магнітами MagSafe, навіть в стані спокою, достатньо, щоб порушити роботу кардіостимуляторів і дефібриляторів. Уявіть собі, що сталося б, якби смартфон був заряджений в момент контакту з медичним пристроєм.

Як видно з документа компанії Apple, компанія вважає безпечним відстань, на якому можна використовувати iPhone 12 і кардіостимулятор, всього 30 см.Це досить багато, і тому існує високий ризик його порушення і наближення смартфона до медичного пристрою, провокуючи конфлікт. Тому людям з імплантованими кардіостимуляторами і дефібриляторами може бути небезпечно користуватися новим iPhone, а тим більше зарядними пристроями MagSafe. Адже якщо пристрій вимкнеться, його власник може не встигнути перезавантажити його відразу ж.

& Quot;огляд MagSafe для iPhone 12: я був неправий, але я все ще хочу USB-C

Але це одне, коли iPhone 12 використовується кимось з кардіостимулятором, і зовсім інше, коли він використовується кимось несанкціонованим, але потенційно в тісному контакті з першим. Це можуть бути лікарі, рятувальники, поліцейські або просто випадкові перехожі. Досить наблизитися до людини з кардіостимулятором, щоб пристрій вимкнувся. Ця можливість не виключається навіть у громадському транспорті, не кажучи вже про деякі більш специфічні ситуації.

Проблеми з зарядкою MagSafe

Найнебезпечніше, що MagSafe може викликати випадкове вимикання кардіостимулятора. Наприклад, в громадському транспорті

Очевидно, що компанія Apple не могла відмовитися від використання MagSafe в своїх флагманських смартфонах через потенційний конфлікт з кардіостимуляторами, так як в цьому випадку вона ризикувала своєю популярністю і популярністю сумісних аксесуарів. Однак компанія була зобов’язана заздалегідь прорахувати всі ризики, так як дійсно існує безліч ситуацій, в яких iPhone 12 вирубує медичні пристрої. Особливо висока ймовірність ненавмисного виключення смартфонів сторонніми особами. В результаті Apple опинилася в досить неприємній ситуації.

З одного боку, очевидно, що iPhone 12 навряд чи почне масово косити всі користувачі кардіостимуляторів. Але, з іншого боку, якщо є хоч найменша ймовірність того, що хтось може бути мимоволі пошкоджений ними, це слід взяти до уваги, і деякі дії повинні бути зроблені, що, очевидно, не було зроблено. Зрештою, з плином часу, буде все більше і більше MagSafe-сумісних iPhone, що означає, що ризик випадкового відключення кардіостимуляторів буде все більше і більше