Apple придумала, як фарбувати MacBook і інші пристрої в по-справжньому чорний колір

04.12.2020 - Просмотров: 33

Стало відомо, що компанія Apple подала патент на технологію, що дозволяє створювати на алюмінієвій поверхні чорну матову обробку. Цю технологію можна використовувати для фарбування корпусу MacBook або інших продуктів компанії в "істинно чорний колір".

У повідомленні наголошується, що існуючі методи анодування або фарбування алюмінієвих поверхонь можуть виробляти різні кольори, але в основному вони глянцеві. Створити алюмінієву поверхню чорного кольору набагато складніше, так як в більшості випадків буде отриманий тільки темно-сірий відтінок. У компанії вважають, що цей колір не можна вважати справжнім чорним, тому розробники створили нову технологію.

Компанія вважає, що простого нанесення частинок барвника на пори анодованого шару недостатньо для додання поверхні справжнього чорного кольору. Частково проблема полягає в тому, що поверхня глянцева, завдяки чому вона може відображати велику кількість світла. Якщо зробити шар, здатний поглинати світло, то такий підхід допоможе досягти справжнього чорного кольору. Для формування світлопоглинаючого шару Apple пропонує використовувати процес травлення металу. Світло, яке не поглинається цим шаром, дифузно відбивається від поверхні. В результаті він стає менш блискучим і більш матовим.

Один із запатентованих варіантів передбачає створення матової чорної поверхні шляхом електрохімічного анодування алюмінію або алюмінієвого сплаву. Інший варіант дозволяє досягти такого ефекту в процесі осадження фарбувальних елементів на шари окису металу. Металева підкладка може бути виготовлена з будь-якого відповідного матеріалу, включаючи алюміній, титан або сталь.

Незважаючи на те, що патентна заявка датована 2019 роком, компанія Apple раніше не застосовувала дану технологію на практиці. Однак не виключено, що в майбутньому Apple випустить матовий чорний MacBook або який-небудь інший пристрій з реально чорним зовнішнім виглядом.