Чистий звук. Як винаходи Sennheiser змінили світ аудіотехніки

16.12.2020 - Просмотров: 40

У 2020 році провідний виробник аудіотехніки "Sennheiser" відсвяткував свій 75-річний ювілей. За цей час продукція колись невеликого місцевого підприємства, заснованого професором Фріцем Зеннхайзером під Ганновером, побувала у відкритому космосі, отримала "Оскар" і зуміла змінити світ кіно і телебачення. Ми розповімо про основні технологічні досягнення бренду, без яких неможливо уявити собі звукову історію ХХ століття.

Як бездротові мікрофони змінили телебачення

Випускник Берлінського технічного університету і засновник компанії "Зеннхайзер", Фріц Зеннхайзер зібрав свій перший радіоприймач у віці 11 років. У той час він не мав уявлення, як далеко він зайде в світі аудіотехніки. Історія його успіху починається в 1945 році. 33-Річний Зеннхайзер заснував свою компанію на фермі в передмісті Ганновера. Дітище називалося Laboratorium Wennebostel, скорочення від Labor W. Там Зеннхайзер виробляв вимірювальні прилади і продавав їх компанії Siemens.

У 1946 році Labor W отримав замовлення від Siemens на виготовлення 200 копій спеціального мікрофона, призначеного для радіо. Попередній постачальник не зміг виконати свої зобов’язання, так як завод, розташований у Відні, після війни лежав в руїнах.

Фріц Зеннхайзер і його колеги взялися за цю роботу. Пізніше Зеннхайзер зізнався, що ніколи б не зробив такого аудіообладнання, якби не Замовлення від Siemens. В результаті Labor W створив свій перший мікрофон, DM 1 (Dynamisches Mikrofon – "динамічний мікрофон"). Його частотний діапазон становив від 30 до 10 000 Гц. Замовник залишився задоволений.

Успіх зміцнив ідею Сеннхайзера почати власну розробку аудіообладнання, затребувану кіно – і телеіндустрією. У 1947 році з’явився перший мікрофон Labor W – MD 2. Через 10 років компанія представила революційну новинку в цій області – перший у світі бездротовий мікрофон для телебачення, розроблений за участю німецької радіомовної компанії NDR. Його комерційна версія вийшла на ринок в 1958 році і отримала назву Mikroport.

Цей мікрофон був сенсацією. Спочатку про це знали тільки техніки і телероботники, але після жарту відомого диктора Пітера Франкенфельда новинка стала говорити про місто. Ведучий створив мініатюру: він прикріпив довгий кабель до бездротового мікрофону, почав ходити по студії і заплутався в проводах. Потім Франкенфельд просто перерізав кабель. На подив глядачів мікрофон продовжував працювати. &Quot; Ця сцена обговорювалася пізніше, і вона нам дуже допомогла", – згадував Фріц Зеннхайзер. Зараз таку рекламу можна було б назвати вірусною.

Бездротовий мікрофон "Мікропорт" довгий час залишався на ринку. Інженери Labor W випереджали свій час з кількох причин:

 • Передавач SK 1001, в якому використовувалися лампи і батареї великої ємності, забезпечив 5 годин безперебійної роботи мікрофона. Пізніші модифікації були оснащені кишеньковим передавачем SK 1002, який мав транзистори замість трубок і збільшив тривалість безперервної роботи обладнання до 10 годин. Двоканальний приймач Т 200, що входить до складу системи, передає сигнал з мікрофона на підсилювач.
 • За відсутності значних радіоперешкод дальність дії обладнання становила до 100 метрів.

Як з’явилися перші в світі навушники з відкритими вухами

Одинадцять років по тому після успіху бездротового мікрофона компанія Labor W знову заявила про себе. У 1968 році Ерхард Міхаеліс, один з фахівців компанії Sennheiser, придумав те, що стало прототипом сучасних навушників. Інженер помістив два мікрофони на один тримач і дав їм сигнал. Почувши звук, він зрозумів, що динамічні капсули без корпусів звучать краще. Потім Міхаеліс з’єднав два мікрофони з оголовьем. І щоб вони зручно підходили до вух, він "поклав" їх в пінопластові подушечки. Така конструкція називається гарнітурою з відкритим вухом. Випадково створений пристрій називається HD 414. Сеннхайзер запатентував цей дизайн.

Нова модель швидко завоювала популярність: за весь період продажів було продано більше 10 мільйонів навушників HD 414 різних модифікацій. Покупців привернуло високу якість звуку і легкий дизайн. Успіх HD 414 посилився, коли Sony придбала ліцензію на відкриті навушники у Sennheiser і оснастила їх касетним програвачем.

Через П’ять років НАСА зацікавилася пристроєм. У 1973 році Національне аерокосмічне агентство США обладнано цим гаджетом астронавтів, що працюють на борту орбітальної станції Skylab. Таким чином, навушники Sennheiser опинилися в космосі.

Чому Сеннхайзер отримав нагороду Академії———-
З самого початку & quot;Сеннхайзер & quot; оголосив себе піонером . Вона навіть отримала Оскар за один зі своїх винаходів. У 1987 році престижну нагороду в кіноіндустрії отримав гарматний мікрофон MKH 816. Отримавши золоту статуетку, підкреслив Фріц Зеннхайзер: "Я не виграв цю нагороду-це зробив мікрофон!& Quot; MKH 816 працював за принципом інтерференційної трубки, тобто пригнічував неаксіальні звуки, зберігаючи при цьому чутливість і детальність на великих відстанях. Наприклад, цей гарматний мікрофон міг легко записати промову художника біля водоспаду, посеред жвавої міської площі або під час посадки вертольота.

Переваги MKH 816 також були оцінені по телебаченню. Наприклад, в 1980-і роки журналісти могли давати інтерв’ю в будь-якій обстановці, не турбуючись про звукове відторгнення. Розумний гарматний мікрофон придушував непотрібні шуми і записував тільки потрібне джерело звуку.

Чому навушники Сеннхайзера улюблені ді-джеями

У 1988 році Сеннхайзер створив і випустив на ринок навушники HD 25. Їх амбушюри були розміщені на зовнішній стороні вуха, а не оточували його повністю, як більш поширені, закриті навколо вуха конструкції. Це зробило навушники HD 25 надлегкими, так як амбушюри самі по собі відносно компактні. Компанія вирішила створити щільний натяг наголов’я, щоб навушники добре сиділи на голові. Це, в свою чергу, забезпечило заявлений контактний тиск близько 2,5 Н/м2. Весь дизайн забезпечив мінімальний витік звуку: Користувач не тільки не чув навколишній шум, але і оточуючі не знали, що відбувається в навушниках.

Крім того, ці навушники:

 • Відтворюють звук на всіх частотах від 16 Гц до 22 кГц;
 • Мають високу чутливість завдяки легким алюмінієвим звуковим котушкам;
 • Легкі і зручні, що дозволяє використовувати їх протягом тривалого часу;
 • Включають в себе міцний знімний односторонній кабель і поворотне кріплення вушної раковини для прослуховування одним вухом.

Ця модель незабаром була гідно оцінена пасажирами на надзвукових літаках Concorde, так як HD 25 витримувала високий рівень звукового тиску. А потім музиканти закохалися в обладнання: нові навушники стали невід’ємною частиною образу ді-джеїв.

Як навушники Орфея вдалося дати слухачам відчуття знаходження в концертному залі

У 1991 році новий хіт від Sennheiser – Орфей електростатичні навушники – був представлений на ринку. Вони були повною аудіосистемою, що складається з навушників, лампового підсилювача, вбудованого цифро-аналогового перетворювача (ЦАП) і фонокамери.

Ламповий підсилювач в цій конструкції мав особливу місію: забезпечити необхідні 500В на виході підсилювача і велику амплітуду сигналу. Найтонші мембрани, товщиною не більше 1 мікрона, потребували найшвидшому, чистому підсилювачі, здатному вивільнити свій потенціал. Дизайн, розроблений фахівцями Sennheiser, подарував слухачам відчуття перебування в концертному залі.

У 1991 році не було еквівалента навушників Орфея. Вартість новинки в той час становила 15 000 доларів. Але цей цінник не зупинив шанувальників чистого звуку – 300 випущених екземплярів були негайно розпродані.

у 2015 році компанія випустила оновлену версію Orpheus – модель HE-1. Ці навушники не виробляються для масового використання, а створюються тільки за індивідуальним замовленням в Німеччині, в штаб-квартирі Sennheiser.

HE-1 були розроблені з платиновим покриттям для мембран, а керамічні електроди були позолочені. Все в ім’я відтворення чистого звуку. Весь шум був мінімізований завдяки гібридній схемі, в якій..:

 • Каскад з восьми трубок відповідав за попередню обробку сигналу;
 • Трубки були захищені високоякісними кришками з кварцового скла;
 • Корпус навушників був зроблений з гранульованого каррарського мармуру з гетерогенною структурою.

Такий Ламповий підсилювач виробляв максимальну поляризуючу напругу і велику амплітуду сигналу, що забезпечувало високу якість звучання.

Те, що SENNHEISER виробляє навушники тепер

У 2012 році Sennheiser представила нову серію навушників – MOMENTUM. Акцент був зроблений на мінімалістський дизайн і якість звуку. Наголов’я і амбушюри навушників MOMENTUM були обтягнуті м’якою і еластичною шкірою, виготовленої на традиційній англійській шкіряній фабриці Pittards, і доповнені повзунком з нержавіючої сталі. Крім того, гаджет був оснащений стереороз’ємом 3,5 мм, який дозволяв підключати пристрій до всіх сучасних медіаплеєрів того часу.

Друге покоління momentum характеризується бездротовими моделями – навушниками, сТһе третє покоління є істинним безпровідниммоментум справжня Бездротова. А в третьому поколінні-справжня бездротова MOMENTUM True Wireless, що складається з двох окремих корпусів.

На початку 2020 року компанія випустила оновлену версію навушників MOMENTUM – True Wireless 2. Цей гаджет може:

 • Створити стереозвук з глибокими басами, природні середні і чіткі, докладні високі частоти. Цей ефект досягається за рахунок установки 7-міліметрових динамічних перетворювачів в навушники, спроектовані і виготовлені на головному підприємстві компанії в Німеччині.
 • З активним механізмом шумозаглушення для блокування сторонніх шумів.
 • За допомогою функції"прозорий слух & quot;, подавати важливі навколишні звуки в навушники: голоси людей, шум автомобіля і т.Д.
 • Робота без підзарядки до 28 годин (разом із зарядним корпусом).

В кінці року, на честь ювілею, компанія випустила цю модель в оновленому дизайні. У новій версії змінено дизайн упаковки і колірна гамма навушників. Крім того, вони відзначені ретро-логотипом. &Quot; з випуском ювілейного видання знаменитих навушників ми віддаємо данину нашій історії і висловлюємо особливу подяку нашим клієнтам", – говорить Даніель Зеннхайзер. Навушники MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition випускаються в обмеженій кількості.

2-Річна версія MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition являє собою обмежену серію, яка продається тільки в офіційному інтернет-магазині компанії.

Купити нові бездротові навушники