Ericsson оголосила патентну війну компанії Samsung

12.12.2020 - Просмотров: 14

Компанія Ericsson заявила, що подала позов до Федерального окружного суду Східного округу Техасу проти компанії Samsung за порушення договірних зобов’язань з ведення переговорів і ліцензування патентів на справедливих, розумних і недискримінаційних умовах (FRAND). В результаті акції Ericsson в п’ятницю різко впали в ціні, так як компанія попередила, що суперечка може негативно відбитися на її прибутку.

Виробник телекомунікаційного обладнання заявив,що затримка виплат роялті і можливі судові витрати можуть скоротити квартальний операційний прибуток на 1-1, 5 млрд.Шведських крон ($118-177 млн.), Починаючи з першого кварталу 2021 року. Всі призупинені платежі не будуть відшкодовані до закінчення судового розгляду. За оцінками аналітика Liberum Янардана Менона, судовий процес може скоротити квартальний прибуток шведської компанії приблизно на 20%. Ericsson також заявив, що перехід з 4G-смартфонів на 5g-моделі також вплине на виплати роялті.

Останній спір про роялті між двома компаніями стався в 2012 році, коли Ericsson подала в суд на південнокорейську компанію у зв’язку з передбачуваними порушеннями її патентних прав. Судова тяганина тривала близько двох років, і Samsung в кінцевому підсумку заплатила шведській компанії $ 650 млн плюс роялті за ці роки, щоб припинити суперечку.

Samsung підписав Ліцензійну угоду з Ericsson, що охоплює патенти на мобільні та мережеві пристрої в 2001 році, продовжив цю Угоду в 2007 році і підписав її знову в 2014 році після закінчення судового розгляду.