Ілон Маск зізнався, що Apple могла купити Tesla, але Тім Кук упустив цю можливість

23.12.2020 - Просмотров: 12

Мільярдер Елон Маск зізнався на своїй сторінці в Твіттері, що він готовий продати Tesla компанії Apple за часів проблем із запуском серійного виробництва електромобіля моделі 3. Маск зв’язався зі своїм генеральним директором Тімом Куком, але він відмовився зустрічатися і обговорювати план.

Серед недавніх чуток, Маск продовжував бути відвертим і розповів досить цікаву історію про те, як не так давно Apple, можливо, купила Tesla. Він зазначив, що три роки тому Тесла коштував всього 1/10 від його поточної ринкової ціни. Зараз Tesla є найдорожчим автовиробником у світі, але ще в 2017 році компанія стрімко втрачала гроші і не виробляла електромобілі у великих кількостях. Саме в цей похмурий для компанії момент Елон Маск спробував зв’язатися з Тімом Куком і хотів запропонувати Apple поглинути Tesla. Однак Керівник Apple відхилив пропозицію про зустріч в той час.

Потім, в 2018 році, Маск визнав, що роком раніше компанія була буквально в кроці від банкрутства, так як всі наявні кошти були витрачені на нарощування виробництва моделі 3. Незважаючи на міріади проблем, автовиробнику вдалося вижити, запустивши кросовер Модель Y і оголосивши про новий футуристичний позашляховик Cybertruck.

Не було ніякої реакції з боку Apple і його голови на заяви Маска.

У найтемніші дні Програми Model 3 я зв’язався з Тімом Куком, щоб обговорити можливість придбання компанією Apple Tesla (за 1/10 нашої поточної вартості). Він відмовився приймати зустріч. Як вказує The Verge , Apple повертається до питання про створення власних електричних і самохідних автомобілів протягом останніх п’яти років, але компанія з Купертіно може прийняти остаточне рішення на користь цієї ідеї тільки на цьому тижні. Однією з причин зміни думки є технологічний прогрес у розробці акумуляторних батарей. Як повідомляє новинний канал Reuters , компанія Apple змогла розробити нові літій-залізо-фосфатні батареї, використовуючи унікальну "одноелементну" конструкцію, яка передбачає створення більших осередків з більш щільним активним матеріалом.

На своїй сторінці в Твіттері, Елон Маск зазначив, що Tesla вже використовує фосфатно-залізні батареї в деяких зі своїх моделей електромобілів середнього класу, вироблених на своєму заводі в Китаї. Він також зазначив, що останні чутки можуть містити помилку щодо "одноелементного" дизайну батарей.

Дивно, якщо це так.

  • Tesla вже використовує фосфат заліза для автомобілів середнього класу, вироблених на нашому заводі в Шанхаї.

  • Моноелемент є електрохімічно неможливим, так як максимальна напруга ~100x занадто низька. Може бути, вони мали на увазі елементи, пов’язані між собою, як наш структурний акумулятор?

  • Елон Маск (@elonmusk) 22 грудня 2020 року

За словами Маска, дана конфігурація виявилася непридатною, так як її максимальна вихідна напруга приблизно в 100 разів нижче, ніж у декількох батарейних блоків, об’єднаних в один блок. Саме такий підхід в даний час використовує Tesla при виробництві акумуляторів.