Китайські конкуренти остаточно видавили Panasonic з бізнесу з виробництва сонячних панелей

01.02.2021 - Просмотров: 46

Конкуренція з Китаєм важко дається японським виробникам. Спочатку південно-західні сусіди обійшли японських конкурентів в сегменті рідкокристалічних панелей, тепер черга дійшла і до сонячних. Китайські виробники готові запропонувати більш низькі ціни, що робить японську продукцію неконкурентоспроможною на світовому ринку. З цієї причини Panasonic згорне виробництво сонячних панелей в 2022 році.

Джерело зображення: Nikkei Asian Review

Як зазначає Nikkei Asian Review, в 2009 році Panasonic все ще планувала увійти в трійку світових лідерів з виробництва сонячних панелей, для чого в 2011 році перетворила профільний бізнес Sanyo Electric у власний підрозділ. З 2012 року ціна сонячних панелей була знижена приблизно на 30%, в основному завдяки зусиллям китайських конкурентів, що зробило цей бізнес невигідним для Panasonic. Тепер компанія має намір припинити свою основну діяльність на підприємствах Малайзії та Японії до березня 2022 року. Співпраця з Tesla в цій галузі була припинена в минулому році.

Одне з японських підприємств Panasonic зосередиться на виробництві силових перетворювачів для сонячних панелей, співробітники другого будуть переведені на іншу роботу. Крім того, компанія розраховує знайти застосування своїм компетенціям в системах управління розумним містом. Після того як Panasonic покине цей бізнес, в Японії з’являться два виробники сонячних панелей і панелей: Kyocera і Sharp. Близько 30% світового ринку сонячних панелей в даний час належить китайським виробникам.