Mac mini Pro або Mac Pro mini? Яким буде найменший і найпотужніший Комп’ютер Apple

23.01.2021 - Просмотров: 55

На початку листопада минулого року в Bloomberg з’явилася дивна інформація – як ніби Apple розробляє Mac Pro, такий же зовнішній вигляд, як і у Mac Pro 2019 року, тільки наполовину менше. У Mac Pro, як і у будь – якого реального продукту, є недоліки-але розмір не один з них. Навіщо робити його менше, в чому сенс? Але дискусія пішла на спад, не встигнувши відповісти на жодне з цих питань-Apple представила Mac M1, і не було часу сперечатися про неіснуючі комп’ютери. Потреба в професійному Mac, більш доступному за ціною, ніж Mac Pro, не зникла. І тоді вони придумали більш адекватну і не менш цікаву альтернативу.

З чіпом M1 така сітка не знадобиться

Менший Mac Pro був названий зацікавленими особами Mac Pro mini. Супровідна пропозиція, адресована Apple: було б краще розробити безкомпромісно потужний і професійний Mac mini, Mac mini Pro, а не невідомий і незрозумілий Mac Pro mini. Простий, зрозумілий, компактний і свідомо дешевший, ніж який-небудь невідомий Mac Pro mini. Сумніваюся в дешевизні такого mini, але краще б я побачив обидва цих комп’ютера в лінійці Apple.

Mac mini Pro специфікації

Чутки про те, що Apple збирається перетворити Mac mini в справжній професіонал спливли неодноразово. У 2018 році здавалося, що це питання вирішується з особливою наполегливістю і ретельністю – Mac mini Навіть пофарбували в "професійний" сірий колір, як і iMac Pro. Але оригінальна, надзвичайно ефективна система охолодження не змогла впоратися з спекою, що розсіюється потужними чіпами Intel.

Mac mini з 6-ядерним i7 8-го покоління (за 134 990 рублів) споживає від 39,9 ВАТ в стані спокою до 122 ВАТ. M1 Mac mini споживає від 6,8 до 39,0 Вт. При цьому він рве зсередини, як їжачок, свого найпотужнішого аналога з Intel. А якщо замінити 8-ядерний M1 (4 продуктивних + 4 енергоефективних ядра) на ще не існуючий 12-ядерний (8 + 4) і 16-ядерний (12 + 4) M-чіп, то навіть останній виявиться в межах енергоспоживання і тепловіддачі Mac mini. Apple, безумовно, працює над чимось на зразок Mac mini Pro, але він буде називатися Mac mini, просто і без надмірностей. На задній панелі його корпусу буде 4 або навіть 6 портів Thunderbolt / USB-C, поруч з портами HDMI, двома USB-A і Ethernet (10 ГГц?)- І з розширюваністю він вже краще, ніж Mac Pro 2019 (див.Ілюстрацію нижче). До речі, колір корпусу наступного Mac mini з більш потужним m-чіпом всередині, за чутками, просторово-сірий. Сріблястий – для споживчої моделі, просторово-Сірий – для професійної, глибокий ультра-чорний – для ультра-професійної?

Є багато аксесуарів для Mac mini, які перетворюють його на професійний комп’ютер

&Quot;я пропоную вам підписатися на наш канал на Yandex.Zen . Там ви зможете знайти ексклюзивний контент, якого немає на сайті.

Скільки буде коштувати Mac Pro mini

Згадайте все, що відомо: розмір (половина розміру Mac Pro 2019), дизайн (такий же, як у Mac Pro 2019), чи буде він замінювати Mac Pro 2019, або це новий форм-фактор Mac, і чи будуть вони проводитися паралельно один одному. Незважаючи на те, що Mac Pro 2019 вдвічі менше за розміром, ніж Mac Pro 2019, його найважливіша особливість – простота доступу до корпусу і майже нескінченна розширюваність – не може не страждати.

Навряд чи Apple випустить щось подібне

І головний недолік Mac Pro 2019 – з точки зору професіоналів, що працюють в індивідуальному порядку-це ціна. Вони починаються з 5 тисяч доларів, більш-менш пристойна конфігурація буде коштувати 20 тисяч, максимальне розтягується до всіх 50. Критики вважають, що урізаний вдвічі Mac Pro 2019 коштуватиме вдвічі дешевше – прийнятна конфігурація Mac Pro mini обійдеться в $10 000.

Але ось де стає цікаво. IPhone 12 Pro Max менше, ніж M1 MacBook Air не в два рази, а в кілька разів. Чи коштує він в два рази менше, ніж Air? Якщо Mac Pro mini не перетвориться на дуже великий і потужний iPhone, не варто недооцінювати розробників яблучного обладнання: якщо специфікації зажадають від них спростити процес оновлення і модернізації компактного професіонала, вони доб’ються цього несподіваними і оригінальними способами. Це буде нелегко.