На думку Samsung, Автомобільна лихоманка вдарить по сегменту смартфонів

29.01.2021 - Просмотров: 15

Тема дефіциту автомобільних напівпровідникових компонентів активно обговорюється різними джерелами, представники Samsung Electronics на щоквартальному звітному заході також не уникли цієї долі. На їхню думку, спроби перерозподілити виробничі пріоритети на користь авторинку призведуть до дефіциту комплектуючих для смартфонів.

Джерело зображення: Getty Images

На думку представників Samsung Electronics, на які посилається ресурс ArsTechnica, тиск, який чиниться на контрактних виробників комплектуючих, може змусити їх скоротити квоти на виробництво мобільних процесорів. У свою чергу, це знизить продажі пам’яті для смартфонів, які Samsung Electronics виробляє самостійно. Зараз корейський виробник уважно стежить за розвитком подій в цій сфері.

Як стало відомо на цьому тижні, під тиском тайванської влади, до яких звернулися уряди США, Німеччини та Японії, TSMC пообіцяла збільшити виробництво автокомпонентів. Судячи з усього, зміщення пріоритетів буде зроблено на шкоду інтересам інших клієнтів TSMC. При цьому обіцяють скоротити час виробничого циклу майже вдвічі — необхідні для автопрому комплектуючі будуть випускатися за інтенсивною програмою. Лобіювання інтересів автопрому на державному рівні в цій ситуації не зовсім типово, але воно лише демонструє глибину проблеми. Влада стурбована тим, що зупинка складальних ліній і скорочення виробництва автомобілів через брак напівпровідникових компонентів серйозно позначаться як на економіці окремих регіонів, так і на соціальній сфері, яка вже постраждала через пандемію коронавірусу. Власне контрактне виробництво Samsung Electronics показало рекордну виручку в минулому кварталі. Нібито великим попитом користувалися послуги з виробництва мобільних чіпів з підтримкою мереж 5G і компонентів для високопродуктивних обчислень. Відомо, що ігрові графічні процесори NVIDIA з архітектурою Ampere виробляються на підприємствах Samsung.