Розробник Halide: новий формат Apple ProRAW — це трохи покращений DNG, який існує з 2004 року

23.12.2020 - Просмотров: 14

Смартфони iPhone 12 Pro і 12 Pro Max виділяються, серед іншого, своїм фірмовим "професійним" форматом зображень ProRAW – тільки минулого тижня iOS 14.3 Випустила оновлення, в якому додана підтримка цієї нової функції. Новий формат, винайдений компанією Apple, поєднує в собі можливості обчислювальної фотографії та переваги формату RAW. Але насправді новий ProRAW являє собою злегка модифіковану версію відкритого формату DNG, який існує з 2004 року.

Розробники Halide, фото-додатки для iOS від колишнього дизайнера Apple Себастьяна де Віта і колишнього розробника Twitter Бена Садофскі, опублікували довгий фрагмент з ілюстраціями і прикладами фотографій для аналізу можливостей ProRAW.

За словами Садофскі, технічно такого файлу ProRAW не існує. Proraw-файли зображень, як пояснює Розробник, є звичайними DNG-файлами, що використовують маловідомі можливості з специфікації DNG, а також кілька нових можливостей, які компанія Apple спільно з Adobe реалізувала в новій версії специфікації 1.6.

В рамках співпраці Adobe і Apple розробили новий набір маркерів даних для відкритого формату RAW, що забезпечує більшість можливостей обробки файлів DNG, для яких виробник iPhone вирішив використовувати бренд ProRAW. Фактично, нова специфікація DNG версії 1.6 Була випущена в той же день, що і публічна бета-версія iOS 14.3, Що є наочним свідченням тісної співпраці.

Садофскі підкреслив, що рішення Apple про використання формату DNG означає, що, незважаючи на спробу ребрендингу технології як власного формату RAW, в отриманих файлах немає нічого пропрієтарного. Теоретично, фотографії повинні бути сумісні з будь-яким іншим пристроєм або програмою з повною підтримкою DNG 1.6.

Розробник стверджує, що proraw-зображення зберігають значення пікселів після демонстраційного етапу. За його словами, ці демозаїчні значення кольорів як і раніше містять всі вихідні кольори і динамічний діапазон сцени, вони просто виключають крок вибору демозаїчного алгоритму для використання цих даних – зазвичай це робиться в постобробці в редакторах.

Враховуючи сильні сторони Apple у вертикальній інтеграції апаратного і програмного забезпечення, ймовірно, iOS краще справляється з демо-обробкою зображень, ніж будь-який сторонній RAW-редактор. Як зазначає Розробник, Apple "точно знає, який датчик ви використовуєте і як вона поводиться з різними настройками ISO". Садофскі також зазначає, що в поєднанні з технологією розпізнавання образів від Apple, iOS може застосовувати певний алгоритм демозайсінга в залежності від сцени для досягнення оптимальних результатів.

Інша перевага такого підходу полягає в тому, що Apple теоретично може почати розробку власних сенсорів, відмовившись від використовуваного в даний час фільтра Bayer. Теоретично це дозволило б краще оптимізувати і підтримувати в професійному програмному забезпеченні для обробки фотографій, такому як Lightroom, з самого першого дня.

У своєму аналізі Розробник детально пояснює, як Apple використовує "локальне тональне відображення та інші переваги обчислювальної фотографії" прямо всередині DNG, використовуючи нові стандартні теги DNG 1.6. Зокрема, за допомогою цих тегів Apple привнесла в ProRAW свої власні технології Smart HDR і Deep Fusion. Зображення ProRAW також містять семантичні карти, дані глибини, що використовуються в портретному режимі. Це дає розробникам додатковий параметр для роботи.

Розробник також торкнувся гнучкості налаштувань розміру ProRAW – стандартний proraw-файл, записаний з використанням 12-бітних даних за замовчуванням, займає близько 25 Мб, але при необхідності розробники можуть вибрати 10-бітний режим, який зменшить розмір навпіл, не втрачаючи основних переваг. Стиснення з втратами зменшить розмір файлу до 1 Мб, але на виході вийде ProRAW, який мало чим відрізняється від 8-бітного JPEG.

На закінчення Садофський зазначає, що ProRAW "це крок вперед для всіх, але від нього найбільше виграють початківці фотографи". Можливість редагування RAW безпосередньо в рідному додатку для iOS значно спрощує ручну обробку зображень, дозволяючи обійтися без таких просунутих сторонніх редакторів, як Affinity Photo, Adobe Lightroom, Capture One і ін.
В результаті можна сказати, що ProRAW здається дуже корисним рішенням, але той факт, що Apple намагається видати DNG за свою власну розробку, м’яко кажучи, негарно. Ще більше розчаровує те, що компанія робить це не в перший раз, і далеко не обов’язково йти на приклади – в основі технології бездротової зарядки компанії MagSafe лежить відкритий стандарт Qi.