Xiaomi подала в суд на уряд США через внесення в чорний список

30.01.2021 - Просмотров: 30

Ресурс Bloomberg повідомив про початок судового процесу проти США з боку китайського виробника електроніки Xiaomi. Xiaomi має намір через суд зобов’язати уряд США скасувати свій чорний список, який вона назвала "неконституційним".

У позові в якості відповідачів названі Міністр оборони США Ллойд Остін і міністр фінансів Джанет Йеллен, хоча на момент внесення Xiaomi в чорний список адміністрації Дональда Трампа вони не займали своїх нинішніх посад. Остін і Єллен були призначені на свої нинішні пости Джо Байденом, який вступив на посаду президента США 20 січня.

У зв’язку з чорним списком американським інвесторам тепер заборонено купувати цінні папери у Xiaomi. Вони також повинні будуть позбутися своїх активів до 11 листопада 2021 року. Це може мати серйозні наслідки для компанії. * &Quot;Xiaomi зіткнеться з неминучим, серйозним і непоправним збитком, якщо наказ залишиться в силі і обмеження набудуть чинності", – заявили в компанії.

При адміністрації Трампа китайські компанії з виробництва смартфонів і мережевого обладнання, такі як Huawei і ZTE, були названі загрозою національній безпеці. За іронією долі Xiaomi не продає свої смартфони в США, поставляючи в країну лише кілька продуктів, включаючи зовнішні акумулятори і популярний фітнес-трекер Xiaomi Mi Band.

Коментуючи подання позову, Xiaomi зробила наступну заяву: "компанія дотримується закону і діє відповідно до відповідних законів і нормативних актів юрисдикцій, в яких вона веде свою діяльність. Компанія знову заявляє, що надає продукти та послуги для цивільного та комерційного використання. Компанія підтверджує, що вона не належить, не контролюється і не пов’язана з китайськими Збройними силами і не є "військовою компанією китайського комуністичного режиму", як це визначено в NDAA. ТОВАРИСТВО вживатиме відповідних заходів для захисту своїх інтересів та інтересів своїх акціонерів" .