Як Apple не дає Google творити свавілля в розвитку Інтернету

24.12.2020 - Просмотров: 42

Думаю, ви вже давно перестали вірити в казки про непримиренну конфронтацію між Apple і Google. Кілька років тому стало відомо, що конкуренція на ринку операційних систем не завадила їм домовитися один з одним про мега-взаємовигідну співпрацю. Компанія Google запропонувала Apple заплатити їй гроші за право мати свою власну пошукову систему в браузері Safari за замовчуванням. Звичайно, Купертіно погодився, і тепер користувачі фірмових пристроїв використовують кращу пошукову систему з коробки. Правда, це не заважає Apple час від часу ставити Google на своє місце.

Apple часто заважає Google просувати своє бачення майбутнього Інтернету

Apple додала підтримку Face ID Touch ID на сайтах в Safari

Не всі користувачі знають, що таке Консорціум Всесвітньої павутини, також відомий як W3C. Це некомерційна стандартна організація, що складається з великих корпорацій, у тому числі Apple і Google, які розвивають Інтернет і час від часу збираються разом, щоб вирішити, в якому напрямку він буде розвиватися в майбутньому.

Навіщо потрібен Консорціум Всесвітньої павутини

Рішення приймаються народним голосуванням, в якому кожен представник теоретично має один голос. У теорії, тому що експерти кажуть, що чим більше компанія, тим вагоміше її голос. Тому Google більше залежить від своїх рішень, ніж від чиїхось інших, і визначає, яким буде нейтральність Інтернету в наступному році. Крім того, Apple, маючи аналогічний рівень впливу, іноді засовує Google в колесо.

Консорціум W3C вирішує, як буде розвиватися Інтернет в майбутньому

Деякий час тому компанія Google вирішила просунути веб-інтерфейс Bluetooth в якості нового стандарту для галузі. Це було необхідно для того, щоб веб-додатки могли обмінюватися даними з локальними пристроями по протоколу Bluetooth. Дуже скоро API з’явився в Chrome і Edge. Однак Apple відмовилася від його застосування в Safari через очевидні проблеми з конфіденційністю.

Купертіно пояснив свою відмову, сказавши, що Bluetooth Web API може бути використаний для відстеження місця розташування користувачів в режимі реального часу. Кажуть, що рішення не використовувати його було прийнято особисто керівником проекту WebKit, який просто збожеволів, коли на черговому W3C зборах представники Google поставили на голосування ідею використання цього API в якості нового галузевого стандарту.

&Quot;Як запустити GeForce Now в Safari на iOS

Той факт, що Apple і Google перебувають у холодному протистоянні через Інтернет, був підтверджений Пітером Снайдером, директором з конфіденційності браузера Brave. Він сказав, що Safari, через його поширення, насправді може перешкодити Google просувати нові стандарти через Консорціум Всесвітньої павутини.

Apple проти Google

Незважаючи на те, що Safari не так популярна, як Chrome, вона все ще є великим і важливим гравцем на ринку, і багато сайтів сьогодні, незважаючи ні на що, просто зобов’язані підтримувати Safari. Якщо керівництво Safari вирішить, що якесь рішення консорціуму не узгоджується з його позицією, це буде серйозним стримуючим фактором для всієї індустрії, щоб не підкорятися і робити все по-своєму",-пояснив Снайдер.

Сафарі розвивається інакше, ніж Chrome, і це добре для нас з вами

Хоча рішення Консорціуму є обов’язковими для його членів, якщо за них проголосує більшість, вони самі поодинці можуть реалізувати будь-яку технологію. Safari, наприклад, впровадила крос-трековий захист, яка дозволила користувачам заборонити рекламодавцям стежити за собою з метою відображення відповідної реклами. Google це дійсно не сподобалося, але оскільки Apple не прийняла використання цієї технології як галузевого стандарту на голосування, пошуковий гігант не зміг нічого зробити, щоб протистояти цьому.

& Quot;помилка Safari в iOS 13 дозволяє будь-якій людині переглянути історію браузера користувача

Загалом, тема стандартизації галузі є досить спірною. З одного боку, це недобре, що впливові світи збираються сьогодні разом і приймають деякі рішення, які безпосередньо зачіпають нас з вами. Але з іншого боку, добре, що серед них є досить багато непримиренних суперників, які, хоча іноді і на шкоду розвитку, все ж стримують один одного.