За рік акції Xiaomi подорожчали в три рази — капіталізація компанії вперше перевалила за $100 млрд

23.12.2020 - Просмотров: 41

Коли Xiaomi вийшла на публіку в 2018 році, засновник Лей Цзюнь сподівався капіталізувати компанію до 100 мільярдів доларів, але йому це вдалося зробити тільки в кінці цього року. Акції Xiaomi майже потроїлися За останній рік і досягли нового історичного максимуму на Гонконгській фондовій біржі в цю середу.

Початкове зображення: акції Bloomberg

Xiaomi, Як зазначає Bloomberg, в результаті підвищення їх вартості на 9,1% за день стали тринадцятими цінними паперами, що належать компанії вартістю понад $100 млрд і включеними в індекс Hang Seng. Фактично, до закриття торгів вартість капіталізації Сяомі досягла $103 млрд.

Активне зростання ціни акцій Xiaomi з серпня сприяло появі новин про їх включення в індекс акцій Hang Seng. З тих пір вони подорожчали більш ніж в два рази. Осінні продажі смартфонів, які є традиційними для китайських інтернет-ринків, підняли ціну акцій Xiaomi ще на 20%, а подальше зміцнення сприяло рішенню адміністрації Гонконгської фондової біржі переглянути частку акцій Xiaomi в індексі Hang Seng у бік збільшення.

У листопаді Сяомі повідомила про найшвидше зростання квартальних доходів за два роки, перевищивши очікування аналітиків. Компанія залишається одним з небагатьох китайських виробників смартфонів, який зберігає здатність збільшувати продажі за межами Китаю, одночасно зміцнюючи свої позиції на внутрішньому ринку за рахунок поширення мереж 5G і витягуючи частину аудиторії, яка раніше придбала смартфони Huawei. Після чергової хвилі санкцій США остання була змушена продати бізнес з виробництва смартфонів Honor і відмовитися від використання власних процесорів в смартфонах Huawei. Китайські конкуренти почали активно боротися за покупців у спробі перерозподілити ринок.