Intel продавала конкурентам Apple Процесори, розроблені для MacBook-це також підштовхнуло Apple до відходу на ARM

Нові одночіпові системи M1 від Apple тепер значно випереджають продукцію Intel. Але, схоже, у Apple були й інші причини для переходу на власні процесори, крім простого бажання запропонувати покупцям більш високу продуктивність. Тим не менш, перехід на нову архітектуру є надзвичайно складним і дорогим завданням, але сам Intel підштовхнув Apple до зміни платформи.

Компанія Apple підтримує досить тісні відносини з Intel з моменту переходу з архітектури IBM PowerPC в своїх комп’ютерах Mac на процесори Intel x86 в 2006 році-виробник мікросхем часто розробляє спеціалізовані версії своїх процесорів виключно для комп’ютерів MacBook і iMac компанії Apple. Але, судячи з недавнього інтерв’ю з колишнім інженером Intel, в цій співпраці був і недолік.

Відомий аналітик продуктів Apple і співзасновник Loup Ventures Ген Манстер нещодавно поговорив з колишнім інженером Intel Чжаном Лі, і вони обговорили важливість чіпа M1 для довгострокових планів Apple.

Бесіда почалася з історичного екскурсу — Intel став таким собі піонером в сучасному дизайні процесорів. Вона взяла "химерний" компонент комп’ютера — процесор всередині, про який майже ніхто і не думав, — і перетворила його в побутову назву, в комерційний продукт як такий.

Пан Лі був одним з інженерів Intel, які працювали з Apple над створенням спеціальних процесорів для оригінального MacBook Air 2006 року, першого тонкого ноутбука Apple, який створив моду на дуже тонкі мобільні ПК. Проект був настільки секретним, що ніхто з розробників Intel не мав ні найменшого уявлення про те, для чого він був побудований, поки не побачив, як Стів Джобс витягує його з конверта на сцені Macworld 2008:

За словами Чжен Лі, Intel знала, що Apple є лідером в області споживчого дизайну і прагнула до партнерства з компанією, незважаючи на схильність Apple до секретності. Apple просто прийшла в Intel з проханням зробити щось конкретне, що буде відповідати певним специфікаціям, заявивши, що хоче "розсунути межі" технології, але відмовилася надати будь-яку інформацію про те, що новий чіп в кінцевому підсумку буде частиною.

Насправді, команда розробників Intel, призначена для роботи з Apple, була відокремлена від інших і отримала ексклюзивний доступ до певного надсекретного сайту, який мав дизайнерські специфікації, зі строгими інструкціями не ділитися цими деталями ні з ким за межами основної команди.

Як зазначає пан Лі, головне, на чому наполягала компанія Apple, — це формат: вона хотіла якомога тонший пристрій, але при цьому мала можливість забезпечити нормальну продуктивність. Знадобився близько року, щоб спроектувати і побудувати чіп і передати його для тестування Apple, але знову-таки, ніхто з команди інженерів так і не зрозумів, для чого буде використовуватися такий процесор.

На жаль, угода з Intel мала досить сильний підступ: яким би не був контракт між двома компаніями на розробку спеціалізованих чіпів, технологія в кінцевому підсумку не була створена виключно для Apple. У той час як за контрактом Intel було заборонено продавати один і той же чіп конкурентам Apple, компанія Купертіно просто не могла стерти спогади інженерів Intel, які працювали над новими конструкціями. Таким чином, Intel міг вільно використовувати цей досвід проектування, щоб запропонувати чіпи того ж типу іншим виробникам ПК, таким як Dell або HP.

Коли я працював у Intel, ми розробили процесор для MacBook, і Apple була першою, хто випустив цей продукт. Спочатку вони зайняли лідируючі позиції на ринку, але після шести місяців розробки Intel перейшла в Dell* і HP * і запропонувала конкурентам Apple купити аналогічний фірмовий новий дизайн з тонким форм-фактором*". Чжен Лі зазначив.

Тому більшість інновацій Apple Mac незабаром були скопійовані іншими виробниками. Оригінальний MacBook Air був абсолютно революційним з точки зору продуктивності в такому тонкому форматі, але рік по тому і Dell, і HP випустили PC з тими ж перевагами, і почалася ера ультрабуків. До речі, сама концепція ультрабуків, яка, очевидно, перегукується з MacBook Air в основних рисах, була дуже енергійно просунута Intel.
Важливо відзначити: Intel не зробив нічого поганого — його команда була укладена контракт на розробку чіпів в питанні, і Apple, в основному, очікували, що щось подібне станеться. Найкраще, на що міг сподіватися виробник MacBook, — це 6-12 місяців до того, як конкуренти зможуть відповідати його апаратним досягненням.

Звичайно, перехід на М1 повністю змінює принципи цієї гри: компанія Apple змогла вирватися вперед завдяки власному процесору. І нинішнім інженерам Intel тепер вкрай складно запропонувати щось схоже на Windows-ноутбуки виробникам. Правда, є Qualcomm і Windows 10 ARM, але поки цей пакет насилу виходить на ринок.

Як зазначив Чжен Лі, Apple тепер контролює всі ключові компоненти завдяки чіпу M1, що дає йому можливість створювати потужні і привабливі нові продукти. І конкурентам буде дуже складно пропонувати аналоги, не витрачаючи величезні гроші на створення тих же самих чіпів — тобто Apple не буде мимоволі допомагати іншим створювати пристрої.

Насправді, новий MacBook Air з чіпом M1 — це тільки перший досвід роботи з подібними інноваціями. Це перший легкий, але дуже потужний ноутбук, який забезпечує вдвічі більше часу роботи від акумулятора в порівнянні з аналогічними пристроями і навіть не вимагає вентилятора. Цілком ймовірно, що такі переваги без очевидних недоліків дозволять компанії збільшити свою частку ринку за рахунок ексклюзивних процесорів

Загрузка ...
PriceMedia