На створення електромобіля Apple з автопілотом піде ще не менше п’яти років, випуском може зайнятися Hyundai

До кінця минулого року тема підготовки компанією Apple власного електромобіля обговорювалася досить активно, але поінформовані джерела вважають, що вона з’явиться через п’ять-сім років, а не раніше. Поки що розробники компанії знаходяться на початковій стадії відповідного проекту.

Джерело зображення: Блумберг

Повідомив про це Блумберг, посилаючись на власні джерела. Невелика група фахівців працює над створенням електромобіля в компанії Apple. Якщо раніше їх зусилля були зосереджені на системі автопілота, то тепер вони охоплюють більш широкий фронт роботи — від створення інтер’єру до роботи над зовнішнім дизайном автомобіля. Кілька людей, які мають досвід роботи в Tesla, приєдналися до команди.

За словами учасників процесу, які побажали залишитися анонімними, зараз робота просувається повільно, і обмеження, накладені пандемією, частково винні. Якщо так триватиме, то перший електромобіль Apple побачить світ через п’ять-сім років. Компанія сама розробляє систему автоматичного управління, від датчиків до програмного забезпечення. В ідеалі, електричний автомобіль Apple буде переміщати власника в певне місце з невеликим або взагалі без втручання людини в процес водіння.

Джерело пояснює, що Apple залишає за собою можливість аутсорсингу своєї системи автопілота стороннім автовиробникам. У разі відмови компанії Від ідеї випуску електромобілів під власною маркою, вона запропонує свою систему автопілота партнерам. Виробництво електромобілів Apple також може бути передано сторонній компанії. За словами джерела, зараз в Apple працюють кілька сотень інженерів з досвідом роботи над системою автопілота, більшість фахівців створюють програмне забезпечення, а не апаратне забезпечення.

Останні місяці припускають, що Apple потребує фахівців з автомобільної електроніки та акустики, Фари та високовольтні системи живлення, що вказує на розвиток силової установки для електромобілів. У надрах команди Apple також створює спеціальний Arm-сумісний процесор з можливостями машинного навчання, який стане основою фірмової системи автопілота. На даний момент парк прототипів Apple, які їздять по дорогах загального користування Каліфорнії під наглядом тест-драйверів, налічує 66 автомобілів.

Недавні заяви представників Hyundai Motor в інтерв’ю CNBC також додали палива у вогонь. Як зазначило це джерело, корейський автовиробник зізнався в проведенні переговорів з компанією Apple про можливість контрактного виробництва електромобілів цього американського бренду на своїх потужностях. Крім Hyundai, Apple розглядає і інших ймовірних партнерів. На цьому тлі акції корейського автовиробника подорожчали на 20%.

Загрузка ...
PriceMedia