Щоденник Samsung Galaxy Z Fold2: покупець цього смартфона-хто він?

Майже два роки тому я написав майже програмний текст про те, кому потрібні смартфони з вигнутим екраном. Сьогодні вже очевидно, що вони добре сприймаються (наскільки це можливо для таких дорогих і нішевих пристроїв) покупцями і ринком. Ми поки не говоримо про кожну другу людину, що купує їх (це займе більше року, хоча завдяки Інтернету і глобалізації темпи розвитку технологій постійно прискорюються,і з кожним разом все відбувається все швидше і швидше). Але продажі Galaxy Fold проявляють інтерес з боку покупців. Найголовніше, вони отримують очікуваний користувальницький досвід, а це поки найголовніше.

Трохи передісторії

Інтерес до Galaxy Z Fold2 ще вище, що легко пояснити — відмінності від першої моделі значні, помітні і цікаві. Крім того, через затримку з випуском першого Fold (Samsung, як прийнято в компанії, свідомо затягує випуск цього смартфона на ринок, щоб прибрати всі перешкоди, неминуче пов’язані із запуском нової технології-і, як люблять писати автори Forbes"не підвела") різниця між появою Fold і Fold2 склала всього півроку, а не Рік. Будь-яке технологічне нововведення, здатне кардинально змінити розстановку сил на ринку, як правило, має тільки один шанс. Якщо воно зазнає невдачі, споживачі сприймають будь-яку нову технологію як "занадто ранню", прикладів в історії предостатньо. Наприклад, першим планшетом був не iPad, Microsoft представила не тільки своє бачення продукту, але навіть випустила спеціальну версію Windows XP Tablet Edition в 2002 році (за 8 років до того, як Apple випустила iPad тільки в 2010 році)! І на ньому працювала тонна продуктів, в тому числі, наприклад, Compaq TC1000, випущений в 2003 році, який став моїм першим портативним комп’ютером. Також Apple Newton, вперше випущений в 1993 році, можна назвати революційним, але випереджаючим свій час — це був початок ери КПК, але насправді це був не початок, а десять років по тому, коли з’явилися перші КПК Palm. Не зайвим буде в розмові про надзвичайну важливість напрямку складання смартфонів для Samsung згадати спеціальну консьєрж-сервісну службу (як власники Vertu) Z Premier Service, цілодобово доступну для покупців смартфонів Z-серії і дозволяє раз на рік після покупки отримати ремонт пристрою для негарантійного чохла (в тому числі і для зламаного екрану, наприклад).

Samsung, як лідер світового ринку, який, незважаючи на безпрецедентний тиск з боку китайських виробників, не тільки зберігає свою частку ринку, але і примудряється її збільшити, нехай і не на багато (лідеру завжди складно рости), надзвичайно важливо в ситуації, що склалася отримати (і очолити) новий напрямок для розвитку смартфонів. І не повторювати помилку попереднього лідера ринку — Nokia, яка не змогла доопрацювати свою нову операційну систему Maemo, що дозволило б їй зберегти лідерство в світі, де вже є iOS і Android. Лише роль фірмової операційної системи Nokia у випадку з Samsung полягає в технології гнучких екранів, що приносить нові технологічні можливості, новий користувальницький досвід і дозволяє нарощувати продажі зверху вниз-поступово розширюючи лінійку смартфонів і переходячи від флагманів до середнього сегменту і далі.

Портрети покупців (великими штрихами)

Тепер, коли стратегічні можливості і контекст ситуації зрозумілі, ми можемо перейти до розуміння того, кому може бути цікавий такий смартфон, як Galaxy Z2. Для початку я виправлю два простих і очевидних обставини, які відіграють ключову роль: це зараз найдорожчий серійний смартфон на ринку, і він має просту різницю, яку всі розуміють і візуально виправляють — гнеться екран. Ця деренчлива суміш дозволяє йому привертати увагу саме тієї аудиторії, яка потрібна виробнику в даній ситуацііпрежде всього (перше, що спадає на думку), це технологічні піонери — люди, які зацікавлені в будь-яких технологічних інноваціях. У кожного з нас (можливо, у вас самого) є знайомий, який змінює телефони 2-3 рази на рік. Ви коли-небудь замислювалися, навіщо він це робить? Питання не в тому, що людина "з жадібності", а в тому, що навколо нас сьогодні багато технологічних інновацій. У нього свій внутрішній свербіж, щоб спробувати то одне, то інше. Як правило, достатньо декількох тижнів або місяців, щоб зрозуміти все для себе і дізнатися все, що вони хочуть знати про продукт. Далі перші враження слабшають, зникають, і той же свербіж викликає інтерес до іншого пристрою, завдяки тому, що їх багато. При бажанні такий профіль клієнта може бути сприйнятий як дивна версія Casanova.

По-друге, це можуть бути користувачі, які розуміють (і добре вписуються в свій профіль споживання) ідею продукту, який віщає Samsung, і яка легко пояснює основні сценарії використання: смартфон і планшет в одному пристрої. Ми все більше віддаємо перевагу смартфон комп’ютера для простих повсякденних завдань: швидко знайти що-небудь в Google-ціну або довідкову інформацію. Надішліть повідомлення. Зробити грошовий переказ або оплату. Сценаріїв стає все більше і більше з кожним роком. При цьому планшет залишається проміжною ланкою між смартфоном і комп’ютером. Він володіє більшою мобільністю, ніж комп’ютер, і великим екраном (отже, більш корисною інформацією або деталями), ніж смартфон. Я б сказав, що планшет є такою більш зручною версією домашнього комп’ютера для не настільки пріоритетних завдань, більше пов’язаних з відпочинком, ніж з роботою: грати в ігри, дивитися фільм або включати дитячі мультфільми, навіть читати новини (дивіться останні відео на YouTube або Facebook). Ті, хто щодня користується як смартфонами, так і планшетами, раптом виявляють, що їх можна замінити одним пристроєм. Цього достатньо, щоб спробувати Z Fold2.

По-третє, це люди, які, можливо, мало цікавляться технологіями, але люблять оточувати себе дорогими речами і ні в чому собі не відмовляти. Смартфон вже давно став найкориснішим і необхідним аксесуаром і нашим другим "я". Ці люди звикли, так би мовити, щороку купувати новий iPhone в максимальній конфігурації (до речі, той факт, що максимальна версія завжди добре продається, говорить про те, що таких людей — політиків, бізнесменів і їх оточення — дуже багато). А тут є щось ще більш дороге (і саме тому він володіє магнетизмом для таких покупців), ніж найдорожчий iPhone. Від цього важко відмовитися (принаймні, для таких людей). Додайте до них тих, хто з різних причин просто не любить або не любить iPhone, але вони не готові довірити свої гроші китайським виробникам. Для таких людей альтернатив взагалі мало-один з флагманських смартфонів Samsung, так чому б не цей? Адже коли вас оточують тільки власники iPhone, приємно виділятися серед них, відчуваючи певну перевагу.

На практиці, я вважаю, в гру вступає один з цих факторів (або відразу кілька, що дає більше можливих комбінацій — люди всі різні), але перш за все, я бачу бізнесменів і топ-менеджерів серед покупців Galaxy Z Fold2. Швидше за все, це пов’язано або з IT (галузь в цій країні величезна і люди там не бідні, м’яко кажучи), або з роздрібною торгівлею електронікою. Навряд чи це будуть гламурні Діви Instagram (вони більше підходять для чарівної Z Flip) або релігійно налаштовані користувачі "яблучної" технології.

Три речі, які потрібно знати про покупців Samsung Galaxy Z Fold2

  • Це люди, які активно цікавляться новими технологіями і звикли формувати власну думку, а не покладатися на чуже, хоча і заслуговує довіри.* Вони звикли щодня користуватися як смартфоном, так і планшетом. Вони розуміють переваги кожного з них і приймають пристрій, що поєднує в собі обидва сценарії.
  • Для них доступна спеціальна цілодобова служба консьєржів Z Premier Service.

## Для тих, хто хоче знати більше

Загрузка ...
PriceMedia