У AMD дали зрозуміти, що не знають, як конкурувати з M1 від Apple

Перші Macs на базі процесора M1 з’явилися більше місяця тому і вже встигли проявити себе у всій красі, але конкуруючі виробники чіпів майже весь цей час прикидалися, що нічого не сталося. Ні Intel, ні AMD, які вважаються визнаними лідерами індустрії, не поспішали коментувати це питання. Першим порушив мовчання Qualcomm, який назвав M1 інноваційним рішенням, здатним змінити ринок. Але сміливість компанії Qualcomm можна пояснити тим, що їй не довелося безпосередньо конкурувати з Apple на ринку персональних комп’ютерів. На відміну від інших, які почали поступово висловлюватися на цю тему.

Процесор M1 виявився настільки крутим, що конкурентам Apple соромно обговорювати це

&Quot;інженер Apple розповів, чому процесор M1 виявився настільки крутим

AMD вважає, що процесор M1 безумовно вплине на комп’ютерну індустрію і призведе до поширення архітектури ARM серед персональних комп’ютерів". Якщо раніше він використовувався в основному в мобільних пристроях і забезпечував роботу серверів, то зараз настав час для його появи в споживчих продуктах. Тим не менш, AMD не боїться цього, генеральний директор компанії Ліза Су ясно дав зрозуміти, а також не турбуватися про припинення співпраці з Apple.

Чи Правда, що M1 краще за інших процесорів

За словами топ-менеджера, випуск M1 лише показує, в якому іншому напрямку можуть розвиватися апаратні технології, використовувані в комп’ютерній індустрії. Звичайно, новий процесор ARM від Apple можна вважати інноваційним рішенням, але це не означає, що в галузі немає інших гравців, здатних запропонувати ринку власні інновації, говорить Ліза Су.

Це Ліза Су, генеральний директор компанії AMD, на презентації нового процесора

Зрештою, інновації, як вона бачить, визначаються унікальністю розробок, які не обов’язково повинні бути загальними за своєю природою, не кажучи вже про те, що постачальники таких технологій конкурують один з одним. Мабуть, вона забула про більш високу продуктивність і енергоефективності ARM-процесорів в порівнянні з x86. Або, може бути, не забула, а прикинулася, що не заслуговує на увагу аудиторії.

&Quot; М1 — це скоріше історія про те, скільки напрямків розвитку пропонує нам ринок в даний час. Це, безумовно, ще одна можливість для оновлення апаратного та програмного забезпечення. Але з нашої точки зору, в галузі є й інші інновації. Просто тепер у користувачів буде вибір, і вони зможуть використовувати різне обладнання для одних і тих же завдань", — сказав Су.

&Quot; компанія Apple заборонить установку деяких додатків iOS на комп’ютерах Mac з комп’ютером M1". Що далі?

Насправді, важко назвати промову генерального директора компанії AMD яким-небудь одкровенням. Здається, що вона сказала все це тільки тому, що їй було що сказати. Ліза Су не робила жодних натяків на власні рішення AMD і навіть не передбачала модель конкуренції з Apple. Навпаки, вона ніби боялася робити будь-які визнання, залишаючи враження, що компанія, якою вона керує, просто не знає, як себе вести в цій ситуації.

Графіка в комп’ютерах Apple

Деякі Комп’ютери Apple все ще використовують графіку AMD, але це не триватиме довше

&Quot; Ми очікуємо побачити більше нішевих рішень на комп’ютерному ринку протягом наступних двох років, забезпечуючи більшу диференціацію". Це дасть споживачам додатковий вибір". Але що стосується Apple, ми продовжуємо бути її партнером і постачальником графіки для своїх комп’ютерів", — підсумував Су.

Очевидно, що керівництво компанії не могло нічого сказати про швидке припинення співпраці з Apple, щоб не звести нанівець акції компанії, якій вона була довірена. Але в той же час, не потрібно бути генієм, щоб зрозуміти, що пройде ще пара років, і Apple перестане потребувати продуктів AMD, які вона використовувала протягом багатьох років. Зрештою, як сказав Тім Кук, вся лінійка комп’ютерів Mac перейде на архітектуру ARM до 2022 року.

&Quot;компанія Apple хоче повернути 12-дюймовий MacBook в новому дизайні і з чіпом M1

AMD знаходиться в складній ситуації". З одного боку, вона втрачає стратегічно важливого партнера, хоча і не говорить про це, а з іншого боку, сама не може запропонувати ринку нічого іншого. Адже логічно, що Су сказав би про це інакше, тим більше, що кілька років тому у AMD був проект з ARM-процесором, який він склав через свою технічну недосконалість і, мабуть, не збирається до нього повертатися.

Загрузка ...
PriceMedia